Hello There, Guest! Login Register


Sfat cumpărare Espressor 4500 lei

#1
Buna ziua grup ,de ceva timp mă bate gândul sa îmi cumpăr un Espressor manual și o râșniță.

după destul research și câteva convorbiri pe acest forum , am decis sa merg pe Baratza Sette 270 ca râșniță.

cat despre Espressor , inițial mă gândeam la Gaggia Classic pro , dar am văzut pe forum ca nu este prea adorata de membrii, la fel și Rancilio silva.

ce alte opțiuni îmi recomandați , am văzut ca se vorbește mult de lelit 

deocamdata nu am un buget deoarece încerc sa aproximeze cati bani îmi trebuia ca sa ii pot strange? doar sa nu fie pre piperat prețul (cam 4500 maxim)
 
Reply
#2
Nu stiu de unde ai tras concluziile alea eronate... referitor la GC si Silva...  Confused

Lelit nu as lua nici... oferit cadou Smile Incearca-ma Big Grin
 
Reply
#3
(22-01-2021, 13:18)renatoa Wrote: Nu stiu de unde ai tras concluziile alea eronate... referitor la GC si Silva...  Confused

Lelit nu as lua nici... oferit cadou Smile Incearca-ma Big Grin

da, m am uitat la multe video-uri și articole pe net despre GC și Rancilio Silvia și toate erau extraordinar de bune

dar aici pe forum am văzut ca toată lumea recomanda lelit , mai ales cel cu pid și pe unele thread-uri lumea zice ca legit este mai bun de cât gc. nici nu mai știu ce sa cred . sunt mai bulversat decât la început, cred ca pana la urma îmi iau doar râșniță și beau v60 și french press? , poate cineva o sa mă lămurească ce ar fi bine sa cumpăr
 
Reply
#4
(22-01-2021, 13:27)Barzu Adrian Wrote:
(22-01-2021, 13:18)renatoa Wrote: Nu stiu de unde ai tras concluziile alea eronate... referitor la GC si Silva...  Confused

Lelit nu as lua nici... oferit cadou Smile Incearca-ma Big Grin

da, m am uitat la multe video-uri și articole pe net despre GC și Rancilio Silvia și toate erau extraordinar de bune

dar aici pe forum am văzut ca toată lumea recomanda lelit , mai ales cel cu pid și pe unele thread-uri lumea zice ca legit este mai bun de cât gc. nici nu mai știu ce sa cred . sunt mai bulversat decât la început, cred ca pana la urma îmi iau doar râșniță și beau v60 și french press? , poate cineva o sa mă lămurească ce ar fi bine sa cumpăr

Eu cred ca toate 3 sunt ok pt tine ca începator, sunt comparabile, nu e vreunul care sa se strice mai mult sau mai putin decât celelalte sau sa obții rezultate f diferite. Ca specificații, diferentele intre ele sunt destul de mici ca sa conteze pt cineva la început, doar ca PIDul ajuta mult la repetabilitate - de aceea tot e recomandat lelitul, nu neaparat ca e mai bun ca celelalte 2, ci pt ca in gama se pret entry level e singurul care are din fabrica, desi vine tare din urma AVX DB1 care are si pid si alte specificatii clar mai bune gen boiler f mare fata de oricare entry level.
Daca poti pune pid pe gaggia sau Silva cu atat mai bine.

Colegul renatoa e deranjat de obicei de tot ceea ce e mainstream (kinu, lelit), deci nu lua in serios cand ataca lelitul, nu e nici mai rau nici mai bun decat alte branduri.

Chestia asta se intampla si pe forumurile foto acum vreo 10-15 ani cand toți aveau și recomandau DSLR Canon (pt simplul motiv ca erau si modele si obiective si accesorii mai ieftine și mai ușor de găsit) si veneau unii cu fire mai rebela si ziceau ca de ce tot recomandati Canon, luați Pentax/Nikon, nu mai fiți asa conformisti etc Smile
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
Reply
#5
(22-01-2021, 13:38)dragos.stoian Wrote:
(22-01-2021, 13:27)Barzu Adrian Wrote:
(22-01-2021, 13:18)renatoa Wrote: Nu stiu de unde ai tras concluziile alea eronate... referitor la GC si Silva...  Confused

