Hello There, Guest! Login Register

Prajitoria Sarkis Cafe - discutii generale

Eu am incercat vreo 5-6 prajitorii din Bucuresti si din tara. Am mai zis, nu am reusit sa fac shotul de espresso cu nici una decat cu mari pierderi si frecusuri. Nici nu am vreun aparat super performant, dar pentru Lelitul meu, ORICE cafea de la Sarkis - si le-am incercat pe toate - iese fara exceptie dupa 2-3 reglaje. Asadar, raman client fidel atata timp cat cafeaua ramane la aceeasi calitate (desi sistemul de plata... este discutabil in 2021, dar e dreptul fiecaruia sa isi conduca businessul cum crede mai bine, iar al meu sa ma adaptez sau nu). 
Astazi, pentru prima data, am comandat online. M-a sunat in nici 10 minute sa confirmam. Este de exceptie si apreciez efortul de a misca lucrurile. Ramane sa vedem si live noul magazin. 

Mult succes!

PS: Next este - pentru mine - cel mai reusit blend Sarkis. 
PS2: De obicei iau 2x500gr sortimente diferite in functie de data prajirii. Daca imi este permis un comentariu pentru site, ar fi bine de introdus data prajirii cumva acolo.

Reply
Multumesc pentru aprecieri
Din pacate nu am cum sa trec in site data prajirii deoarece , precum stiti , prajesc cantitati mici si pana postez eu , cititi Dvs deja prajirea respectiva sa fie vanduta si ca atare nu are rost . Oricum cand vorbim la va putem oferi toate informatiile dorite
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn

Reply
Big Grin 
Chiar daca se supara domnul Mihai ca tot discutam subiectul online, vad ca pe site au aparut de curand varianta cu plata prin transfer bancar si transport gratuit la cantitati mai mari de 1 KG ca si la alti vanzatori. Pentru cine mai este interesat de acest subiect cred ca este o informatie utila. Poate comenta domnul Mihai daca am spus ceva eronat  Cool

Reply
Ca tot am primit notificare de thread Smile "partikip" si eu azi sa zic ca am luat o tura de Next acum vreo 2 saptamani si nu imi iese neam nici un shot desi numai pe next am stat de ceva vreme. Nu stiu ce s-a schimbat acolo, dar nu e bine pentru mine. Renuntam la next, revenim la cafele de origine...

Reply
(02-06-2021, 14:55)bfp Wrote: Chiar daca se supara domnul Mihai ca tot discutam subiectul online, vad ca pe site au aparut de curand varianta cu plata prin transfer bancar si transport gratuit la cantitati mai mari de 1 KG ca si la alti vanzatori. Pentru cine mai este interesat de acest subiect cred ca este o informatie utila. Poate comenta domnul Mihai daca am spus ceva eronat  Cool

Eu nu am gasit pe sait aceasta precizare.
PS: Acum am observat la simularea unei comenzi. Asa este.
Acum: ACS Minima/Gaggia Baby Millenium '01, Eureka Atom Speciality 65 White/Lelit PL043MMI
Anterior: Gaggia Classic '15, Fiorenzato F5 GT

Reply
Asa este , de aproximaiv o luna am introdus si plata prin transfer bancar si la cantitati mai mari de 1 kg ( doar la plata prin transfer nu si cea cu ramburs ) nu veti mai plati transportul .

Reply
Buna ziua ,
La inceput copiii au dorit sa se implice in afacere , " foarte bine zic eu chiar ma bucur ca afacerea mea merge mai departe si munca depusa nu a fost zadarnica " .
Insa au inceput sa ma scoata din zona mea de confort , prima data schimbarea locatiei , munca multa , stres , oboseala , cheltuieli , au urmat look-ul siteului , plata online , POS in pravalie ( s-a rupt ceva in mine ).
Credeam ca am scapat si pot sa merg si eu linistit la peste , insa acum a aparut altceva , vanzarea in HORECA , asa ca :

" Sarkis Cafe este , poate , cea mai veche prajitorie de cafea de origine din România.Prăjind numai cafea arabica, având o experiență de peste 25 de ani în prăjitul cafelei, după testarea acesteia pe sute și mii de gusturi, Sarkis Cafe lansează pentru domeniul HORECA gama de cafele Sarkis.
Acestea sunt: Sarkis Sweet, Sarkis Chocolat, Sarkis Equilibrum, Sarkis Amore, Sarkis Chic, Sarkis Cafe și nu în ultimul rand, cel mai nou sortiment din aceasta gamă-Sarkis Next.
Pentru mai multe informații în acest sens, nu ezitați să accesați site-ul nostru (https://www.sarkiscafe.ro) unde veți vedea toate sortimentele enumerate anterior sau să ne contactați la numărul de telefon 0721997378 "
Nu stiu ce va urma

Reply
Ce urmeaza…? Zile grele. Pregateste cuptorul, gandeste-te la un upgrade serios.
Si inchide abonamentele de pescuit, nu vei mai avea timp. Din propriul patron te indrepti catre conditia de angajat.
Quamar M80DR, M47 Phoenix, ex-M38, ex-PL043MMI, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
(17-06-2021, 11:35)honciucmihai Wrote: Nu stiu ce va urma

