Hello There, Guest! Login Register

La Pavoni Europicolla - Zen in espresso

Ieri am dat o comanda pe lamacchinadelcaffe.  Sad

Daca stiam ca exista amatori mai comandam un set de garnituri fiindca oricum am platit 15 euro transport.
factory g106, baby+pid+dimmer+bpm+opv, m47, ims, kazak accessories, fluid bed roaster

Reply
Momentan am rezolvat problema strângând "piulița" aceea sau ce o fi...sper sa nu mai am surprize.

Cred că așa s-a rezolvat totuși pt o vreme...e cam dubios sa se duca garnitura aia dupa 9 luni.

LaPavoni Milano '15, Eureka Mignon Specialita

Reply
[Image: IWcy4N2.jpg]
Am găsit pe ebay kitul ăsta pentru pavoni. Revin cu detalii după montaj : sunt 2 garnituri de teflon și un termometru digital.
Kinu M47|La Pavoni Europiccola pre-mill

Reply
Adica ceva genul asta:
http://www.ebay.it/itm/TEFLON-gasket-Gro...3861782457

Cele doua nu au treaba una cu cealalta, adica termometrul si garniturile, pot fi puse independent.

Termometrul il gaseai si pe olx, la 10 lei,
https://www.olx.ro/oferta/termometru-dig...7d5afa45f4
...mai complicata era matrasirea senzorului pana la nivelul jonctiunii, dar nimic imposibil daca ai pun pic de indemanare.

Garnitura se putea inlocui lejer cu 2-3 straturi de banda de kapton, care oricum trebuia cumparata pentru termometru.

Reply
(22-03-2019, 13:47)orhapetru Wrote: am patit si eu... dar am rezolvat caci am mai strans putin presetupa si s-a rezolvat problema.

mie imi picura pe dincolo, pe la capatul tevii de abur...la fiecare incalzire a boilerului, curg cateva picaturi de apa, oricat de tare as strange robinetul  Wink

Am patit si eu - se uzeaza varful incercuit sau interiorul tevii unde intra, nu este de la garnituri. Garnitura aceea este pentru a nu veni apa pe la piulita cu care se strange in T-ul acela.

[Image: c62ef34761bb15b2cb205fdc9b302637.jpg]

Asta se rezolva cu un furtunas pus asa(poza este preluata) eu nu il mai desfac pe al meuSmile pentru exemplificare.

[Image: 93d3aed7a8a06f3ab5bbc489e496edbf.jpg]
..........................................................................................
expobar office hx || LP eu || LP pro || mazzer sj

Reply

Forum Jump:

Browsing: 2 Guest(s)