Hello There, Guest! Login Register


Espresso si...motoare !!

#1
Cred  ca sunt multi espresso-mani... motociclisti. Am vazut intr-o poza a lui Nickso o geaca de la Dainese, am gasit vizitat ( din intamplare [Image: smile.gif] ) site-ul lui G.Serban si am aflat ca in afara de espressoman,fotograf e si motocilist. Cine mai este????
 
Reply
#2
Prezent!
[Image: 11181958_1066731123347324_66763814836414...e=57AC4647]
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#3
La doua roti fara motor m-as baga si eu...
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#4
Hop si eu. Kawasaki VN750. Poza dupa ce o scot de la iernat.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#5
pe parte de motor, în momentul de fata, nu mai am obiectul muncii. Sper sa revin într-un an, doi. Foarte tare mersul cu un asemenea partener...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#6
[Image: 25322966gy.jpg]
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#7
Wooooaw !!! Categoria SUPER GREA !!! Desi nu sunt un fan custom....nu pot sa neg FRUMUSETEA unui asemenea motor. Complimentele mele ,Vlad !!! [Image: az.png]
 
Reply
#8
(24-04-2016, 23:18)Tito Wrote: ... SUPER GREA !!!...

nu stiu ce sa zic, are doar 400 Kg ( cu plinul facut si fara bagaj)... dar pe Sella Ronda trage bine de tot... Cool
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#9
Acum putin timp, dl Timofte de la lavibiemme.ro ma roaga sa trec pe la Piata Gemeni la sediu sa testam putin Che-ul. Luam cafea de la Mihai Sarkis, si intram spre camera de testare prin garaj. Si in garaj ce sa vezi, tocmai isi terminase de customizat un Harley. Bestial de-a dreptul! Chiar ma gadeam, ce ne costa pe noi o sita VST, un espressor cu E61, o rasnita buna etc. si ce investitii iesite din comun fac pasionatii de motociclism, mai ales daca te duci in zona de tuning / custom...

[Image: otDb7HE.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
Tito, mersi pentru topicul misto [Image: smile.gif] Public si eu ceva de sambata de undeva de la Oradea.
Daca te uiti cu atentie in geam o sa vezi ca mai avem ceva in comun. Podoaba bogata din cap.


[Image: 3XsyeTN.jpg?1]

(24-04-2016, 17:36)Ernest Valentin Wrote: Prezent!

Ce ai acolo Ernest? Nu in ceasca Smile

(24-04-2016, 22:37)VladP Wrote:  

Frumoasa mititica!

(24-04-2016, 18:52)Pascalau Wrote: Hop si eu. Kawasaki VN750. Poza dupa ce o scot de la iernat.

pai hai ca vine imediat iarna din nou Smile
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
Reply
#11
Hop si eu :-)


Attached Files Thumbnail(s)
       
Euro2000 Junior, Mazzer Mini Electronic, Tamper Motta, Latiera Motta Europa 500 + noname, Sita IMS 20g + Dus IMS, Cantar 0,1g :-) + varii site, scule, ustensile.
 
Reply
#12
Quote:@G.Serban Daca te uiti cu atentie in geam o sa vezi ca mai avem ceva in comun. Podoaba bogata din cap.
 
Pai cu atatea pasiuni..se merita sa cheltuim banii pe shampoane si geluri ????  [Image: biggrin.gif]
Plimbat ,nu gluma, motorul ala al tau ! ( dupa etichetele de pe valize )  [Image: biggrin.gif] . Si eu , dupa 6 ani de naked ( mic ) am inteles ca vreau un tourer. Al tau ar fi ideal  [Image: tongue.gif] ...dar o sa ma multumesc cu ceva mai mic. M-a "dereglat " pasiunea asta fulgeratoare pt espresso ,ca l-as fi avut deja...dar  "incepem" sa punem bani deoparte  [Image: smile.gif] .
 
Reply
#13
Prima iesire din acest an: intrunirea moto Black Helmets la Manesti langa Targoviste. Vreme buna, atmosfera placuta, organizare buna, oameni relaxati, multa bere, cafea deloc. 

   
   
   
   
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#14
s-a băgat lumea la somn cam devreme...


Attached Files Thumbnail(s)
           
VBM Domobar Super Electronic, Bentwood Vertical, Matrix Shower, 18g VST, Normcore Tamper, Felicita Arc
 
Reply
#15
eu prin jurul casei Smile 
sa aveti o saptamana faina!

   
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
Reply
#16
Drujba mea :

 [Image: OBJ6LDO.jpg]
ECM Synchronika +flow control , Ceado E37S , Dalla Corte Studio + Bentwood Vertical 63
 
Reply
#17
Ma scuzati ca intervin, dar nu m-am putut abtine Smile

       
 
Reply
#18
Chiar nemotociclist fiind, e o incantare sa-l citesti pe Gicu Serban 
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#19
Eu am doua, Honda Shadow VT600C care isi cauta calaret nou si BMWR1200CL
[Image: 6fe5f9a86e4e71265cb1f882427b4285.jpg]

Cum ar fi sa organizam o intalnire anuala a espressomanilormotociclisti? Gandeste cineva o emblema cu un portafiltru si o motocicleta ceva?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#20
hop si eu cu mobra mea [Image: smile.gif]
Honda NC750S si pe drum este un VFR1200F 
[Image: image.jpg]
[Image: image.jpg]
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#21
daca tot il vad in poza, sa-l saluti si pe ovidiu din partea mea Smile
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#22
Hahaha... Transmit! Ms
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#23
[Image: YJMIh8G.jpg]
Espresso: Londinium-R
Râșnițe: Hedone Honne Slim, Kinu M47
Site: VST 18g ridgeless, IMS 21g
Duș: IMS Precision µ200
Brew: GOAT STORY GINA - Smart, Brewista Artisan Kettle, Aeropress
Misc: Motta Distribution Tool, Londinium Distribution Tool, Londinium Dosing Funnel, Espazzola
 
Reply
#24
https://www.mediafax.ro/externe/foto-unu...i-19872714
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)