Lelit nu as lua nici... oferit cadou Smile Incearca-ma Big Grin

da, m am uitat la multe video-uri și articole pe net despre GC și Rancilio Silvia și toate erau extraordinar de bune

dar aici pe forum am văzut ca toată lumea recomanda lelit , mai ales cel cu pid și pe unele thread-uri lumea zice ca legit este mai bun de cât gc. nici nu mai știu ce sa cred . sunt mai bulversat decât la început, cred ca pana la urma îmi iau doar râșniță și beau v60 și french press? , poate cineva o sa mă lămurească ce ar fi bine sa cumpăr

Eu cred ca toate 3 sunt ok pt tine ca începator, sunt comparabile, nu e vreunul care sa se strice mai mult sau mai putin decât celelalte sau sa obții rezultate f diferite. Ca specificații, diferentele intre ele sunt destul de mici ca sa conteze pt cineva la început, doar ca PIDul ajuta mult la repetabilitate - de aceea tot e recomandat lelitul, nu neaparat ca e mai bun ca celelalte 2, ci pt ca in gama se pret entry level e singurul care are din fabrica, desi vine tare din urma AVX DB1 care are si pid si alte specificatii clar mai bune gen boiler f mare fata de oricare entry level.
Daca poti pune pid pe gaggia sau Silva cu atat mai bine.

Colegul renatoa e deranjat de obicei de tot ceea ce e mainstream (kinu, lelit), deci nu lua in serios cand ataca lelitul, nu e nici mai rau nici mai bun.
Chestia asta se intampla si pe forumurile foto acum vreo 10-15 ani cand toți aveau și recomandau DSLR Canon (pt simplul motiv ca erau si modele si obiective si accesorii mai ieftine și mai ușor de găsit) si veneau unii cu fire mai rebela si ziceau ca de ce tot recomandati Canon, luați Pentax/Nikon, nu mai fiți asa conformisti etc :-)

Buna, mulțumesc mult pentru sfat!
M ai făcut foarte interesat de AVX DB1 și din ce scrie în descrierea de la barshaker pare foarte bun. Mai ales ca are pid și cred ca o sa mă ajute după ce învăț sa folosesc aparatul , încă o chestie care din câte am înțeles este importanta , are preinfuzie și dual boiler. o sa mă uit la niște reviewuri și o sa decid între Rancilio și acesta menționat de tine. Mulțumesc!
 
Reply
#6
Eu cred ca primul tau feeling a fost corect. Faptul ca te-ai hotarat pe o rasnita care iti va da o rasnire buna a cafelei este deja un pas foarte bun (70% din problema este rezolvata), iar in completare un espressor made in Italy de catre o firma cu renume in domeniu este foarte bine. Nu stiu daca ai remarcat, dar exista un termen, pe care eu nu-l consider corect, si anume de "incepator". Cred ca mai corect este "valoare medie a investitiei sau termenul de entry level". Oricum am constatat ca multe persoane care si-au cumparat Lelit (chiar si cu PID) au avut multe rateuri si dezamagiri, unii ajungand sa-si vanda aparatura dupa cateva luni de la achizitie. Concluzia : cumpara o rasnita buna (asa cum te-ai decis) si ai rabdare sa faci experimente pe mai multe tipuri de cafea. Gaggia este o alegere buna.

In plus Gaggia Classic iti mai ofera un avantaj, si anume acela de a avea si un filtru presurizat, care te va ajuta la inceput sa elimini eventualele greseli in pregatirea pucului. Apropo la ora actuala ce aparat de facut espresso ai?
Lelit Anna PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, Gene CBR101R, KinGrinder K4.
 
 
Reply
#7
La 2160 lei cat e acum, DB1 e chiar o varianta f ok. Categoria sa e single boiler cu thermoblock pe aburi nu dual boiler. Speram ca in viitorul apropiat sa ajunga un exemplar prin Bucuresti caci sunt curios sa il vad la treaba. Minusurile aparente sunt prospetimea pe piata deci informatii putine despre fiabilitate si tara de provenienta (China), pana acum neexistand espressoare chinezesti relevante. Dar se pare ca vin din urma si ei, mai ales pe rasnite.   

Classic si Rancilio Silvia nu au PID deci va trebui sa duci aparatele la "stomatolog" sa le puna dinti si teoretic se pierde si garantia dar se poate salva daca te pricepi sa demontezi fara urme sau daca reintorci aparatul catre cine l-a montat, de fiecare data cand ai nevoie (cu toate costurile aferente). PID-ul te lasa sa controlezi temperatura, astfel ca vei putea schimba radical gustul cafelei. Este cumva de neconceput ca in bugetul tau sa iti cumperi espressor fara PID.

