Hello There, Guest! Login Register

Deschidere concept store Sloane Coffee Calea Victoriei

Dragii nostri espressomani avem un anunt mare de facut!

Weekendul acesta deschidem flag ship store-ul / concept store-ul Sloane Coffee. Adresa la care ne gasiti este in Bucuresti pe Calea Victoriei nr 87-89, unde vom fi zilnic de la ora 08:00 si pana cand ne lasa guvernul si ISU ( 18:00 se pare ca este ora in acest weekend). Povestea acestui loc este, foarte pe scurt, ca ne-am dorit mult timp un loc in care sa ne putem prezenta toate cafelele si toate proiectele, in care sa va putem primi pentru a degusta si vorbi despre toate lucrurile care ne pasioneaza, de la procesari, varietaluri si origini pana la extractii si retete. Povestea pe larg va invit sa o descoperiti la locatie.

Se anunta o vreme superba, mai ales duminica, asa ca va invitam la o deschidere dedicata comunitatii espressoman Duminica, incepand cu ora 10:00. Trotuarul din fata cafenelei este generos si ne permite sa fim in jur de 20 de oameni mentinand toate recomandarile de preventia a rapandirii virusului.

Ne vedem duminica!

[Image: nXBriVl.jpg]

Reply
Super, Prezent!
Cu masca, distantare si tot ce trebuie sper sa ne vedem cu bine la 10!
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply
Si eu si eu  Big Grin  de cand asteptam  Big Grin
Lelit PL41TEM, Lelit PL043MMI, Tamper Lelit 57.35, Nivelator Motta 57, Sita Ascaso

Reply
Foarte tare, felicitări! Sunt bucuros ca e aproape de mine Smile
Lelit PL81T, ​Kinu M47 Phoenix
​​​​​​Deplasare: Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 

Reply
Felicitări!
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kribli-Grabli / Motta tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 

Reply
Am trecut azi si am baut un flatwhite excelent.
Felicitari si mult succes in noua locatie!!!   Se vede cand faci un lucru din pasiune Cool
#Lelit PL41TEM #Eureka Mignon XL

Reply
Frumos design, cafea buna, espressomani putini in pandemie dar vorbăreți si cu pasiunea la purtător

Cafeneaua e chiar langa Fabrica de bere deci cum vine caldura si se mai domolesc restricțiile poate ne mai vedem la o cafebere.

Pe peretele din mijloc, tuburile acelea gri sunt doze precantarite de cafea, din fiecare sortiment, gata de tocat la EK. In proiect sunt si cateva filtre electrice, astfel incat sa se poata degusta înainte cafeaua cumparata la punga.

Nota 9.99, dam maxim cand vine si berea craft Smile

[Image: PJToIvi.jpg][Image: dZiXT45.jpg][Image: VZOTIe2.jpg][Image: jlUZeWE.jpg][Image: BAAKRLS.jpg]
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)