Probabil o restructurare a clientelei dupa o majorare sanatoasa cu 20% a preturilor (la sortimentul cumparat de mine)  Smile Sa simtim si noi sediul nou, plata cu pos-ul etc Smile)

Reply
La mine calitatea cafelei conteaza nu pretul, ieftin si bun nu exista imi pare rau dar cine cumpara cafea de la mine datorita pretului cu parere de rau trebuie sa-i dezamagesc . Preturile s-au modificat deoarece a crescut euro ( cand am facut pretul vechi euro era 4lei , acum este 5 lei )
pretul cafelei in sine a crescut , pretul transportului a crescut ( aduc cafeaua din Hamburg nu o iau de la Ciorogarla ) nicidecum marirea nu s-a datorat noilor conditii din magazin .
Asta este nu poti multumi pe toata lumea

Gura pacatosului adevar graieste

Reply
Absolut, fiecare cu motivatia lui Smile

Reply
(17-06-2021, 11:35)honciucmihai Wrote: ... , insa acum a aparut altceva , vanzarea in HORECA ...

Felicitari Mihai! Ma bucur foarte mult ca ai luat aceasta decizie. Cred cu convingere ca sortimentele tale de cafea sunt foarte versatile si foarte potrivite pentru HORECA. Succes!
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kribli-Grabli / Motta tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 

Reply
Blasfemie daca ai inceput sa accepti plastic!hahahaStii,de ce ti e frica nu scapi...
bafta la nivel nationaUrmatoarea etapa EUROPA!
[b]rocket giotto timer evoluzione r , cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita Compaq k3 ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, hario v60,BWT filter, ibric, nivelator mota.[/b]

Reply
Felicitări, d-le Mihai!

Business-ul trebuie dus mai departe; e păcat de anii de muncă grea, așa cum bine spuneați și dvs. mai sus.

Cât despre cafea, jos pălăria! Din punctul meu umil de vedere, nu aveți concurență reală în plaja în care prăjiți.
Lelit PL41LEM + IMS + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic

Reply
Buna ziua ,
Vin cu o veste buna , luna august ( cand , traditional , aveam inchis ) magazinul va functiona normal .
Datorita mariri echipei vom putea sa onoram comenzi pe parcursul intregii luni .

PS. Va recomand prima perioada ( 1-15 ) prajeste progenitura si acorda mai multa atentie

Reply
Eee, așa mai da!

Estimez c-o să rămân fără cafea mai înspre 10 ale lunii august. Sper să prind o șarjă prăjită de "next". Big Grin

Concediu plăcut, d-le Mihai.
Lelit PL41LEM + IMS + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic

Reply
Fir intins!
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Felicita Arc, V60/April Brewer+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Acaia Pearl, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
La comenzile prin site cum putem beneficia de reducerea de forum ?

Reply
Foarte simplu , in sectiunea de " observatii " specificati " membru espressoman " oricum noi vom lua legatura TELEFONIC cu Dvs si in cadrul discutiei stabilim cum doriti reducerea .
Atentie , daca nu confirmam telefonic comanda aceasta nu pleaca de la noi .
Nu prin mail , whatsapp sau porumbel calator , trebuie sa ne auzim , eu unul pierd mai mult timp tastand dacat vorbind

Reply
Am cumparat recent de la dumneavoastra niste cafea. Doamna de la vanzare initial mi-a recomandat Sarkis Sweet, probabil ca o alegere care sa placa pe gustul cat mai multor oameni, dar dupa ce am schimbat cateva idei am ajuns la concluzia ca nu cred ca mi-ar placea, asa ca am plecat din magazin cu un pachet de Ethiopia Sidamo, care a fost buna pentru gustul meu si as mai putea fara nicio grija sa o mai cumpar.

Acum, ce alt sortiment credeti ca ar mai merge incercat primul daca mi-a placut aceasta cafea?

Reply
Recomandarea mea este sa incercati pe rand toate single origin si sa vedeti ce va " recomanda " papilele gustative , toata cafeaua este de calitate superioara si proaspat prajita , gustul Dvs face diferenta , mai ales ca acum aveti un termen de comparatie .

Reply
Talisker, îți recomand cu căldură Kenya AA+. Este în aceeași notă cu Ethiopia dar are un gust o țâră mai sofisticat.

Revin cu experiența mea personală cu Sarkis.

Am început prin a cumpăra blend-uri. Am trecut prin toate, preferatele casei fiind Sweet și Next.

Lunile trecute am zis că e cazul să diversific și să încerc și single origin-urile. Și n-am nici un regret, pentru că-s, din punctul meu umil de vedere, semnificativ peste blend-uri.

Acum am o Java în borcan, care vine după o Bolivia. Urmează o Kenya și la final un Sweet. Big Grin

Reply
Eu sunt client fidel pe Java...
Lelit PL81T + Kinu 47

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)