De la Lelit ramane PL41TEM cel mai ok pret / dotari (vreo 2200 parca), ca sa ai loc si de o rasnita buna mai departe. Baratza Sette macina frumos dar trebuie sa iti asumi ca fiabilitatea nu va fi la fel ca in cazul rasnitelor construite solid. La fel ca Vario, nu sunt rasnite lifetime insa pentru cei 1900 lei chiar macina frumos.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#8
Am avut Lelit PL41TEM si-l recomand fara ezitare.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
#9
(22-01-2021, 14:07)Dan_R Wrote: In plus Gaggia Classic iti mai ofera un avantaj, si anume acela de a avea si un filtru presurizat, care te va ajuta la inceput sa elimini eventualele greseli in pregatirea pucului. 

Din contra, as spune ca filtrul presurizat si acel tumburus care il insoteste trebuiesc "aruncate la gunoi". Nu sfatuiesc pe nimeni sa le foloseasca, mai ales pentru a "elimina eventuale greseli in pregatirea pucului". E ca si cum iti cumperi o masina buna dar mergi doar cu viteza 1 ca sa eviti accidentele provocate de viteza excesiva Smile  
Sita presurizata trebuie folosita doar asumat si in deplina cunostinta de cauza, spre exemplu atunci cand faci cadou espressorul catre parinti iar ei nu sunt interesati sa invete doar sa puna un Jacobs si sa iasa ceva acolo numit cafea...

Mai departe, probleme in preparare poti avea cu orice espressor, nu conteaza pretul sau brand-ul. Cheia unei preparari corecte se afla la user care trebuie sa aleaga o cafea proaspat prajita, potrivita pentru gusturile sale ca si grad de prajire, alaturi de ceva informatie despre preparare. In final chiar nu e greu, trebuie doar putina atentie la inceput.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
Cand o sa-i ceara sotia (sau daca nu e insurat, prietena) sa bea un espresso la noua lui jucarie, s-ar putea sa caute prin gunoi.
Da sunt perfect de acord ca scopul final este un espresso bun la filtrul nepresurizat.
Lelit Anna PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, Gene CBR101R, KinGrinder K4.
 
 
Reply
#11
(22-01-2021, 14:19)Lyvyoo Wrote: La 2160 lei cat e acum, DB1 e chiar o varianta f ok. Categoria sa e single boiler cu thermoblock pe aburi nu dual boiler. Speram ca in viitorul apropiat sa ajunga un exemplar prin Bucuresti caci sunt curios sa il vad la treaba. Minusurile aparente sunt prospetimea pe piata deci informatii putine despre fiabilitate si tara de provenienta (China), pana acum neexistand espressoare chinezesti relevante. Dar se pare ca vin din urma si ei, mai ales pe rasnite.   

Classic si Rancilio Silvia nu au PID deci va trebui sa duci aparatele la "stomatolog" sa le puna dinti si teoretic se pierde si garantia dar se poate salva daca te pricepi sa demontezi fara urme sau daca reintorci aparatul catre cine l-a montat, de fiecare data cand ai nevoie (cu toate costurile aferente). PID-ul te lasa sa controlezi temperatura, astfel ca vei putea schimba radical gustul cafelei. Este cumva de neconceput ca in bugetul tau sa iti cumperi espressor fara PID.

De la Lelit ramane PL41TEM cel mai ok pret / dotari (vreo 2200 parca), ca sa ai loc si de o rasnita buna mai departe. Baratza Sette macina frumos dar trebuie sa iti asumi ca fiabilitatea nu va fi la fel ca in cazul rasnitelor construite solid. La fel ca Vario, nu sunt rasnite lifetime insa pentru cei 1900 lei chiar macina frumos.
dacă toți spuneți ca pid ul este destul de important , am văzut și Bezzera Unica pid care este doar cu 300 de lei pe langa buget. ar fi o alegere buna ? 

