Hello There, Guest! Login Register

Prajitoria Sarkis Cafe - discutii generale

@FAP, de pe thread-ul cu prajirea, anunt despre programul Sarkis de sarbatori:

"Anunt ca ultima prajire ( inainte de Craciun ) va fi pe data de 20 Dec , cand se va termina stocul inchid magazinul .
Urmatoarea prajire va fi pe data de 27 Dec , ma repet , cand se va termina stocul inchid , voi reveni la program normal incepand cu data de 03.01.2019.
Din pacate , pentru cei din tara va fi putin mai greu , recomand ca inainte de a face comanda sa ma SUNE , pentru a vedea ce modalitati de livrare sunt .
Orice nelamuriri aveti , rog a ma suna , nu a-mi da mesaj"

Reply
Multumesc ! In ultima vreme intru mai rar pe forum...din pacate .
E. Brewtus IV , Honne , MK. Vario , Accesorii Joe Frex , Recipiente&etc. Motta , Portafiltre E. Diamant , Site IMS

Reply
Nu am mai postat , deoarece nu ar fi fost relevant , in aceste zile toata cafeaua este prajita astazi sau cel tarziu ieri si tot am vasele goale .
In mare masura se datoreaza voua pentru ca nu numai ati incercat cafeaua mea cat si ca , voit sau nu , v-ati gandit la bunastarea mea si i-ati trimis si pe altii , prieteni , colegi , familie .
Va multumesc
Mihai

Ps . Ne revedem in 2019
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn

Reply
Deci... Mihai, prăjești mâine sau în 3 ianuarie? Să știu și eu... beau sau nu două cafele pe zi?
Gaggia Dose + Lelit PL043MMI + mărunţişuri :)

Reply
ne revedem in 2019 Smile
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita  kinu M 47, WDT tool, BWT filter,ibric

Reply
"Urmatoarea prajire va fi pe data de 27 Dec , ma repet , cand se va termina stocul inchid , voi reveni la program normal incepand cu data de 03.01.2019."
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM

Reply
Thanks for the reminders. Tocmai de aia întreb....

Reply
Am vorbit cu Mihai, prăjește! Smile
Partea cu 2019 se referea la livrările în provincie.

Reply
Salut Mihai,
A mai ramas ceva din boabele prajite marti?
Rancilio MD50 + Saeco Poemia

Reply
Nu

Eu prajesc cantitati mici , daca este de " degazat " sa fie la voi acasa nu la mine in pravalie

Reply
Poate va era dor de Mihai Smile 
Cu zambetul pe buze...

[Image: 9uPPeAC.jpg]

...si cu fructele alaturi Smile

[Image: RYfvEoU.jpg]
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Atunci incerc sa supravietuiesc cu ce gasesc prin magazine pana la urmatoarea sarja de saptamana viitoare.
O recomandare pentru un espressodude care inca nu a avut de-a face cu minunatele cafele din pravalia Sarkis Smile ?

Reply
Iti recomand cu incredere, Sarkis Sweet. Eu aproape doar asta beau   Big Grin

Reply
Oricare  blend de la sarkis merita incercat,depinde si ce are prajit.Prima mea cafea proaspat prajita a fost sarkis equlibrum,la recomandarea lui Mihai.O mai tin minte si acum dupa 5 ani. Tongue

Reply
Eu recomand Columbia, sper sa-ti placa si tie.
§ Kinu M38 ► Brewista Smartpour Switch ► Aero Press / Cafflano Kompresso § Porlex Tall ► Tefal KI140D ► Hario V60 §

Reply
Am ales Java si Sweet prajite astazi, iar data viitoare sper sa prind Columbia.
Multumesc pentru recomandari.

Reply
Si Java mi-a placut! Din pacate am inceput-o prima; am descoperit-o mai bine cand am terminat punga  Sad
§ Kinu M38 ► Brewista Smartpour Switch ► Aero Press / Cafflano Kompresso § Porlex Tall ► Tefal KI140D ► Hario V60 §

Reply
Imi pare rau ca trebuie sa fac acest anunt , incepand cu data de 01 martie 2019 , datorita cresterilor de preturi din ultimii ani ( gaze , lumina , benzina , salarii , euro , etc ) voi creste preturile astfel .
Cele de 10 lei vor fi 12 lei , cele de 12 vor fi 15 lei in rest toate celelalte raman la fel .
Imi pare rau
Mihai

Reply
Am fost ieri la Sarkis si am gasit: droguri din Columbia, munitie din Mexic, armament din Ethiopia, masina de scris automata, masina de prajit, boabe verzi suspecte in saci, mai vechi de 4 luni, din recolta de 2018: 

[Image: ZHPNT3F.jpg][Image: 7pUNKJG.jpg][Image: fqSC270.jpg]
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Vezi Liviu de ce cumpara lumea de la mine , am marfa pentru toate gusturile si toate varstele ( indiferent de val )

Reply
Mihai e cel mai tare! Cu fiecare cafea cumparata, am plecat cu un pachet suplimentar de informatie. Intotdeauna o incantare!
Pe.De.Dienes 109 N, v60

Reply
Domnule Honciu, saptamana aceasta joi, vin cu treaba prin Bucuresti (taman din Cluj) si cu siguranta va fac o vizita  Rolleyes Tintele mele: blend-urile equilibrum si sweet, la categoria „must have“ si in plus orice imi surade la fata locului. De abia astept! Banan

Reply
Buna seara, voiam doar sa ii multumesc domnului Honciuc, am ajuns azi intamplator pe langa piata Gemenii, si am avut placerea de a-l cunoaste, si sa beneficiez un pic din experienta dumnealui.

E prima oara cand cumpar de la Sarkis. Pana acum am luat niste sortimente mai light de la alte prajitorii, dar din pacate, nu ma impac cu aciditatea deloc.

Am luat Sarkis Sweet, si prima cafea pe care am facut-o, desi nu mi-a iesit "ca la carte", a fost senzationala. Crema, bogata la gust, si fara aciditate.

P.S.: Mirosul de cafea proaspat prajita din prajitoria Sarkis nu poate fi descris Smile - trebuie experimentat
Râșniță: Baratza Sette 270
Espressor: Lelit PL41TEM

Reply
Multumesc pentru aprecieri , am nevoie de banii Dvs si ca atare daca va sfatuiesc cum trebuie satisfactia din ceasca Dvs va aduce un plus in buzunarul meu

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)