Hello There, Guest! Login Register

Mypressi Twist

Cumpar Mypressi Twist (de preferat v2 dar nu neaparat). Poae are cineva de vanzare...   Rolleyes
Flair Signature Pro | Elektra MCAL | Cafflano Kompresso | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix

Reply
Aici pretind ca l-ar avea in stoc:
https://gourmetcoffeeshop.ro/aparate-caf...twist.html

... desi, pagina aia e inghetata de luni de zile, nu se mai face de mult, si a devenit cult item, trecand de 400$, cand apar prin diverse locuri specializate in lichidari de new old stock.
M-a tentat si pe mine o vreme, dar mi-a trecut Smile
Sunt curios daca il iei cum ti se pare.

Reply
(09-01-2021, 23:19)renatoa Wrote: Aici pretind ca l-ar avea in stoc:
https://gourmetcoffeeshop.ro/aparate-caf...twist.html

... desi, pagina aia e inghetata de luni de zile, nu se mai face de mult, si a devenit cult item, trecand de 400$, cand apar prin diverse locuri specializate in lichidari de new old stock.
M-a tentat si pe mine o vreme, dar mi-a trecut Smile
Sunt curios daca il iei cum ti se pare.

E cam mort acel site... Am gasit in Germania un sh cu 200E dar nu pe forumul lor, ci pe un fel de olx si nu am incredere ca nu-i stricat. Smile
Flair Signature Pro | Elektra MCAL | Cafflano Kompresso | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix

Reply
Ca fapt divers legat de site-ul respectiv am plasat comanda. M-au sunat și acum aștept livrarea zilele urmatoare.
Din discuția purtata este V2 și ar mai avea câteva bucăți.
Am cerut livrare cu verificare colet.
Chiar sunt curios dacă apare.
Lelit PL92T, Kinu M47 Phoenix

Reply
Piei, ispita...  Angel

Reply
Sunt și eu interesat. Aștept sa vad dacă îți vine ție.

Trimis de pe al meu MAR-LX1A folosind Tapatalk
Mara X / Kinu M47 clasic / Airscape / V60 / Espro Travel Press  
Kettle Barita Space cu termometru / Cantar Brewista Brew Ratio

Reply
@renatoa, @Dianette, scuze pt tonul colocvial folosit, dar pare ca ambii aveti experienta de espresso pe aparate capabile, nu inteleg ce cautati la astfel de pseudo-espressoare care sufera toate ENORM de lipsa posibilitatii de incalzire a brew-head-ului si shot-urile sunt de o calitate groaznica. Pt calatorii si pt cafele concentrate exista Aeropress Go.
Mazzer Mini E + SSP brew, Niche, ECM Classika PID + robinet

Reply
Despre calitatea shot-ului la MyPressi, ar fi bine sa frunzaresti un pic netul... altii au alta parere. Wink

Cu incalzirea, tocmai ca forma aceasta compacta, fata de alte portabile, ma ajuta sa il tin imersat in totalitate in apa fiarta pana cand pregatesc pucul... pe de alta parte parerea mea este ca majoritatea este obsedata inutil de stabilitate si temperatura de extractie.
Nu pentru calatori mi-as dori asa ceva, ci pentru acasa, unde Mini G a ajuns sa cam someze, am ajuns sa prefer Flair si Kompresso pentru ... comoditate Smile Grupul de 58 m-a dezamagit complet, total nepotrivit pentru extractii single.

Reply
Am fost sceptic pana la deschiderea cutiei.

Attached Files Thumbnail(s)

Lelit PL92T, Kinu M47 Phoenix

Reply
Nu cred ca te asteptai sa gasesti cuie... Big Grin ca doamna aceea care a facut stirile zilele astea, in loc de telefon de 8100 lei...

Offf, cat ma mananca... povesteste-ne ce iese Smile

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)