Hello There, Guest! Login Register

La Pavoni Europicolla - Zen in espresso

Initial am crezut ca dulapul e un fel de soba...
factory g106, baby+pid+dimmer+bpm+opv, m47, ims, fluid bed roaster

Reply
(Yesterday, 20:45)renatoa Wrote: Se baga careva impreuna cu mine ? ! Dau eu 1500 pe dulap, si ii ramane masina cu 190... chi-li-pir ! Big Grin

... M-as baga bucuros ... cu riscul ca ma voi electrocutana ... Big Grin , la prima utilizare a espressorului ... insa , cred ca merita macar ca opera de arta , pur decorativa ... piese de  schimb , nu prea cred ca ... dar Ugolini asa trebuia sa functioneze , ... cat despre dulapior / masutza ... sau mini - screen dedicat , ma pot lipsi fara remuscari ... Big Grin ...
Bosco Posillipo | Bezzera Strega | Pavoni Expo | Honne | Olympus KR-E | ECM S64 | MK III | Kinu M47, M68 | Gene CBR 101...

Reply
Strecoara-i doamnei link-ul "din greseala" si poate ii vine ei o idee.  Big Grin

Decat oribilitatea aia de nicolava la care tanjea anul trecut...

Reply
... Nu mai ... s-a linistit si apoi , l-as lua ptr. mine ( ... fara aprobari Big Grin )   k efect decorativ ... Cool ... insa , fara sa-l apropii de priza ... Big Grin ...
Bosco Posillipo | Bezzera Strega | Pavoni Expo | Honne | Olympus KR-E | ECM S64 | MK III | Kinu M47, M68 | Gene CBR 101...

Reply
Am și eu o întrebare de baraj: cum ați prins sita de portafiltru având în vedere că nu există șanț pentru sârmuliță?

Eu am băgat o bucățică de inox intre sita și peretele portafiltrului dar sta cam strâmb.

Reply
Nu l-am fixat, te obisnuiesti fara sarma. Cand dai cu portafiltrul in knock-box, tii sita cu degetul mare, pe mine nu ma frigea.

Reply
Voi vorbiti de pre-millenium?

Eu am portafiltre cu sârmă...

LaPavoni Milano '15, Eureka Mignon Specialita

Reply
Pre millennium nu are șanț. Eu o folosesc asa și nu am probleme.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

Reply
Frige daca te grăbești să faci doua cafele una dupa alta.

E Millenium dar nu are sarma. Poate după 2006 au băgat cu sarma, al meu e 2001.

Reply
(1 hour ago)dev Wrote: Frige daca te grăbești să faci doua cafele una dupa alta.

E Millenium dar nu are sarma. Poate după 2006 au băgat cu sarma, al meu e 2001.

Rezolvi la un strungar și cu un arc de pe lamacchinadelcafe sau alt site care vinde.
Dalla Corte Mina | Kinu M68 V4 + M47 V3 & V1| Bravo Tamper & Distribuidor | La Pavoni Europiccola + radiator de la Tije | Dienes Mokka

Reply
Sau cumpăr un portafiltru cu sârmă.

Trimisul la strungar e ca in bancurile cu radio Erevan, e foarte bun un strungar dacă îl ai.

Am tăiat și polizat eu portafiltrul și s-ar părea că o să încerc și un șanț interior.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)