Hello There, Guest! Login Register


Rasnita Niche Zero

#1
https://www.nichecoffee.co.uk/features/



Cutite conice de 63mm, 330rpm, 72dB. 500 de lire.
 
Reply
#2
-30% reducere cu inscriere la pre launch.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#3
Ca s-o citez pe nevasta-mea: cu asa ceva te primesc pe blatul din bucatarie.
 
Reply
#4
De aratat arata ... acuma rezultatul... mai vedem Smile
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#5
Primele impresii par promitatoare. Eu o sa ii urmaresc.
As vrea sa vad si cine va produce rasnita. Din ce am inteles prototipurile sunt construite manual, deci ar fi un risc ca produsul final sa nu aiba aceeasi calitate.

https://coffeeforums.co.uk/showthread.ph...nder/page8
Expobar Brewtus IV, Honne Home, Cafflano Kompresso, Kinu M47,  Hario V60 Drip Scale
 
Reply
#6
Daca omul care foloseste E92 spune asta:
Quote:   Very well designed
    Excellent and unique cord storage
    Very very very good grind quality
    Nice slow burr speed
    Static free (on the day and coffees I used it with)
    Really low retention
    Quiet
    Super easy to adjust grind (not stiff and no tendency for adjustment to move)
    Stepless
    Quick to move from espresso to carafe and back again
    Easy to use
    Small size and relatively light weight....very kitchen friendly
    Ideal as a cupping grinder in a roastery

Suna bine si pentru oamenii mai normali.
 
Reply
#7
(18-08-2017, 13:36)dev Wrote: Ca s-o citez pe nevasta-mea: cu asa ceva te primesc pe blatul din bucatarie.

să ce? Big Grin
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#8
Astea-s subtilitati din almanahele casniciei. *sigh*
 
Reply
#9
Smile
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#10
(23-08-2017, 13:50)Ovidiu85 Wrote: ...As vrea sa vad si cine va produce rasnita. ...

Hedone Big Grin
 
Reply
#11
Si cateva numere pentru amatori:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...=654206614
 
Reply
#12
Interesanta, dar parca nu as vrea sa fiu eu primul care o testeaza! Daca ar face ce zice ce bine ar fi....Am dat subscribe sa vedem la ce pret va fi...
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Reply
#13
Dacă nu mă înșel 500£-30% reducere. Scrie la ei pe site oricum.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#14
Corect, 350 £, m-ar bate gandul sa fac o incercare, as cere o parere celor mai experimentati de pe forum, ce parere au despre cutitele conice 63mm, imi place f mult ideea de la baza acestei rasnite.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Reply
#15
Se estimeaza ca livrarile vor incepe in Iunie 2018 (cititi sectiunea FAQ de pe site)
Expobar Brewtus IV, Sette 270w, Kinu M47, tamper dinamometric Concept Art 58,5 mm
 
Reply
#16
Asa e, vor 350 lire acum si livrarea in Iunie 2018. Prefer sa platesc 500 in magazin peste un an daca se va dovedi ca va merita banii! Pana atunci ma bazez pe batrana mea Eureka!
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Reply
#17
Pe mine personal nu mă încântă design-ul deloc,nu știu,ceva parcă nu e la locul lui...am pitici pe creier,e clar Smile)
Fracino Classico//Kinu M47/Vario Scale/Motta 58mm Tamper
 
Reply
#18
E o rasnita ok, insa nu e top, e ceva intermediar, trecator, daca vrei ceva sigur trebuie cel putin 5000-6000ron.

Si mai face si cam urat, parerea mea.

https://www.youtube.com/watch?v=oYdSyYjILnk
 
Reply
#19
Review:

https://onedrive.live.com/?authkey=%21APvFQIkFt2ncwAM&cid=E4F782381A1F7FCC&id=E4F782381A1F7FCC%212054&parId=E4F782381A1F7FCC%212055&o=OneUp





 
Reply
#20
Mie deja asta imi pute... cu banii aia dadeam drumul la productie demult...

"...after 1000s of hours of painstaking R&D, 30 working prototypes and £250,000 of my own money the design is ready for manufacture and the final prototypes have been exhaustively tested by independent experts.

At this stage I am now looking for backers to contribute to the project via Indiegogo.
By backing this project you will demonstrate there is a market for this project and allow me to bring the Niche Zero Grinder to market."


Chiar asa... au testat-o "niste experti" fara sa rasufle chiar nimic nimic...
... si restul cifrelor par umflate, as cere parerea producatorilor locali Wink
 
Reply
#21
Nu pare genul de produs făcut la strung în timpul liber. Are "față" comerciala și pare mai user friendly decât alte modele indie.

Cât despre "răsuflat" exista NDA-uri care opresc răsuflatul.

Și eu aștepta rezultatele unor experți și mai independenți înainte sa arunc 500 de lire într-un proiect.
 
Reply
#22
Se lanseaza azi la ora 14 (12 GMT) campania de finantare, cu 30% reducere, pentru care ii place sa isi bage banii pentru la vara Smile

https://www.indiegogo.com/projects/niche...ee-grinder
 
Reply
#23
Si eu sunt curios daca or sa livreze ceva. Au mai fost priecte cu "față" comerciala care s-au dovedit a fi o mare teapa (a se vedea ZNAPS).
Lelit PL41TEM | Kinu M47 & Lelit PL43MMi | Tamper Inox Lelit | Ascaso Precision Competition Filter
 
Reply
#24
(04-09-2017, 12:05)renatoa Wrote: Se lanseaza azi la ora 14 (12 GMT) campania de finantare, cu 30% reducere, pentru care ii place sa isi bage banii pentru la vara Smile

https://www.indiegogo.com/projects/niche...ee-grinder

Dincolo de alte "riscuri" ar trebui precizat ca produsele cumparate prin indiegogo nu beneficiaza de garantie propriu-zisa.

LE: Cele 50 de bucati la 350 de lire s-au terminat in mai putin de o ora. Urmeaza 150 de bucati la 400 de lire.
 
Reply
#25
Nebunie , inconstienta?! In cele din urma am achitat 350£ (plus inca 20£ transport) pt Niche....
Sa vedem acum...
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Reply
#26
Asteptare usoara! Chiar sunt curios ce poate aceasta rasnita si cat de galagioasa este in coparatie cu alte rasnite din gama ei de pret.
Lelit PL41TEM | Kinu M47 & Lelit PL43MMi | Tamper Inox Lelit | Ascaso Precision Competition Filter
 
Reply
#27
Au ajuns la 89% din suma necesara si o luna ramasa deci se va face targetul lejer.

Poti vedea in filmuletele de mai sus cam care e nivelul de zgomot. Fiind atat de mica si cu carcasa de aluminiu nu cred ca e grozava izolarea fonica.
 
Reply
#28
Daca nu s-a aflat inca, NZ foloseste cutite de Mazzer Kony, conice de 63mm, care costa 230 lei Wink
 
Reply
#29
Italmil sunt mai scumpe?
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#30
(08-09-2017, 11:58)Fane Wrote: Italmil sunt mai scumpe?

Sunt mai ieftine, dar cutitele mazzer original sunt mult mai bune, mai bine finisate si mai precis. Si la unele modele exista si diferenta intre forma.
Exista si cutitele mazzer "after market" mai ieftine dar si calitate e mult mai proasta.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)