Nu vreau sa cumpăr un Espressor și sa îl modific deoarece ,,rup,, garanția și unde locuiesc nu sunt locuri care modifica espressoare.

btw bugetul aproximat este strict pentru Espressor , râșniță nu este inclusă în bugetul acesta

(22-01-2021, 14:31)Dan_R Wrote: Cand o sa-i ceara sotia (sau daca nu e insurat, prietena) sa bea un espresso la noua lui jucarie, s-ar putea sa caute prin gunoi.
Da sunt perfect de acord ca scopul final este un espresso bun la filtrul nepresurizat.

nu s insurat si nu am nici prietena/prieten Smile)))
 
Reply
#12
E OK ca am aflat starea ta civila, dar curiozitatea persista : ce tip de aparatura folosesti acum? Ai planificat buget separat pt rasnita si separat pt espressor? Daca nu, cred ca toata lumea va fi de acord ca fara o rasnita buna poti avea si espressor profesional ca rezultatul va fi descurajant. Aporopo un Bezzera Unica nou costa cca. 4800lei iar o Gaggia sau Lelit 1700 - 2200lei. Diferenta este substantiala fata de Bezzera.
Lelit Anna PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, Gene CBR101R, KinGrinder K4.
 
 
Reply
#13
(22-01-2021, 14:52)Dan_R Wrote: E OK ca am aflat starea ta civila, dar curiozitatea persista : ce tip de aparatura folosesti acum? Ai planificat buget separat pt rasnita si separat pt espressor? Daca nu, cred ca toata lumea va fi de acord ca fara o rasnita buna poti avea si espressor profesional ca rezultatul va fi descurajant. Aporopo un Bezzera Unica nou costa cca. 4800lei iar o Gaggia sau Lelit 1700 - 2200lei. Diferenta este substantiala fata de Bezzera.

acum am un aparat de la Nespresso , pe care încă îl iubesc pentru ca doar bag o capsula și scoate cafea acceptabila.

da, am planificat buget separat pentru râșniță , acesta fiind de 2000 lei și am ales sa merg pe sette 270

iar cât despre prețul unui Bezzera Unica , este doar cu 300 de lei peste bugetul meu de 4500 lei și cred ca se merita , fiind un aparat bun. dar nu eu sunt expertul , deci Bezzera ar fi ok ?
 
Reply
#14
Eu cred ca este OK, dar cel mai in masura ar fi sa-ti raspunda posesorii de Bezzera Unica. Deja devii un incepator "avansat" https://www.espressoman.ro/forum/images/...s/wink.gif.
Lelit Anna PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, Gene CBR101R, KinGrinder K4.
 
 
Reply
#15
(22-01-2021, 15:04)Dan_R Wrote: Eu cred ca este OK, dar cel mai in masura ar fi sa-ti raspunda posesorii de Bezzera Unica. Deja devii un incepator "avansat" https://www.espressoman.ro/forum/images/...s/wink.gif.

Big Grin nu vreau sa fiu un începător "avansat" 01 dar mai bine îmi cumpăr un aparat bun de la început decât sa stau după sa modific aparate sau sa fac upgrade la un an
 
Reply
#16
Vezi tu, eu personal gandesc exact la fel ca si tine, doar ca diferenta dintre noi este ca eu sunt insurat, iar sotia trebuie uneori sa aprobe bugetul. In locul tau mi-as lua Bezzera. Totusi, repet, posesorii de Bezzera Unica ii rugam, sa vina cu o opinie. Si pentru ca esti la inceput de drum pt. un "home barista" afla ca te asteapta un drum lung cu multe incercari de cafele dar si sadisfactii imense (fara suparare, mi se face gura punga cand ma gandesc la nespresso, sper ca imi vei da dreptate pe viitor si nu o sa ma injuri).
Lelit Anna PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, Gene CBR101R, KinGrinder K4.
 
 
Reply
#17
Si eu am SBDU cu grup E61 similar cu Unica. E o alegere buna dc nu faci bauturi cu lapte zilnic. Rezultatele sunt, probabil, cu foarte putin peste un 41TEM. Desi, pt unii, acel foarte putin poate fi important. Pe termen lung, ai posibilitatea la E61 sa adaugi kit-ul de profilare a debitului, ceea ce la 41TEM nu poti face. Dc faci bauturi cu lapte des, probabil ca o alegere mai buna e Mara X.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
#18
(22-01-2021, 15:21)cradun Wrote: Si eu am SBDU cu grup E61 similar cu Unica. E o alegere buna dc nu faci bauturi cu lapte zilnic. Rezultatele sunt, probabil, cu foarte putin peste un 41TEM. Desi, pt unii, acel foarte putin poate fi important. Pe termen lung, ai posibilitatea la E61 sa adaugi kit-ul de profilare a debitului, ceea ce la 41TEM nu poti face. Dc faci bauturi cu lapte des, probabil ca o alegere mai buna e Mara X.
Mara X este mult peste buget, de obicei beau dimineață un latte și a doua cafea espresso simplu.
 
