Hello There, Guest! Login Register

Fotografia echipamentului vostru

Asa arata echipamentul meu! [Image: 203f71e4b8a2e6ffbbbb3b6178b9d93b.jpg][Image: 1fd558d8807bc2d7199434891afa1805.jpg]

LelitPL81T, EUREKA SPECIALITA MIGNON

Reply

[Image: Nax05Qu.jpg]

[Image: FHQhLoC.jpg]
Bezzera Magica S MN/Eureka Specialita 16 CR/Kinu Phoenix/Motta Tools

Reply
@ariany_78 Kinu nu sta bine acolo. Protectia muncii inainte de toate Smile
OE Apex, Mazzer Mini E + SSP (brew)

Reply
@cradun se sprijina intotdeauna de o punga de cafea.. Smile...nu o folosesc f des..cand am chef de alt sortiment, deoarece nu merg single dose cu rasnita, o folosesc

Reply
... Oricum , are un sprijin serios ... Big Grin ... pe cafea adevarata , ce naiba ... Cool ...
Pavoni | Strega | Bosco | Honne | Olympus | MK III | M47, M68 | Gene ...

Reply
Azi am citit posturile despre cafea first wave 3rd wave și am fost surprins de pledoariile dv Levo.. Și tind sa cred espresso adevărat e cu blendurile italiene de calitate... Pana la urma nu degeaba a apărut în Italia espresso.. Știu ei ce știu..
Parca cu asta prăjite Light prea ne chinuim, aparate de mii de euro, grade, când un espresso tre sa fie rapid din toate punctu ele de vedere.. Zic și eu..
O sa încerc și eu 3 forze și altele..
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270, Sita : Ascaso 

Reply
(09-02-2020, 12:54)d2florin Wrote: Azi am citit posturile despre cafea first wave 3rd wave și am fost surprins de pledoariile dv Levo.. Și tind sa cred espresso adevărat e cu blendurile italiene de calitate... Pana la urma nu degeaba a apărut în Italia espresso.. Știu ei ce știu..
Parca cu asta prăjite Light prea ne chinuim, aparate de mii de euro, grade, când un espresso tre sa fie rapid din toate punctu ele de vedere.. Zic și eu..
O sa încerc și eu 3 forze și altele..
Inspirate de la postarile domnului @Levo Smile ...observa cate cani si canite are acest domn si nu numai, de acolo m am inspirat si eu si ii multumesc pt review urile multiple..este cafeaua care mi place cel mai mult ...revin cu impresii despre ORO (cand o incep) si Hausbrandt...hopa stop ca viciem acest topic Smile

Reply
[Image: H8kBKPE.jpg]
Espresso: Lelit PL41TEM + Eureka Mignon Specialita
Brew: Comandante( Red Clix ), V60, Aeropress, Moka

Reply
Gata, nu mai fac nici un upgrade(nu a zis nici un espressoman niciodata Big Grin )[Image: S0D2Hv7.jpg]
Lelit PL81T+Kinu M47

Reply
Vă propun și eu o natură moartă cu un set-up spartan, dar de care sunt mulțumit până la D-zeu (ș-o o palmă mai sus). Îmi mai lipsesc doar un PF naked ș-un cântar decent, dar toate la timpul lor. Smile

Lelit PL41LEM + IMS + Ascaso, Bialetti Venus 6, Kinu M47 Phoenix

Reply
arata fain , Il tii prin sugragerie sau hol Big Grin

Reply
Danke!

Îl am în bucătărie, dar pe o masă. Am bucătăria pătrată ca atare nu prea am cine știe ce loc pe blat. Deci am negociat cu soția și a decis ea de comun acord că-l pot ține pe masă. Big Grin
Lelit PL41LEM + IMS + Ascaso, Bialetti Venus 6, Kinu M47 Phoenix

Reply
Deci adevarul ca toți avem ceva în comun :, soția... Parca ne rugam de ele Smile))

Parca ele nu beau cafea Big Grin

Reply
A mea nu bea more for me
Dalla Corte Studio + 58mm conversion kit, Honne Custome Build, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Cantar Hario,Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply
Salut!

Long time lurker here. Am reusit, in sfarsit, sa las superautomatul in urma.

Acesta este coltul meu de balcon, proaspăt decorat cu ajutorul informațiilor împărtășite de comunitate și cu reducerile de pe forum.

Shout-out către băieții de la DropShot: Sunteți vis! Keep it up. [Image: c23c50f177e705f92c026db7e19472d1.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Bezzera Unica Pid/ Baratza Sette 270

Reply
Arată super tare! Extractii reușite să ai!
ECM Classika PID / Eureka Mignon Specialita / Kribli-Grabli / Bravo tools & Gaggia Classic 2015 / MDF / Motta tools

Reply
[Image: 14e11b5711c0a726dca61207a83928d3.jpg]

My happy dirty place
Acasa: DC Studio, Compak E8 + OE Funnel, Bravo Tools
Delegatie: Kinu M47, Cafflano Kompresso si Aeropress

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)