Hello There, Guest! Login Register

vand motan ticalos

Vand motan ticalos ce tocmai si-a pierdut libertatea in urma unui act nesabuit,asi putea spune barbar.Venerabilul Tomita,ce incepand de astazi si-a adaugat supranumele de MARONEZ INGRAT,a comis un sacrilegiu itindu-se pe classicul meu si lasand in deriva PID-ul pe care cu atat de mare greutate il lipisem de harnicul aparat.Asa ca a trebuit sa ma chinui dupa alt mare chin ,schimbarea unei tastaturi de laptop Acer(la Acer desfaci totul pentru a schimba o amarata de tastatura).Asa ca daca cineva doreste un sclav batran de 10 ani(pentru pisici este echivalentul a 50 de ani)cu un canin rupt,birmanez,alintat ,guraliv si nesimtit cel mai adesea, pentru a-si savura cafeaua in tors de mata intens avandu-l in poala, sunt dispus sa-l cedez.Dar repede, pentru ca individul este un ins foarte subversiv si versat in ceea ce se cheama arta captarii bunavointei si a seductiei(aici un rol hotarator avand cred ochii sai de un albastru Rasputin si o tehnica desavarsita a sugerii botului in mimarea suferintei profunde.Este un fals si un abject Angry Big Grin
LELIT Bianca ,Honne

Reply
Sau mai bine adopti si un catel. Mic da' rau Big Grin .

Reply
pune o poza cu infractorul Smile
Lelit PL91T & MahlkonigVario Grinder.

Reply
(12-02-2015, 22:26)chitsro Wrote: pune o poza cu infractorul Smile
Sa stiti ca ma batea gandul.Are fata de mascota de cafenea,e din cei trecuti prin viata ,harsiti,si care dorm prin vitrine. Angel
LELIT Bianca ,Honne

Reply
Am promis,ma tinde cuvant.Iata cateva atitudini,inclusiv cea in care victimaimpacarii,eu adica imi fac datoria parinteasca de a-l tine in brate si cea in care isi arata vcaninul rupt dupa ce acum cativa ani in urma unei escalade pe biblioteca a ramas suspendat in dinte la 2 metri si ceva inaltime.Deci sa prestam:
LELIT Bianca ,Honne

Reply
Eu nu l-as da, e frumusel. In scimb il poti pedepsi ! Da-i cafea sa bea in loc de apa Smile)))

ps: cu laptic, cred ca o sa-i placa.

Reply
Photo 
E frumos foc!! Eu l-as ierta.

Daca as avea cum, l-as lua eu dar nu stiu daca s-ar intelege cu nebunul meu de motan (care are abia 4 luni).

Aeropress, Moka pot, Hario Mini Mill, Concept Art thermometer

Reply
A fost iertat bineinteles.
LELIT Bianca ,Honne

Reply
Asa cum stiti am cafea buna , Dar cainele este Campion

Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn

Reply
Foarte frumos cainele, este Akita?

Reply
Sau Makita cu M de la stapan? Tongue
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Aillio R1 Bullet|Gene Coffee CBR-101|.

Reply
Da , este Akita Inu si sunt foooarte mandru de el

Reply
Ce inseamna un om care se respecta Smile Superb caine!
Aeropress, Moka pot, Hario Mini Mill, Concept Art thermometer

Reply
Asa se uita cand beau o palinca

Reply
Da' de cafea e multumit?  Big Grin
Quamar M80DR, ex-PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Cand fac cafeaua asta este pozitia

Reply
[Image: 65e919a7379a7e34a2ac2e2f8a77829d.jpg]

Reply
Sau
[Image: c5677a9d9dda790e6c6fa80e2ae9139c.jpg]

Reply
Noi asa am evoluat in doi ani, de cand l-am gasit aruncat in cutie de carton. Acum suntem mult mai blanosi ca a fost iarna, dar nu avem poza recenta.

Attached Files Thumbnail(s)

Expobar Office Leva | Fiorenzato F5 | Aeropress
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia Evolution | Gaggia MDF

Reply
A , sa specific pozitia este in functie de sortiment

Reply
(04-03-2015, 11:34)honciucmihai Wrote: Da , este Akita Inu si sunt foooarte mandru de el

Hachiko?
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Da , Hachiko !