Reply
#19
(22-01-2021, 14:36)Barzu Adrian Wrote: dacă toți spuneți ca pid ul este destul de important , am văzut și Bezzera Unica pid care este doar cu 300 de lei pe langa buget. ar fi o alegere buna ? 
Daca iti place e ok desigur si acesta dar trebuie sa consideri avantajele si dezavantajele. Raporteaza-te oricum la preturile cu reducere, ca sa discutam de acelasi lucru. Astfel Unica e 4300 si ceva la barshaker, deci nu depaseste bugetul. Mai departe lucrurile tin de preferinte. In mod normal un Single boiler la acest pret e scumput caci are acele pauze de asteptare intre espresso si aburi, cam de un un minut spre aburi si ceva mai mult inapoi la espresso (cu tot cu restabilizarea termica a grupului). Daca vei bea si cappuccino, e oarecum frustrant sa stii ca ai dat peste 4000 de lei si lucrurile nu merg rapid. Dar exista useri care s-au obisnuit, aici fiind o chestiune subiectiva. 
Pentru cei care beau des cappuccino deja la acest pret apar HX-urile, care livreaza simultan apa pt espresso si aburi, apoi pe masura ce inaintezi spre 5500 si peste vin HX-urile hibride si DB-urile. Am scris pe aici cate ceva despre diferentierea intre aceste categorii.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#20
(22-01-2021, 15:21)Dan_R Wrote: Vezi tu, eu personal gandesc exact la fel ca si tine, doar ca diferenta dintre noi este ca eu sunt insurat, iar sotia trebuie uneori sa aprobe bugetul. In locul tau mi-as lua Bezzera. Totusi, repet, posesorii de Bezzera Unica ii rugam, sa vina cu o opinie. Si pentru ca esti la inceput de drum pt. un "home barista" afla ca te asteapta un drum lung cu multe incercari de cafele dar si sadisfactii imense (fara suparare, mi se face gura punga cand ma gandesc la nespresso, sper ca imi vei da dreptate pe viitor si nu o sa ma injuri).

in opinia mea Nespresso are o cafea decenta pentru capsule, dar vedem opinia mea după ce îmi iau aparat manual.

În aceste momente este bine ca nu am partener ca sa nu îmi trebuiască aprobarea bugetului Big Grin Big Grin
 
Reply
#21
Mara X e 5200 prin reducerile pt forum, Unica vad ca e 4 900.
LE Am dat pret gresit pt Unica, scuze.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
#22
(22-01-2021, 15:27)Lyvyoo Wrote:
(22-01-2021, 14:36)Barzu Adrian Wrote: dacă toți spuneți ca pid ul este destul de important , am văzut și Bezzera Unica pid care este doar cu 300 de lei pe langa buget. ar fi o alegere buna ? 
Daca iti place e ok desigur si acesta dar trebuie sa consideri avantajele si dezavantajele. Raporteaza-te oricum la preturile cu reducere, ca sa discutam de acelasi lucru. Astfel Unica e 4300 si ceva la barshaker, deci nu depaseste bugetul. Mai departe lucrurile tin de preferinte. In mod normal un Single boiler la acest pret e scumput caci are acele pauze de asteptare intre espresso si aburi, cam de un un minut spre aburi si ceva mai mult inapoi la espresso (cu tot cu restabilizarea termica a grupului). Daca vei bea si cappuccino, e oarecum frustrant sa stii ca ai dat peste 4000 de lei si lucrurile nu merg rapid. Dar exista useri care s-au obisnuit, aici fiind o chestiune subiectiva. 
Pentru cei care beau des cappuccino deja la acest pret apar HX-urile, care livreaza simultan apa pt espresso si aburi, apoi pe masura ce inaintezi spre 5500 si peste vin HX-urile hibride si DB-urile. Am scris pe aici cate ceva despre diferentierea intre aceste categorii.
desi beau si latte si espresso , nu am probleme sa aștept schimbarea între abur și cafea. plus ca designul de la Bezzera mi se pare cel mai frumos fata de Rancilio , gc și lelit, se potrivește mai bine cu camera și unde o sa îl pun

