• Reducerile la cafea, espressoare, rasnite si accesorii se afla AICI
Hello There, Guest! Login Register

Nuova Simonelli Oscar de pe OLX - fara portafiltru

As vrea sa trec de pe Pavoni la ceva semi-automat, sa isi poata prepara si sotia o cafea cand nu sunt eu acasa, si am gasit un Oscar 1 fara portafiltru pe OLX.

https://www.olx.ro/oferta/expresor-profe...91sAh.html

Oare merita la 600 lei fara portafiltru?

Ce probleme poate avea, sau ce ar trebui sa verific la el?

Vad ca un portaftru naked ar fi in jur de 40 EUR, deci pretul total ar iesi spre 800 lei.
Nova Simonelli Oscar modded, La Pavoni Europiccola pre-millennium, Ascaso i-mini i1, Hario Skerton, Aeropress

Reply
Uita-te aici, sa vezi cam ce are in interior.

Reply
Am citit, pare solid ca si constructie, acuma depinde in ce stare e cel de pe OLX...neavand portafiltru cam limiteaza si testele care pot fi facute.
Nova Simonelli Oscar modded, La Pavoni Europiccola pre-millennium, Ascaso i-mini i1, Hario Skerton, Aeropress

Reply
Deci ca doamna ta sa facă o cafea trebuie următorii pași de înfăptuit 
Rasnire 
Tampare 
Extracție 
Acești pași sunt cam universal valabili ptr o cafea buna 
Un automat e mai ușor de folosit dar nu vei atinge niciodată gustul unei cafele făcute în mod clasic
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita  kinu M 47, WDT tool, BWT filter

Reply
Nu, nu, multumesc, nu vreau automat.

Dar rasnire + tampare + extractie la semi-automat poate face si ea, la Pavoni e mai grea pentru ea ultima parte, cu levierul...

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)