Hello There, Guest! Login Register


Prajitoria Sarkis Cafe - discutii generale

@FAP, de pe thread-ul cu prajirea, anunt despre programul Sarkis de sarbatori:

"Anunt ca ultima prajire ( inainte de Craciun ) va fi pe data de 20 Dec , cand se va termina stocul inchid magazinul .
Urmatoarea prajire va fi pe data de 27 Dec , ma repet , cand se va termina stocul inchid , voi reveni la program normal incepand cu data de 03.01.2019.
Din pacate , pentru cei din tara va fi putin mai greu , recomand ca inainte de a face comanda sa ma SUNE , pentru a vedea ce modalitati de livrare sunt .
Orice nelamuriri aveti , rog a ma suna , nu a-mi da mesaj"
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
Multumesc ! In ultima vreme intru mai rar pe forum...din pacate .
#ROCKET R NINE ONE , #ROCKET SUPER FAUSTO/Red Speed , #AILLIO BULLET R1 V2 , #Acaia Lunar
#Brewtus IV , #Honne Slim  ;   #Ibric , #MK. Vario
Accesorii ROCKET , MOTTA , IMS , Tamper dinamometric ECM , altele
 
Reply
Nu am mai postat , deoarece nu ar fi fost relevant , in aceste zile toata cafeaua este prajita astazi sau cel tarziu ieri si tot am vasele goale .
In mare masura se datoreaza voua pentru ca nu numai ati incercat cafeaua mea cat si ca , voit sau nu , v-ati gandit la bunastarea mea si i-ati trimis si pe altii , prieteni , colegi , familie .
Va multumesc
Mihai

Ps . Ne revedem in 2019
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Deci... Mihai, prăjești mâine sau în 3 ianuarie? Să știu și eu... beau sau nu două cafele pe zi?
Gaggia Dose + Lelit PL043MMI + mărunţişuri :)
 
Reply
ne revedem in 2019 Smile
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
"Urmatoarea prajire va fi pe data de 27 Dec , ma repet , cand se va termina stocul inchid , voi reveni la program normal incepand cu data de 03.01.2019."
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
Thanks for the reminders. Tocmai de aia întreb....
Gaggia Dose + Lelit PL043MMI + mărunţişuri :)
 
Reply
Am vorbit cu Mihai, prăjește! Smile
Partea cu 2019 se referea la livrările în provincie.
Gaggia Dose + Lelit PL043MMI + mărunţişuri :)
 
Reply
Salut Mihai,
A mai ramas ceva din boabele prajite marti?
 
Reply
Nu

Eu prajesc cantitati mici , daca este de " degazat " sa fie la voi acasa nu la mine in pravalie
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Poate va era dor de Mihai Smile 
Cu zambetul pe buze...

[Image: 9uPPeAC.jpg]

...si cu fructele alaturi Smile

[Image: RYfvEoU.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Atunci incerc sa supravietuiesc cu ce gasesc prin magazine pana la urmatoarea sarja de saptamana viitoare.
O recomandare pentru un espressodude care inca nu a avut de-a face cu minunatele cafele din pravalia Sarkis Smile ?
 
Reply
Iti recomand cu incredere, Sarkis Sweet. Eu aproape doar asta beau   Big Grin
 
Reply
Oricare  blend de la sarkis merita incercat,depinde si ce are prajit.Prima mea cafea proaspat prajita a fost sarkis equlibrum,la recomandarea lui Mihai.O mai tin minte si acum dupa 5 ani. Tongue
 
Reply
Eu recomand Columbia, sper sa-ti placa si tie.
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
Am ales Java si Sweet prajite astazi, iar data viitoare sper sa prind Columbia.
Multumesc pentru recomandari.
 
