Hello There, Guest! Login Register


Comanda site VST

#1
Eu as vrea cat de curand o sita VST de 15g.
Se mai baga cineva?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#2
Vreau si eu una de 15 grame ridged.

Off Topic: Am mai comandat una de 18g de la ei de pe site in noiembrie si nu a ajuns nici acum. M-am plictisit de sunat si mers pe la Posta Romana.
Gaggia Classic |PID |OPV Modificat |Rancilio Steam Wand |15-18-20 gr. VST |Pitcher Motta Europa |Tamper Alex |Lelit PL043MM |
 
#3
Daca nu, luam din Anglia.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#4
Mie mi-au dat un tracking number care, spune posta romana, e valabil doar pentru teritoriul US. Si pe site-ul lor pare procesata livrarea. Probabil e pierdut prin Romania pachetul.
Gaggia Classic |PID |OPV Modificat |Rancilio Steam Wand |15-18-20 gr. VST |Pitcher Motta Europa |Tamper Alex |Lelit PL043MM |
 
#5
Din UK se poate si de aici.
Trimit Royal Mail Signed For Service.
 
#6
Ma bag cu 15g ridgeless.
 
#7
Sau asa, dar nu au ridged cum vrea Mircea

+

Au doar una pe stoc: We're sorry we don't have enough stock to meet your requirement. We have added the maximum amount available to your {BASKET}

---

La Square Mile:
Ridged VST 15g Basket
1x £22.00
Ridgeless VST 15g Basket
2x £22.00
________________
Total: 68.87 lire
.. including shipping for £2.87.
.. including £11.00 taxes.

Aprox. 117 lei de fiecare
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#8
Pt. mine este ok de la Square Mile, sua din USA...
 
#9
M-as baga si eu,la doua de 15g.Revin cu specificatia de ridge sau standard...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario, site La Marzocco,VST 15g,tamper dinamometric Concept Art, Knockbox Metal M-Concept Art,Tamping Station ConceptArt, Mahlkonig Peak
 
#10
Din SUA imi este frica sa nu avem probleme iarasi, desi cand mi-am comandat actuala sita de 18g a ajuns in 7 zile. O sa fac un calcul si acolo sa vedem ce diferenta de pret este.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#11
De la americani, la acelasi calcul de 3 site ca mai sus, iesim la 123 lei/pers.

VST Precision Filter Baskets
15-g STD Ridged
1x $29.00
VST Precision Filter Baskets
15-g Ridgeless
2x $29.00
----------
Total: $111.95
.. including shipping for $24.95.

Asteptam si comanda lui Kawa si vedem ce si cum.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#12
(24-02-2013, 18:10)Lyvyoo Wrote: De la americani, la acelasi calcul de 3 site ca mai sus, iesim la 123 lei/pers.

VST Precision Filter Baskets
15-g STD Ridged
1x $29.00
VST Precision Filter Baskets
15-g Ridgeless
2x $29.00
----------
Total: $111.95
.. including shipping for $24.95.

Asteptam si comanda lui Kawa si vedem ce si cum.
Eu as vrea una Ridged si una Ridgeless,daca nu incurc comanda prea mult.Daca iese mai bine de pe Anglia,luam de acolo doua Ridgeless.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario, site La Marzocco,VST 15g,tamper dinamometric Concept Art, Knockbox Metal M-Concept Art,Tamping Station ConceptArt, Mahlkonig Peak
 
#13
Au si ridged in Anglia
Deci?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#14
Din UK e ok si pt. mine. Liviu te ocupi de comanda? Daca da, da-mi te rog IBAN PM, sa nu asteptam pana face banca transfer.
Merci!
 
#15
Pana acum comanda suna asa:

Lyvyoo (B)- 15g ridgeless
Mircea (B) - 15g ridged
astinga (CT) - 15g ridgeless
Kawa (SB) - 15g Ridged + 15g ridgeless

Mircea si astinga, confirmati? E ok sa luam de pe Square Mile?

Va voi transmite tuturor IBAN-ul pe PM si maine va spun suma exacta.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#16
(25-02-2013, 23:10)Lyvyoo Wrote: Mircea si astinga, confirmati? E ok sa luam de pe Square Mile?

Da e OK.
 