(22-01-2021, 15:30)cradun Wrote: Mara X e 5200 prin reducerile pt forum, Unica vad ca e 4 900.
LE Am dat pret gresit pt Unica, scuze.

unica este 4300 cu reducerile barshaker
 
Reply
#23
+1 pe bezzera unica pid!
Eu chiar am analizat foarte mult acest aparat si nu doar pe el tot timpul raportând-mă la nevoile mele și mai puțin la buget. Cu toate ca la un moment dat eram dispus sa cumpăr și acs minima sau ecm classica (tot un fel de unica) ajuns la concluzia că pentru ce am nevoie bezzera unica pid are cel mai bun raport calitate/preț/dotări. In concluzie l-am si comandat de la barshaker.ro, il aștept pe la finalul lunii februarie Smile
Ca idee, fac in fiecare dimineață 3 espresso si 1 flat White. Ma descurc foarte bine si cu ce am acum, unica sigur va fi peste...mai ales ca dorința mea cea mare mare a fost un grup E61 si o stabilitate termică cat mai bună.
Bezzera Unica PID | Niche Zero | CS-001 | Eureka XL | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics | VST 
 
Reply
#24
(22-01-2021, 18:06)RaduNim Wrote: +1 pe bezzera unica pid!
Eu chiar am analizat foarte mult acest aparat si nu doar pe el tot timpul raportând-mă la nevoile mele și mai puțin la buget. Cu toate ca la un moment dat eram dispus sa cumpăr și acs minima sau ecm classica (tot un fel de unica) ajuns la concluzia că pentru ce am nevoie bezzera unica pid are cel mai bun raport calitate/preț/dotări. In concluzie l-am si comandat de la barshaker.ro, il aștept pe la finalul lunii februarie Smile
Ca idee, fac in fiecare dimineață 3 espresso si 1 flat White. Ma descurc foarte bine si cu ce am acum, unica sigur va fi peste...mai ales ca dorința mea cea mare mare a fost un grup E61 si o stabilitate termică cat mai bună.

de ce aștepți atât de mult , pe barshaker în descriere la Bezzera scrie ca este în stoc și livrare de 24-48 h

cred ca pana la urma și eu tot pe Bezzera o sa merg , fiind cea mai buna opțiune în bugetul meu și pentru ce am nevoie
 
Reply
#25
Nu au pe stoc. Mi-au spus că primesc import de la bezzera pe la finalul lunii februarie
Bezzera Unica PID | Niche Zero | CS-001 | Eureka XL | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics | VST 
 
Reply
#26
(22-01-2021, 18:20)RaduNim Wrote: Nu au pe stoc. Mi-au spus că primesc import de la bezzera pe la finalul lunii februarie


Attached Files Thumbnail(s)
   
 
Reply
#27
Știu, asta scrie la toate produsele. De obicei, la firmele mai e mai greu cu stocurile in primul trimestru al anului, e ceva legat de închiderea dpdv financiar al anului trecut si de inventarierea de la început de an.
Bezzera Unica PID | Niche Zero | CS-001 | Eureka XL | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics | VST 
 
Reply
#28
(22-01-2021, 18:30)Barzu Adrian Wrote:
(22-01-2021, 18:20)RaduNim Wrote: Nu au pe stoc. Mi-au spus că primesc import de la bezzera pe la finalul lunii februarie

Eu zic sa vorbești cu băieții, ca ce este pe site, uneori nu e și in magazie Big Grin
La câta treaba au și câte produse vând, nu apuca tot timpul sa facă update stoc pe site
Bugster+Honne, Kinu
 
Reply
#29
Eu i-am contactat înainte de a face comanda pentru a verifica stocul și atunci am aflat că primesc la finalul lunii februarie. Mi-au recomandat sa plasez comanda și ma anunță ei când vine.
Bezzera Unica PID | Niche Zero | CS-001 | Eureka XL | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics | VST 
 
Reply
#30
(22-01-2021, 18:39)RaduNim Wrote: Eu i-am contactat înainte de a face comanda pentru a verifica stocul și atunci am aflat că primesc la finalul lunii februarie. Mi-au recomandat sa plasez comanda și ma anunță ei când vine.

când iei ajunge comanda te rog sa revii cu experianta ta cu aparatul  Big Grin
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)