Hello There, Guest! Login Register

Unde ai baut o cafea buna in Romania?

La Mc din Otopeni. Mi-a aratat si punga cu boabe, foloseau o India, punga verde.

Reply
Hmmm, puternic si amarui...?
Asta nu era reclama la o bere?
Quamar M80DR, ex-PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Pai intra la fix un Neumark dupa cafeaua asta de la Mc
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Imi pare rau, dar nu inteleg conversatia.

Reply
(20-05-2019, 16:59)Mitica Wrote: Am băut o cafea buna la McDonald's. Mi a pus și scorțișoară pe deasupra. Cafeaua era o India, gust puternic și amărui.
(20-05-2019, 17:17)Lyvyoo Wrote: Citesti des Times New Roman?
Mitica :
Imi pare rau, dar nu inteleg conversatia.

Smile Smile Smile In atatia ani de forum, eu nu imi amintesc sa fii fost vreo perla ma buna  Smile Smile Smile
Espresso: Mazzer Kony E, Mazer Major, Expobar Brewtus IV DB, VST & IMS baskets, Acaia Pearl, Bravo Tools
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kruve, Cafflano Kompresso, Aeropress, V60, French Press, Moka

Reply
Am mâncat un burger la Mc. Donald's. Un coleg a luat un frappe și a insistat să iau și eu o gură. Vreo 12 lei parcă. O zeamă lungă cu gust de lavetă înmuiată în zaț înghețat. Chestia nu a putut fi consumată nici de coleg mai mult de 50% chiar dacă nu are pretenții în zona cafelelor. La Otopeni o fi altceva. Nu am băut. Or fi lavetele aromatizate.
Lelit Bianca PL162T, Lelit PL72 William, Kinu M47, Gefu hand grinder, Rok espresso maker, Aeropress, Hario V60, Wega HX, LaCimbali Max, Gene CBR 101, Lavazza Guzzini.

Reply
Nu stiu cum e Frappe ca nu am baut. Doar espresso sau capuccino.

Mancarea este rea, nu recomand.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 2 Guest(s)