Hello There, Guest! Login Register

15% reducere la prajitoria Sloane Specialty Coffee ( Bucuresti )

O primavara minunata urez si eu, intregii echipe Sloane!
Sa ne aduceti si prajiti, cu zambetul pe buze, numai cafele bune, asa cum ne-ati obisnuit.
Multumim pentru martisor!
[Image: d8oX7Od.jpg]
Espresso: Mazzer Kony E, Mazer Major, Expobar Brewtus IV DB, VST & IMS baskets, Acaia Pearl, Bravo Tools
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kruve, Cafflano Kompresso, Aeropress, V60, French Press, Moka

Reply
Dragi espressomani,
In perioada 12-17 Martie ne deplasam la Amsterdam Coffee Festival, unde vom delecta participantii cu cafelele pe care voi le indratiti atat de mult. Pastram deschis formularul >> https://espressoman.sloanecoffee.com/espressoman cu promisiunea ca vom onora comenzile dupa intoacerea noastra Smile

Cu drag,
Echipa Sloane

Reply
Imi pare rau ca echipa  Sloane nu mai pleaca la Amsterdam, sa mai promoveze si pozitiv tarisoara asta ...

Dar cum tot raul spre bine, am profitat de discountul  (30%) oferit pentru cafeaua special prajita pentru Festival, cu o achizitie direct pe noul site https://sloanecoffee.com, cuponu de reducere "ACF2020"

Anuntul a fost facut direct pe pagina de Instagram si sper sa aiba cat mai multa vizibilitate si catre cei din afara tarii (vedeti mai jos) Smile

Iar astazi am umplut casa cu arome de ferment si lichior, yummm (prajire 3 martie)
-------

P.S.

Acum citind exact postarea mi-am data seama ca era o data de expirare (luni) nu aruncati cu pietre  Angel

Am primit si tote-ul, care am crezut initial ca era un bonus, acum vad ca era mentionat  Big Grin

[Image: fFG8oeG.jpg]

[Image: wUlHYBa.png]
Lelit PL162T Bianca + Honne Home / Kinu M47 si AeroPress + Xeoleo 45mm.
(ex. Lelit PL41TEM, Ascaso i1 Steel, Gaggia Prestige, Porlex Mini)

Reply
Salutari, espressomani!
In nebunia acestor zile am fost prinsi cu gasitul de solutii sa functionam protejandu-ne si pe noi si pe voi. Pentru moment la prajitorie sunt doar eu, tot timpul si mereu, Oana tine legatura cu voi de la ea de acasa iar Bogdan supravegeaza prajirile online. Restul echipei care se ocupa de impachetat si colete este si ea acasa asa ca eu fac partea asta la astfel de ore foarte tarzii asa ca va rog aveti rabadare daca coletele ajung cu o zi intarziere.
Evident, acum voi si clientii care vin din online, sunteti ce ne fac sa mergem inainte pentru ca toate cafenelele sunt inchise si ne tot gandim cum ii putem ajuta si pe ei. 
Acestea sunt detaliile oneste ale situatiei actuale, poate mai putin interesante si un pic triste.

Acum sa trecem la vesti mai vesele.
Prima, am prajit azi si avem niste cafele special pregatite pentru voi, le gasiti in formular:
  • Ethiopia Tore washed- final salecu reducere de 35%, in limita stocului disponibil. Erau 9 kg, cativa dintre voi cred ca au verificat formularul periodic, pentru ca pana acum cand va scriu au ramas 5kg. 
  • El Salvador Ruffatti anaerob - cafeaua noastra cu procesare experimentala, pentru iubitorii de naturale puternic parfumate si cu arome boozy cum se zice in industrie, ca de cognac.
  • Brazilia Primavera natural - o noua cafea in oferta noastra, o Brazilia care e si nu e ce te astepti de la o Brazilie. Aciditatea e scazuta, corpul cremos ca de frisca, are note de ciocolata care mie mi-au amintit clar de negresa cu ciocolata cum face mama daar, in mod ciudat pentru o cafea cu aciditate asa scazuta are si note fructate de capsuni si kiwi. Merge minunat si cu lapte.
Conditiile de livrare raman aceleasi si sunt specificate in partea de jos a formularului.
Sa auzim numai de bine!

Reply
dupa mult timp de nepostat pe forum, am zis ca merita sa mentionez ca pe langa faptul ca aveti o echipa foarte tare (si un customer support exceptional) cafeaua prajita de voi este extraordinara! Adola si Ruffatti au intrat in topul meu all-time. Keep it up!

