Hello There, Guest! Login Register

Cafea verde - surse, preturi

@bogdan t.
Mut discutia pe topicul pe care ar trebui sa-l iei la puricat, adica aici
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
In caz ca sunt amatori, Has Bean are la vanzare cafeaua cu care Dale Harris a iesit campion mondial WBC acum cateva zile, inclusiv verde in pachete de 250gr si 2 kg, aici.
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Kinu M47, VST 20g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Precision Pitcher 400 ml

Reply
Aia s-a epuizat, acum au ceva la fel dar nu aceeasi
"Same varietal, same processing, but a different area of the farm."

(15-11-2017, 09:29)mmariusc Wrote: In caz ca sunt amatori, Has Bean are la vanzare cafeaua cu care Dale Harris a iesit campion mondial WBC acum cateva zile, inclusiv verde in pachete de 250gr si 2 kg, aici.

Reply
Dimineata inca mai putea fi comandata, ghinion de nesansa Sad
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Kinu M47, VST 20g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Precision Pitcher 400 ml

Reply
Vesti bune (de pe pagina managerului La Marzocco RO):

"In 2018 Trabocca one of the industry leaders in Speciality Green Coffee will open its doors to its 1st regional green coffee warehouse and education center in Romania.

Currently, we are in the planning phase and information will follow in regards to this project.

This project is aimed to support micro-roasteries where they can acess small qty’s and different varieties without the burden of volume but rather quality and freshness.

The project will also include education for roasters in regards to green coffee and roasting in partnership with Probat."
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Desi sunt prajitori locali care prajesc frecvent cafea verde de la Trabocca, chiar e o veste foarte buna! Smile
Expobar Brewtus IV | Honne

Reply
De aici a încercat careva? Sunt amatori?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.

Reply
60-70 kg? Vad ca mai putin nu poti comanda.
Lelit PL41E, Macap MC4, Lelit PL043MMI, PL100,  masina de paine si heatgun Dewalt D26414

Reply
Daca dam comanda in buc as lua si eu vreo 4-5 de yghercaffe sau oricare vreti voi daca nu asta

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Lelit PL41TEM ( Sita dubla Ascaso Precision Competition) | Lelit PL043MMI | Tamper Lelit | Latiera Motta 50cl
Gaggia Classic model nou | PL43MMI | Tamper Etolia 58mm

Reply
(26-05-2018, 11:01)danrogo2001 Wrote: 60-70 kg? Vad ca mai putin nu poti comanda.
Atât are un sac. Nu am vorbit cu ei, poate ar da și mai puțin. Diferență mare de preț, față de Best Coffee, nu prea e.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Iti faci cont si comanzi... minim un sac Smile

https://my.trabocca.com
(13-12-2017, 10:53)Lyvyoo Wrote: Vesti bune (de pe pagina managerului La Marzocco RO):

"In 2018 Trabocca one of the industry leaders in Speciality Green Coffee will open its doors to its 1st regional green coffee warehouse and education center in Romania.

Currently, we are in the planning phase and information will follow in regards to this project.

This project is aimed to support micro-roasteries where they can acess small qty’s and different varieties without the burden of volume but rather quality and freshness.

The project will also include education for roasters in regards to green coffee and roasting in partnership with Probat."

Reply
(27-06-2018, 22:37)renatoa Wrote: Iti faci cont si comanzi... minim un sac Smile
Sunt eu eSac ... si vreau un sac! Cred ca trebuie firma, nu?

Reply
vreau sa comand cafea verde de la Best Coffee și pe lângă doresc sa comand și cafea prăjită. știe cineva dacă cafeaua prăjită este cat de cat proaspăta la ei?
Rancilio miss Lucy cu PID şi termometru Eric, Gino Rossi CC45s, Cimbali Junior D-1, Sette270 , i-Roast2, tamper cps/z evolution1.

Reply
Vezi ca e un topic dedicat aici cu aceeasi intrebare.
Kinu M47 | AeroPress | Hario V60 | Popcorn Popper

Reply
(28-06-2018, 09:53)Laddu Wrote: Vezi ca e un topic dedicat aici cu aceeasi intrebare.

da, mulțumesc, am citit si apare întrebarea dacă cea verde merita cumpărată ca sa încerc s-o prăjesc?
Rancilio miss Lucy cu PID şi termometru Eric, Gino Rossi CC45s, Cimbali Junior D-1, Sette270 , i-Roast2, tamper cps/z evolution1.

Reply
Nu stiu sa-ti spun din pacate ca nu am comandat de la ei, dar extrapoland experienta colegilor cu ceafeaua prajita, nu m-as incumeta la cea verde. Poti comanda jumatate de kg sa iti faci o parere.

Alternativ, exista achizitie de grup de cafea verde, iar comanda urmatoare ar trebui sa plece intr-un timp relativ scurt. Ai de unde alege, iar preturile sunt bune.
Kinu M47 | AeroPress | Hario V60 | Popcorn Popper

Reply
Pai nu comanzi sa vezi ce date iti cere ?
Vine din EU, deci nu vad cine te-ar cerceta ca esti firma ... Huh
Chiar as fi curios ce transport baga la zeci kg... Confused

(27-06-2018, 22:59)baloozzy Wrote:
(27-06-2018, 22:37)renatoa Wrote: Iti faci cont si comanzi... minim un sac Smile
Sunt eu eSac ... si vreau un sac! Cred ca trebuie firma, nu? 

Reply
Simulare am încercat și eu, dar cere ceva date fiscale, să le bag așa din burtă, parcă n-aș vrea.

(28-06-2018, 10:02)lisimah Wrote:
(28-06-2018, 09:53)Laddu Wrote: da, mulțumesc, am citit si apare întrebarea dacă cea verde merita cumpărată ca sa încerc s-o prăjesc?

Ia legătura (telefonic) cu dl Mihalcea și stabiliți detaliile. Garantez că livrează exact ce a promis. Verde am prajit de la ei peste 20 kg, Columbia în special și pot spune că voi mai comanda. Să ai FC puternic!

Reply
Salut,

a comandat cineva de pe https://my.trabocca.com/spot-list ? ce costuri de livrare sunt ?

Reply
Ai incercat o cautare inainte de a posta? 
Te-ar fi dus chiar in pagina asta, cateva posturi mai sus... offf, of, mai, mai...

Reply
Sau și mai simplu e să-ți faci cont și găsești acolo toate detaliile.
factory g106, baby+pid+dimmer+bpm+opv, m47, ims, kazak accessories, fluid bed roaster

Reply
Renatoa, ce zici de asta?:

https://www.kaffee-netz.de/threads/cup-o...ls.120397/

Am sa-l iau la misto, mai ales ca nu ofera date reale si de interes, an recolta, de la ce ferma este, ce varietate, provenienta, acte doveditoare.

Mi s-a parut funny oricum.

Reply
Nu vad nimic, nefiind membru, pot doar sa banuiesc din link ca e vorba de ceva boabe COE de 90.

Reply
I-au sters topicul omului, asa cum era si normal.

Vindea ~300kg de cafea naturala de 90+  fara sa dea nici un detaliu, doar doua nume  gen El Salvador si Brazilia si atat.

https://www.kaffee-netz.de/threads/cup-o...us.120400/

Reply
50 de euro pe kg cafea noname. Funny.
factory g106, baby+pid+dimmer+bpm+opv, m47, ims, kazak accessories, fluid bed roaster

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)