#17
(25-02-2013, 23:10)Lyvyoo Wrote: Pana acum comanda suna asa:

Lyvyoo (B)- 15g ridgeless
Mircea (B) - 15g ridged
astinga (CT) - 15g ridgeless
Kawa (SB) - 15g Ridged + 15g ridgeless

Mircea si astinga, confirmati? E ok sa luam de pe Square Mile?

Va voi transmite tuturor IBAN-ul pe PM si maine va spun suma exacta.

Ok,astept si eu.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario, site La Marzocco,VST 15g,tamper dinamometric Concept Art, Knockbox Metal M-Concept Art,Tamping Station ConceptArt, Mahlkonig Peak
 
#18
Sug egida "iapa alba-i trebuia ca cea sura nu tragea'' ma var si eu daca ma acceptati cu o sita VST de 15g ridgeles, doar-doar de-oi fi multumit de ce cafea voi face. Tare bine mi-ar prinde daca ar fi compatibila cu Lelit. Ma las pe mana Dumneavoastra! Va multumesc!
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
#19
Vezi ca nu merge pe Lelit-ul tau, caci tu folosesti diametrul de 57mm. Esti sigur ca vrei sa comanzi asa?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#20
Multumesc Lyvyoo pentru edificare, cu pare de rau ma retrag din combinatie dar macar raman cu satisfactia ca am pe ce da vina cand nu-mi iese pasenta!!!
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
#21
Mai ramane Mircea sa confirme...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#22
Ok. Atept mesaj cu IBAN-ul si suma. Multumesc.
Gaggia Classic |PID |OPV Modificat |Rancilio Steam Wand |15-18-20 gr. VST |Pitcher Motta Europa |Tamper Alex |Lelit PL043MM |
 
#23
Total: 580.55 ron/114.51 GBP curs tranzactie - 1 gbp = 5.0698 Oricum destul de ieftin transportul, mai ales impartit la 4 insi. Nu ma asteptam. Sa vedem acum si rapiditatea... Va dau PM.

Fata de estimarea initiala, au facut doua pachete pentru 5 site, deci transportul a devenit £4.51 GBP


Attached Files Thumbnail(s)
   
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#24
Astazi a plecat comanda din UK. Cica ajunge intre 3 zile si 3 saptamani Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#25
S-au miscat repede englezii. Joi seara am gasit hartia in posta insa abia ieri am putut ajunge sa iau pachetul. Deci pentru cine mai doreste site VST ii recomand filiera englezeasca Square Mile. Curios este ca au ajuns la oficiul postal la care sunt arondat si nu m-au trimis din nou in Pantelimon. In pragul falimentului incepe si Posta Romana sa se destepte.

Mircea fiind din B, cred ca o sa ma intalnesc personal sau daca nu ne potrivim ca timp o sa las sita la Mihai la prajitorie. Cele doua site ale lui Kawa vor pleca odata cu urmatoarea comanda de cafea, iar pentru astinga nu am inca o solutie "ieftina" deci te rog sa-mi spui cum facem.

Ma puteti contacta pe PM
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#26
Super.
Au venit la oficiul postal de care apartii pentru ca e un pachet expediat din UE. Din pacate eu nu sunt in Bucuresti pana vineri. Mi-ar fi placut sa ne cunoastem. Daca ai drum pe la Mihai Sarkis, poti sa lasi sita acolo si o ridic eu cand ma duc sa imi reinnoiesc stocul.
Gaggia Classic |PID |OPV Modificat |Rancilio Steam Wand |15-18-20 gr. VST |Pitcher Motta Europa |Tamper Alex |Lelit PL043MM |
 
#27
Pentu mine tot prin Mihai Sarkis, bineinteles cu acordul lui.
Sa ma anunti te rog cand ajung sitele la Mihai, sa fac si comanda.

Merci!
 
#28
Ok. Atunci le las la Mihai Smile

Astept si celelalte confirmari ca sa vad cate site las la pravalie.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#29
(12-03-2013, 14:43)Lyvyoo Wrote: Ok. Atunci le las la Mihai Smile

Astept si celelalte confirmari ca sa vad cate site las la pravalie.

Sa le nominezi, sa nu apara incurcaturi.Tongue
 
#30
Azi la ora 17 ajung la Mihai si voi lasa sitele acolo!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)