Hello There, Guest! Login Register


vand motan ticalos

#1
Vand motan ticalos ce tocmai si-a pierdut libertatea in urma unui act nesabuit,asi putea spune barbar.Venerabilul Tomita,ce incepand de astazi si-a adaugat supranumele de MARONEZ INGRAT,a comis un sacrilegiu itindu-se pe classicul meu si lasand in deriva PID-ul pe care cu atat de mare greutate il lipisem de harnicul aparat.Asa ca a trebuit sa ma chinui dupa alt mare chin ,schimbarea unei tastaturi de laptop Acer(la Acer desfaci totul pentru a schimba o amarata de tastatura).Asa ca daca cineva doreste un sclav batran de 10 ani(pentru pisici este echivalentul a 50 de ani)cu un canin rupt,birmanez,alintat ,guraliv si nesimtit cel mai adesea, pentru a-si savura cafeaua in tors de mata intens avandu-l in poala, sunt dispus sa-l cedez.Dar repede, pentru ca individul este un ins foarte subversiv si versat in ceea ce se cheama arta captarii bunavointei si a seductiei(aici un rol hotarator avand cred ochii sai de un albastru Rasputin si o tehnica desavarsita a sugerii botului in mimarea suferintei profunde.Este un fals si un abject Angry Big Grin
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#2
Sau mai bine adopti si un catel. Mic da' rau Big Grin .
 
Reply
#3
pune o poza cu infractorul Smile
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
Reply
#4
(12-02-2015, 22:26)chitsro Wrote: pune o poza cu infractorul Smile
Sa stiti ca ma batea gandul.Are fata de mascota de cafenea,e din cei trecuti prin viata ,harsiti,si care dorm prin vitrine. Angel
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#5
Am promis,ma tinde cuvant.Iata cateva atitudini,inclusiv cea in care victimaimpacarii,eu adica imi fac datoria parinteasca de a-l tine in brate si cea in care isi arata vcaninul rupt dupa ce acum cativa ani in urma unei escalade pe biblioteca a ramas suspendat in dinte la 2 metri si ceva inaltime.Deci sa prestam:
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#6
Eu nu l-as da, e frumusel. In scimb il poti pedepsi ! Da-i cafea sa bea in loc de apa Smile)))

ps: cu laptic, cred ca o sa-i placa.
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
Reply
#7
Photo 
E frumos foc!! Eu l-as ierta.

Daca as avea cum, l-as lua eu dar nu stiu daca s-ar intelege cu nebunul meu de motan (care are abia 4 luni).

   
Aeropress, Moka pot, Hario Mini Mill, Concept Art thermometer
 
Reply
#8
A fost iertat bineinteles.
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#9
Asa cum stiti am cafea buna , Dar cainele este Campion
   
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#10
Foarte frumos cainele, este Akita?
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.
 
Reply
#11
Sau Makita cu M de la stapan? Tongue
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#12
Da , este Akita Inu si sunt foooarte mandru de el
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#13
Ce inseamna un om care se respecta Smile Superb caine!
Aeropress, Moka pot, Hario Mini Mill, Concept Art thermometer
 
Reply
#14
Asa se uita cand beau o palinca
   
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#15
Da' de cafea e multumit?  Big Grin
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#16
Cand fac cafeaua asta este pozitia
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#17
[Image: 65e919a7379a7e34a2ac2e2f8a77829d.jpg]
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#18
Sau
[Image: c5677a9d9dda790e6c6fa80e2ae9139c.jpg]
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#19
Noi asa am evoluat in doi ani, de cand l-am gasit aruncat in cutie de carton. Acum suntem mult mai blanosi ca a fost iarna, dar nu avem poza recenta.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
#20
A , sa specific pozitia este in functie de sortiment
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#21
(04-03-2015, 11:34)honciucmihai Wrote: Da , este Akita Inu si sunt foooarte mandru de el

Hachiko?
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#22
Da , Hachiko !
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#23
Se intampla ceva in primavara asta !
Al meu a rupt gardul in cateva locuri cu intentia de a ajunge la pisica si la iepurasul vecinului .
A " jumulit " tot ce a prins prin curte , iar azi nu mi-a venit a crede cand am vazut asta : 

   
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#24
E simplu,"omul"iubeste.Vorba ftantuzului"cherchez le chat" in cazul asta noir.Ca daca era pe romaneste era neagra si era simplu.E o problema cu limbile astea ,ori e neagra ori e negru.Si uite asa doreste sa se asigure in privinta genului.Ceea ce este corect,pentru ca nu poti sa risti care va sa zica.
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#25
(05-03-2015, 19:59)RaduCarutasu Wrote: A " jumulit " tot ce a prins prin curte , iar azi nu mi-a venit a crede cand am vazut asta : 

Dupa negocieri au ajuns la un acord de pace. Angel
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
#26
Putem vedea domnilor ce inseamna dragostea , trecem peste bariere tipologice gen specie , gen , rasa , etc .
Sotia , spre exemplu , spune ca in sfarsit decand avem cainele stiu si eu ce inseamna a creste un copil
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#27
Priviti puturosul !!!
[Image: 3737ba4a18f5076f5f34f87595ab89a7.jpg]
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#28
(05-03-2015, 19:59)RaduCarutasu Wrote: Se intampla ceva in primavara asta !
Al meu a rupt gardul in cateva locuri cu intentia de a ajunge la pisica si la iepurasul vecinului .
A " jumulit " tot ce a prins prin curte , iar azi nu mi-a venit a crede cand am vazut asta : 

Asta i-mi aminteste de...

"Fumam pe terasa din spate când apare câinele meu de sub gardul vecinului cu ceva animal alb în gură, mândru, loial, mi-l aduce și mi-l pune în fața mea: era iepurele campion al vecinului, ceva rasă cu pedigree din Germania, cu care umbla la concursuri, expoziții… Era mort de-a binelea, înota în balele câinelui și era foarte murdar. Iepurele valora cam 50.000 euro… După „corecția” dată câinelui m-am întors la iepure… și mi-a venit o idee; L-am băgat în chiuvetă, l-am spălat bine de pământ și balele câinelui și l-am uscat cu uscătorul de păr al mamei. Apoi am urcat pe poteca vecinului, i-am făcut un culcuș din paie iepurelui în cușcă, l-am pus în pat și am închis ușa cotețului.

După-masă vine vecinul acasă… La vreo 5 minute se aude gălăgie, larmă, înjurături… Ca un bun vecin, mă duc să mă interesez care-i problema. Stăm ca doi proști în fața cuștii iepurelui și are loc următorul dialog:
- Uită-te, băga-mi-aş!
- Ce s-a întâmplat? A murit?
- A murit! Acu două zile l-am îngropat și iar e aici…"
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#29
Pascalu , e buna !

Pisica din poze nu-mi apartine .
Am incercat sa iau una dar cainele nu a acceptat nocio vietate necuvantatoare pe teritoriul sau .
De aceea am ramas uimit in legatura cu ce am vazut .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#30
Nici cainele meu nu l-a acceptat pe motan la inceput, dar dupa ce s-au alergat doua saptamani, s-a impacat cu ideea. Acum il ignora.
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)