Reply
Si Java mi-a placut! Din pacate am inceput-o prima; am descoperit-o mai bine cand am terminat punga  Sad
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
Imi pare rau ca trebuie sa fac acest anunt , incepand cu data de 01 martie 2019 , datorita cresterilor de preturi din ultimii ani ( gaze , lumina , benzina , salarii , euro , etc ) voi creste preturile astfel .
Cele de 10 lei vor fi 12 lei , cele de 12 vor fi 15 lei in rest toate celelalte raman la fel .
Imi pare rau
Mihai
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Am fost ieri la Sarkis si am gasit: droguri din Columbia, munitie din Mexic, armament din Ethiopia, masina de scris automata, masina de prajit, boabe verzi suspecte in saci, mai vechi de 4 luni, din recolta de 2018: 

[Image: ZHPNT3F.jpg][Image: 7pUNKJG.jpg][Image: fqSC270.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Vezi Liviu de ce cumpara lumea de la mine , am marfa pentru toate gusturile si toate varstele ( indiferent de val )
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Mihai e cel mai tare! Cu fiecare cafea cumparata, am plecat cu un pachet suplimentar de informatie. Intotdeauna o incantare!
Pe.De.Dienes 109 N, v60
 
Reply
Domnule Honciu, saptamana aceasta joi, vin cu treaba prin Bucuresti (taman din Cluj) si cu siguranta va fac o vizita  Rolleyes Tintele mele: blend-urile equilibrum si sweet, la categoria „must have“ si in plus orice imi surade la fata locului. De abia astept! Banan
 
Reply
Buna seara, voiam doar sa ii multumesc domnului Honciuc, am ajuns azi intamplator pe langa piata Gemenii, si am avut placerea de a-l cunoaste, si sa beneficiez un pic din experienta dumnealui.

E prima oara cand cumpar de la Sarkis. Pana acum am luat niste sortimente mai light de la alte prajitorii, dar din pacate, nu ma impac cu aciditatea deloc.

Am luat Sarkis Sweet, si prima cafea pe care am facut-o, desi nu mi-a iesit "ca la carte", a fost senzationala. Crema, bogata la gust, si fara aciditate.

P.S.: Mirosul de cafea proaspat prajita din prajitoria Sarkis nu poate fi descris Smile - trebuie experimentat
Râșniță: Baratza Sette 270
Espressor: Lelit PL41TEM
 
Reply
Multumesc pentru aprecieri , am nevoie de banii Dvs si ca atare daca va sfatuiesc cum trebuie satisfactia din ceasca Dvs va aduce un plus in buzunarul meu
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Din pacate nu am mai postat demult deoarece am fost prins cu treaba insa prajesc in continuare in fiecare zi asa ca , chiar daca nu postez tot proaspata si buna este cafeaua mea .
Impreuna cu Liviu, am deschis un nou topic cu o provocare pentru toti espressomanii care savureaza cafeaua Sakis, iar detalile pot fi gasite aici https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...fea-premiu
Astept sa dau premiul  !!! 
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Buna ziua ,
Doresc sa va anunt ca in luna august vom fi in vacanta , vom reveni pe data de 27 august , ultima prajire o voi face pe 30 iulie magazinul se va inchide cand se termina cafeaua .
Dupa data de 30 iulie ( prima saptamana ) puteti suna la al doilea nr din site pentru a vedea daca mai este in stoc cafeaua dorita de Dvs oricum data de prajire va fi 30 iulie
Multumesc si vacante placute tuturor !
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Nu merge siteul Sarkis Cafe si vreau sa fac comanda !
#ROCKET R NINE ONE , #ROCKET SUPER FAUSTO/Red Speed , #AILLIO BULLET R1 V2 , #Acaia Lunar
#Brewtus IV , #Honne Slim  ;   #Ibric , #MK. Vario
Accesorii ROCKET , MOTTA , IMS , Tamper dinamometric ECM , altele
 
Reply
Stiu ca nu merge , este o problema cu serverul unde am gazduirea , puteti sa-mi trimiteti mesaj la 0721997378 cu comanda dorita insa pana marti pentru ca voi intra in vacanta .
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
Las si eu , pentru nu stiu a cata oara, un mesaj de multumire / apreciere pt. Java si Amore cumparate la ultima vizita Wink ....am o amaraciune ca nu pot folosi mai des si mai mult dar e bine si asa 

Vacanta placuta !  Smile
Gaggia Classic 2019 / Sage the Smart Grinder Pro / VST 15g / Motta
 
Reply
Neața,  știe cineva dacă a început treaba la Sarkis ca să nu bat drumul degeaba.  Mulțumesc!
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)