Hello There, Guest! Login Register


Cum arata cafeaua ta de azi?

De zilele trecute…[Image: 827d6616cdd2b70c98527d139e6f3836.jpg]
[Image: b512734fe7a280139c86b63ea95c8e79.jpg]
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
Arata f bine Smile, ce cauta Rafa acolo? A găsit? Big Grin
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
O Ethiopia de la Senzu Roasters din Portugalia.

[Image: xpntgcl.jpg][Image: qqUtzGQ.jpg]
Lelit PL41TEM + Eureka Mignon SD , sita IMS 12/18 g / Ascaso 14-20 g
 
Reply
Dulce de Pitalito.
[Image: 3c2e704fef42df4b7e5532ec1ff6fe81.jpg]
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
[Image: 6iQsgwc.jpg]
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
(03-12-2021, 13:44)Mihai.B Wrote: Subscriu. Poate ne le lași un link cu locația de unde ai achiziționat-o

Subscriu si eu, @hbvlad ceasca, de unde e ceasca?
Sau "cafeneaua cu caini"?
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
Ceasca e realizata de cei de la Logo Cups. E o ceasca de single shot, sau ristretto, dar sunt disponibile mai multe dimensiuni, incepand de la cele mici, pana la cele mari de Latte sau chiar cesti to-go cu capac din silicon/cauciuc.
PS: nu am niciun beneficiu sau comision de la ei, sa nu fiu inteles gresit, doar imi plac la nebunie cestile lor Smile
Lelit PL62X MaraX | Niche Zero | Logo Cups
 
Reply
(08-12-2021, 00:28)hbvlad Wrote: Ceasca e realizata de cei de la Logo Cups. E o ceasca de single shot, sau ristretto, dar sunt disponibile mai multe dimensiuni, incepand de la cele mici, pana la cele mari de Latte sau chiar cesti to-go cu capac din silicon/cauciuc.
PS: nu am niciun beneficiu sau comision de la ei, sa nu fiu inteles gresit, doar imi plac la nebunie cestile lor Smile

si..... de unde se pot achizitiona? Big Grin
 
Reply
Eu chiar zilele trecute am trecut pe la ei. S-au mutat de curand intr-o locatie noua si nu au apucat sa amenajeze, astfel ca momentan onoreaza doar comenzile. Canile "de-a gata" erau in cutii in urma mutarii si ziceau ca probabil prin februarie sa ajunga sa aranjeze totul.
Timemore Sculptor 078~Kinu M47 Phoenix + OreaV3~V60~Clever~Aeropress~Picopresso
 
Reply
si..... de unde se pot achizitiona? Big Grin


Eu am comandat de curand de la ei, pe facebook. Am descarcat de pe site-ul lor brosura si apoi comanda a fost pe messenger.

[Image: Optrvku.jpg]
Lelit PL81T Grace | Eureka Mignon Specialita | Aeropress | Hario Mini Slim
 
Reply
(08-12-2021, 09:57)razvancz Wrote: si..... de unde se pot achizitiona? Big Grin


Eu am comandat de curand de la ei, pe facebook. Am descarcat de pe site-ul lor brosura si apoi comanda a fost pe messenger.

[Image: Optrvku.jpg]

Multumesc frumos Smile
 
Reply
@NvM - imi poti da noua adresa? ca nu am gasit info despre (doar vechea adresa). merci!

ceasca lui @hbvlad face parte dintr-o colectie/comanda realizata de Logo Cups pentru o cafenea din GR - https://www.facebook.com/162578564745466...38/?type=3 (aici sunt mai multe modele)

eu va recomand sa vedeti si catalogul si pozele postate pe contul de facebook - va alegeti model/culoare si apoi faceti comanda Smile cestile sunt beton! eu am vre-o 7 pana acum...
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
Reply
@Vlad80 - adresa este cea de pe google maps https://g.page/logocups?share
             - se afla intr-un complex cu hale si e hala de langa cea de pe harta, au un semn destul de mic
Ei nu fac cesti pentru vanzarea la bucata, executa doar comenzi si cam tot timpul fac cateva in plus.
Acelea se pot cumpara "de-a gata" si de aceea vezi gasi branduite pentru diverse cafenele.
Timemore Sculptor 078~Kinu M47 Phoenix + OreaV3~V60~Clever~Aeropress~Picopresso
 
Reply
Ok. La acea adresa am fost deja de 2 ori Smile (prima data a fost mai greu de gasit)
Legat de comanda - eu am reusit in trecut sa comand cesti (de latte) la bucata (mai exact cate 2 in 2 randuri) cu culorile dorite de mine (fara modele speciale...simple, fara nimic pe ele). Poata ca intre timp au mai schimbat acest proces.
Pentru cesti personalizate sunt intr-adevar niste costuri mai mari si acolo merita luate mai multe.
Lelit Elizabeth PL92T V2 | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Bravo tools 
 
Reply
@Vlad80 asa este, e un model realizat pentru greci Wink
Eu de obicei cand gasesc modele care-mi plac, le scriu (pe Facebook sau pe Whatsup), iar cand au ei timp mi le pregatesc.
@KingShine poti sa le scrii direct pe Facebook sau Instagram.
Lelit PL62X MaraX | Niche Zero | Logo Cups
 
Reply
Un late Flat white e mereu bine venit Smile[Image: cc44ea3bc777e7ac49f9b2159b673dc7.jpg]
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
(08-12-2021, 00:28)hbvlad Wrote: Ceasca e realizata de cei de la Logo Cups. E o ceasca de single shot, sau ristretto, dar sunt disponibile mai multe dimensiuni, incepand de la cele mici, pana la cele mari de Latte sau chiar cesti to-go cu capac din silicon/cauciuc.
PS: nu am niciun beneficiu sau comision de la ei, sa nu fiu inteles gresit, doar imi plac la nebunie cestile lor Smile