Reply
Se intampla ceva in primavara asta !
Al meu a rupt gardul in cateva locuri cu intentia de a ajunge la pisica si la iepurasul vecinului .
A " jumulit " tot ce a prins prin curte , iar azi nu mi-a venit a crede cand am vazut asta : 

LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Honne Slim, Kinu M48, Acaia Lunar, BravoTools, Hottop kn-8828b-2k+/Artisan mod.
 (Lelit PL41TEM, Expobar DB, Vibiemme Super 2B/PID, Gagia MDF, Vario Home, Macap M4D, Kinu M68 manual/electric)

Reply
E simplu,"omul"iubeste.Vorba ftantuzului"cherchez le chat" in cazul asta noir.Ca daca era pe romaneste era neagra si era simplu.E o problema cu limbile astea ,ori e neagra ori e negru.Si uite asa doreste sa se asigure in privinta genului.Ceea ce este corect,pentru ca nu poti sa risti care va sa zica.
LELIT Bianca ,Honne

Reply
(05-03-2015, 19:59)RaduCarutasu Wrote: A " jumulit " tot ce a prins prin curte , iar azi nu mi-a venit a crede cand am vazut asta : 

Dupa negocieri au ajuns la un acord de pace. Angel

Reply
Putem vedea domnilor ce inseamna dragostea , trecem peste bariere tipologice gen specie , gen , rasa , etc .
Sotia , spre exemplu , spune ca in sfarsit decand avem cainele stiu si eu ce inseamna a creste un copil

Reply
Priviti puturosul !!!
[Image: 3737ba4a18f5076f5f34f87595ab89a7.jpg]

Reply
(05-03-2015, 19:59)RaduCarutasu Wrote: Se intampla ceva in primavara asta !
Al meu a rupt gardul in cateva locuri cu intentia de a ajunge la pisica si la iepurasul vecinului .
A " jumulit " tot ce a prins prin curte , iar azi nu mi-a venit a crede cand am vazut asta : 

Asta i-mi aminteste de...

"Fumam pe terasa din spate când apare câinele meu de sub gardul vecinului cu ceva animal alb în gură, mândru, loial, mi-l aduce și mi-l pune în fața mea: era iepurele campion al vecinului, ceva rasă cu pedigree din Germania, cu care umbla la concursuri, expoziții… Era mort de-a binelea, înota în balele câinelui și era foarte murdar. Iepurele valora cam 50.000 euro… După „corecția” dată câinelui m-am întors la iepure… și mi-a venit o idee; L-am băgat în chiuvetă, l-am spălat bine de pământ și balele câinelui și l-am uscat cu uscătorul de păr al mamei. Apoi am urcat pe poteca vecinului, i-am făcut un culcuș din paie iepurelui în cușcă, l-am pus în pat și am închis ușa cotețului.

După-masă vine vecinul acasă… La vreo 5 minute se aude gălăgie, larmă, înjurături… Ca un bun vecin, mă duc să mă interesez care-i problema. Stăm ca doi proști în fața cuștii iepurelui și are loc următorul dialog:
- Uită-te, băga-mi-aş!
- Ce s-a întâmplat? A murit?
- A murit! Acu două zile l-am îngropat și iar e aici…"
Brewtus, Mazzer Major, Lelit PL41PlusT

Reply
Pascalu , e buna !

Pisica din poze nu-mi apartine .
Am incercat sa iau una dar cainele nu a acceptat nocio vietate necuvantatoare pe teritoriul sau .
De aceea am ramas uimit in legatura cu ce am vazut .
 LaMarzocco GS/3-AV, K30 Vario, Honne Slim, Kinu M48, Acaia Lunar, BravoTools, Hottop kn-8828b-2k+/Artisan mod.
 (Lelit PL41TEM, Expobar DB, Vibiemme Super 2B/PID, Gagia MDF, Vario Home, Macap M4D, Kinu M68 manual/electric)

Reply
Nici cainele meu nu l-a acceptat pe motan la inceput, dar dupa ce s-au alergat doua saptamani, s-a impacat cu ideea. Acum il ignora.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)