[Image: t7CLuNn.jpg]
ECM Synchronika | Ceado E37s | OCD | Londinium WDT 

Reply
Multumim @cosmin_mac, ne-ai inseninat si tu dimineata acum!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Reply
Ca de obicei, sunteti foarte atenti cu noi! Multumesc![Image: d176c41f304671e36ce6ed10c461fd88.jpg]

PL81T + M2M stepless
PL81T + M2M stepless

Reply
Inca nu reusesc sa imi dau seama care e adevarata minune - Gesha sau Ruffatti 
Sau poate ambele, fiecare in felul ei... Huh
[Image: 5rhPuhc.jpg]
Fiorenzato F64 EVO | Rancilio Rocky Doserless | Rancilio Silvia V3 PRO
Bravo tools | Reg Barber Tall C-Flat | VST, IMS baskets & screen shower | BODUM®Chambord 12 cup & Kenya 3 cup

Reply
(24-03-2020, 12:22)Damian The Man Wrote: Inca nu reusesc sa imi dau seama care e adevarata minune - Gesha sau Ruffatti 
Sau poate ambele, fiecare in felul ei... Huh
[Image: 5rhPuhc.jpg]

Sa stii ca sunt ambele, una a naturii si una a grijii umane. Gesha e un varietal care, desi destul de sensibil, produce cafele exceptionale cam pe oriunde reuseste sa creasca. Ruffatti-ul este dovada ca o cafea buna poate ajunge exceptionala daca fiecare etapa a procesului este atent ingrijita.

Dragi, espressomani,
sper sa nu fie considerat ca fluier in biserica dar avem o scurta oferta pentru iubitorii de filtru.
Pentru ca zilele acestea cererea a fost in directia cafelelor prajite pentru filtru avem 3 origini astfel pregatite si ne-am gandit ca printre voi sunt si iubitori de filtru sau, ca @Lyvyoo, cumparati cafele de filtru pentru espresso. 
Aceste 3 cafele sunt:
  • El Salvador Ruffatti anaerob - mult laudatul lot anaerob este mai vioi in filtru si e locul unde notele de cognac isi fac de cap;
  • Guatemala La Montana washed - acest lot ne-a luat prin surprindere cand l-am prajit de filtru, au aparut niste note florale foarte intense pe care in primul rand ca nu le asteptam de la o cafea din Guatemala si pe care nu le reprerasem in espresso deloc. O cafea care a intrecut toate asteptarile;
  • El Salvador Area 51 honey - e o cafea cu note clare de ciocolata, mie imi aminteste de rahatul de ciocolata dar si niste note picante, ca de duceata de ardei iute, deci un profil mai "classic" de cafea dar cu un pic de "je ne sais quoi";
Altceva ce implementam azi este plata cu cardul si pentru formularul dedicat espressoman (pe website este posibil dar sunt platforme diferite). Pana reuseste IT-ul sa implementeze, puteti mentiona ca in campul observatii ca vreti sa platiti online si va suna Oana. Alta treaba, pentru ca trebuie un transport standard vom avea transportul subventionat la 10 Ron + tva pentru toata tara de acum in colo. 

Mai multe informatii (da, chiar mai multe decat aceasta lunga postare), in formular 

Reply
Dragi espressomani, revin cu vesti bune!
Maine prajim si nu doar ca prajim dar prajim numai cafele abia ajunse la noi:
  1. Brazilia Primavera natural - cu aceasta cafea ati facut deja cunostiinta acum 2 saptamani, o cafea cu aciditate scazuta si note de prajitura de ciocolata care are insa si un profil destul de fructat, cu note de capsuni si kiwi, atipic pentru o cafea cu aciditate atat de scazuta;
  2. Guatemala El Hato washed - nou ajunsa la noi pentru a umple golul ramas in oferta noastra de accesible specialty lasat de Guatemala Finca Concepcion, acest lot este recomandabil celor care iubesc cafelele cu profil clasic de ciocolata, dulceata de zahar brun si usoare note de nuci, in cazul asta nuca de cocos;
  3. Ethiopia Idido Fairtrade washed - acest lot certificat Fairtrade din Ethiopia este ce iti doresti atunci cand visezi la o Etiopie spalata clasica: o nebunie florala cu note de piersica. Este lotul in care am simtit cel mai evident notele de ceai negru si iasomie. Practic, daca nu stiti cum e sa aiba o cafea aroma de ceai negru si iasomnie, acest lot va arata, oricat de lipsiti de experienta senzoriala ati fi;
Toate cafelele le gasiti in formularul dedicat comunitatii espressoman, cu reducerea de pret de 15-20%. Avem implementata optiunea de plata cu cardul pe care va incurajam sa o folositi pentru a proteja curierii de interactiunea cu bancnotele. Transportul este de acum subventionat la 10 Ron + Tva (oriunde in tara) si in continuare gratuit la comenzile de minim 4 pungi.
Multa sanatate tuturor!

Reply
Dragi espressomani, as avea un favor sa va cer.
Datorita conditiilor vitrege care ne tin pe toti in casa, prajirea de astazi va fi facuta de mine. Nu e prima, eu prajesc de ceva timp, in toamna am fost la Cluj la campionatul de prajit impreuna cu @bogdan_geor si apoi la Taipei unde a devenit vice-campion.
Doar ca prajirile voastre erau facute tot timpul doar de Bogdan pentru ca stim ca sunteti un public foarte pretentios si sincer, imi este frica de parerea voastra. Bogdan este si va fi in continuare head-roasterul Sloane, el gandeste profilele si le si prajeste cand nu suntem blocati pe la casele noastre. Acum insa nu poate decat sa se uita de la distanta pe cropster cum prajesc.
Prin urmare cei care comandati saptamana aceasta (si probabil si viitoarele pana se incheie carantina) veti primi cafea prajita de mine.
Asa ca imi iau inima in dinti si va rog sa imi dati feedback.