Experienta negativa la comanda logo cups, anumite detalii care nu au fost întocmai fotografiilor le am acceptat insa la una din cesti nuanța a fost greșită, justificarea fiind ca cu părere de rău, probabil nu s a notat, deși pe mail am specificat și în scris și cu foto. Nici o intenție pt remediere,probabil pt ca nu a fost comanda mare de cafenea, ci una de doar 6 cani - personal pot zice total neprofesional. Pe viitor, Loveramics mai sigur Smile
Lelit Bianca V3, Cafflano Kompresso, V60, Aeropress, Niche Zero, Kinu Simplicity
Past # Lelit 042 Emi +Pid,
 
Reply
Le-ai specificat că dorești înlocuire, Carmi?
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
Eu am avut experienta placuta cu ei, e adevarat, fara personalizare, doar tip produse si culori. Mai mult, am primit si un bonus, gen 7+1 Smile

Si intentionez pe viitor sa dau o comanda personalizata, vedem atunci cum are sa fie. 

Privitor la calitatea produselor nu am ce sa reprosez, mie imi par extraordinare.
DUO DE/XL/KINU/BRAVO/KRIBLI
past:SAB HX E61/ANFIM
 
Reply
(09-12-2021, 21:58)TVTVTV Wrote: Le-ai specificat că dorești înlocuire, Carmi?

Desigur, am specificat ca doresc ca una din cani sa fie refacuta.
Eu am apreciat f mult modelele postate de ei online, si cele realizate pt cafenele din Bucuresti, mi s au parut ca sunt realizate calitativ, cu simt de raspundere. Am vrut sa comand loveramicsde la barshaker insa m au incantat modelele logo cups si sunt si de principiul de a promova producatorii romani in orice domeniu este posibil si chiar am recomandat mai multor persoane pagina lor.

Am plasat comanda in 10 octombrie si am fost de acord cu  timpul mare de asteptare datorat in parte schimbarii locatiei atelierului. 4 cani au fost simple si 2 cu doua culori imbinate, la momentul in care am intrebat dc se pot realiza, raspunsul a fost ca da, intocmai ca in modelele din fotografii, realizate tot de ei.
Am acceptat ca toarta canilor mate era pe sfert lucioasa, 2 farfurii cu picatele cazute, modelul cu imperfectiuni, insa una din culori a fost alta.
Nu am cerut decat o cana sa fie refacuta intrucat vreau sa ofer cadou si nu corespunde cerintei specificate pe mail, insa raspunsul a fost ca  ca nu le au iesit initial si au refacut 2 cesti si ca s a lucrat enorm pt comanda asta, mult peste executia normala a unei comenzi de cafenea...). ....
 Nu era decat o cana, care s a gresit din eroare lor.  So.........
Lelit Bianca V3, Cafflano Kompresso, V60, Aeropress, Niche Zero, Kinu Simplicity
Past # Lelit 042 Emi +Pid,
 
Reply
Am înțeles. Urât moment, ce să zic. Sad
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
(09-12-2021, 23:43)TVTVTV Wrote: Am înțeles. Urât moment, ce să zic. Sad

Dap, e un tipar...la început de drum se oferă atenție, și calitate oricărui client, când lucrurile se dezvolta se ajunge la consumerism. Sau, poate doar am avut eu ghinion în cautarea perfecțiunii Smile). Amuzant e ca 2 cani aveam în plan sa le ofer unei prietene, iar una unui amic care are o cafenea micuta și doream sa l conving sa aloce un buget mai mare pt cani și sa comande Logo c.
Lelit Bianca V3, Cafflano Kompresso, V60, Aeropress, Niche Zero, Kinu Simplicity
Past # Lelit 042 Emi +Pid,
 
Reply
Pur și simplu nu cred că sunt interesați de retail. Pentru ei banul vine din segmentul b2b.

Well, păcat.
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
Pentru inceputul de weekend 

[Image: zzL344K.jpg][Image: 8AEGXl3.jpg]
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro | Skywalker Roaster
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
[Image: JzHLZya.jpg]

[Image: OR5eZOZ.jpg]
Lelit Anna, William
 
Reply
[Image: hD85aZi.jpg]columbia la union de la guido
Lelit PL41TEM ,Eureka single dose, Kinu M47, sita ascaso 14/20, sita ims 12/18 , PF naked
Tamper Lelit 57.35 , Latiera 350ml, LOGOCUPS ,
AEROPRESS , CAFFLANO COMPRESSO
 
Reply
Peru Elmer Ține-o prăjită de cei de la Father's Coffee din Cehia

Foarte interesanta cafeaua. Extrasa la 90 de grade, în 26 de sec. Măcinată destul de fin și cu note de nuci și ciocolata.
[Image: 2f860bb0c136f6199e74f5c18e4b63c4.jpg]
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
Dropshot, Etiopia Oromo
[Image: ayrrKKb.jpg]
Lelit PL62X MaraX | Niche Zero | Logo Cups
 
Reply
Un latte art de duminica dimineața asa Smile
Aceeași Elmer Tineo Peru de la Father's

[Image: 0ab26a6c135c110764d8fd5daa11a440.jpg]
Lelit Bianca V2, Niche Zero, Comandante MK4, Kinu M47 Phoenix, Acaia Lunar, Felicita Incline, Ikawa Home 100
Ex: Lelit Mara X, PL41TEM, Ascaso i-mini
 
 
Reply
[Image: uTaH4Es.jpg]
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 5 Guest(s)