Reply
De n-o sa simt iasomia din Ethiopia, sa vezi feedback...Smile)

Glumesc, evident, sa nu fie cu suparare.
ACS Minima, Sette 270

Reply
(26-03-2020, 12:57)Teodora_Sloane Wrote: ...
Asa ca imi iau inima in dinti si va rog sa imi dati feedback.
Este o vorba din batrani: ai grija ce-ti doresti... Tongue
Quamar M80DR, M47 Phoenix, ex-M38, ex-PL043MMI, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Wow, super! Asta da adaptare.
felicitari!
Imi pare rau doar ca am stoc de cafea cat pentru o luna.
Nu prind prima sarja, dar la urmatoarele sigur.
DB cu grup saturat | Honne by Hedone

Reply
Felicitări pentru onestitate. Într-o lumea în care nimic mai este ce pare, atitudinea voastră este o gura de aer
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

Reply
Dragilor,
Va multumesc pentru sustinere.
Eu ma declar multumita de tot ce am prajit saptamana trecuta dar astept cu interes parerile voastre.

Pana atunci am niste vesti foarte bune.
Maine prajim din nou, si, ca de obicei, ne-am gandit la ceva special pentru voi.
Ne-am gandit ca multi stati acasa mai mult acum si aveti timp sa va jucati cu cafeaua, sa o profilati, sa incercati toate sfaturile date de colegii din forum astfel incat sa iasa extractia perfecta si sa descoperiti toate notele aromatice de pe punguta. Pentru asta insa e nevoie de mai multa cafea (noi trecem prin 5-10 shoturi pana scoatem o extractie perfect balansata).

Asa ca in formularul pentru aceasta prajire va oferim pungi de 1kg, cu 30% reducere.

Am ales 3 cafele pentru aceasta oferta care sa acopere aproape toate gusturile:
  1. Guatemala El Hato Washed este 115 Ron (tva inclus)/punga de 1000g;
  2. Brazil Fazenda Primavera Natural este 135 Ron (tva inclus)/punga de 1000g;
  3. Ethiopia Adola Natural este 170 Ron (tva inclus)/punga de 1000g;
Trasportul este gratuit la orice punga comandata, oriunde in tara.
Extractii reusite tuturor!

Reply
La Etiopia este o diferență de 5 lei, apare 170 lei în formular.
Mențiunea din formular se referă la pungi de 250g(cum era de obicei). Deși utilizatorii forumului teoretic ar trebui să ajungă acolo după ce văd acest post, sper să nu fie unii care au salvat link-ul cu formularul și-l accesează fără să citească de fiecare dată pe forum. Smile

Reply
(31-03-2020, 00:55)sochaux_ Wrote: La Etiopia este o diferență de 5 lei, apare 170 lei în formular.
Mențiunea din formular se referă la pungi de 250g(cum era de obicei). Deși utilizatorii forumului teoretic ar trebui să ajungă acolo după ce văd acest post, sper să nu fie unii care au salvat link-ul cu formularul și-l accesează fără să citească de fiecare dată pe forum. Smile

Merci pentru observatii. Postez la ora asta pentru ca de vreo 5 ore tot lucram si mai modificam la formular (sa nu taxeze transportul, sa introducem optiunea de 1000g) asa ca s-au strecurat niste erori, una fiind ca footerul formularului actual ramasese cel pentru formularul vechi.

E bine ca le-ai semnalat si da, ideal este sa verificati forumul cat mai des, noi asta incurajam.

Reply
Salutari din nou si multumiri!
Am primit multe comenzi din partea voastra pentru cafelele ambalata asa, la cantitate de 1kg. Prin urmare, o sa reluam aceasta promotie si saptamana aceasta iar maine, marti 07.04, vom praji aceleasi trei origini si acelasi discount, 30%, ambalate tot la 1kg. Reiau mai jos cafelele si preturile:
  1. Guatemala El Hato Washed este 115 Ron (tva inclus)/punga de 1000g;
  2. Brazil Fazenda Primavera Natural este 135 Ron (tva inclus)/punga de 1000g;
  3. Ethiopia Adola Natural este 170 Ron (tva inclus)/punga de 1000g;
Din nou, pentru aceasta promotie, trasportul este gratuit la orice punga comandata, oriunde in tara.

Comenzile intrare peste weekend, mai ales cele de duminica, vor fi onorate din prajirea de maine, asa ca o sa va rugam sa aveti rabdare inca 48 de ore pana vor ajunge la voi si va puteti bucura de ele. 
Extractii reusite tuturor!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)