Hello There, Guest! Login Register


Colonna Coffee

#1
Am vazut ceva foarte interesant in portofoliul lui Colonna si am de gand sa cumpar.
M-am gandit ca poate sunt mai multi interesati. Daca acesta este cazul va rog sa imi spuneti poate facem de un group buy.
Gasiti detalii aici: https://colonnacoffee.com/collections/beans
 
#2
Salutare, m-ar interesa cate o punga din variantele Foundation si Discovery, oricare ar fi boabele in oferta la momentul comenzii. 

Ambele variante pentru espresso.

Multumesc.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#3
buna initiativa Eugen,
vreau si eu o punga de filtru de la rare - hartman estate si o punga de espresso de la discovery - el salvador natural

merci fain
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
#4
Ma bag si eu - o punga Foundation/espresso si una Rare/filtru.

Multumesc!
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
#5
Salut,
Aș vrea trei pungi, câte una din fiecare - exceptând decaf -, toate pentru filtru.
Mulțumesc frumos
Profitec Pro 700, Profitec T64, Fellow ODE Brew Grinder, Mahlkonig Vario, Kinu M47
 
#6
Vreau si eu te rog 1x Andalucia Natural de la Discovery, de espresso.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#7
Daca mai sunt doritori, as vrea ca la sfarsit de samptamana sa dau comanda.
 
#8
1 x Andalucia Natural , macinata pt ibric  Smile espresso
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#9
salut
as vrea si eu :
1 x 250g Foundation Espresso Beans
1 x 250g Discovery Espresso Beans
ms
DC Studio/Honne Home
PAST-Expobar Brewtus IV, Honne Home,CEADO E5P,ESPRO Tamper , Felicita Scale,IMS vs VST,Motta Distribution Tool
Lelit41TEM,Lelit43MMI
 
#10
Salut, 

Aș vrea și eu 1 x Discovery Espresso.

Merci.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
#11
Voi incerca ca astazi spre sfarsitul zilei sa dau comanda. Daca mai este cineva interesat ...
 
#12
Salut,

Doresc 1xDiscovery ptr espresso.
Multumesc.
 
#13
Am achitat si deci plasat comanda.
Detaliile sunt urmatoarele:
Costurile cafelei: 243 Lire;
Livrare: 18 Lire;
TOTAL: 261 Lire.
Din extrasul de cont bancar am vazut ca tranzactia a fost pretuita de banca la 1391,86 Ron.

Am impartit transportul in functie de cantitatea comandata de fiecare asa incat au rezultat valorile de mai jos. Imi spuneti daca ceva pare a nu fi in regula, va rog!!!

tecsi78 - 139ron;
bogdan_geor - 153ron;
Beowulf - 153ron;
dinu - 222ron;
Alin T. - 69ron;
Lyvyoo - 69ron;
Yuki - 139ron;
rdumitrescu - 69ron;
Marian P - 69ron;
eugenm - restul Smile
 
#14
Multumim! Ne dai detalii pentru plata pe PM?
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
#15
Am intrat acum o ora in posesia cafelelor.
Am dat comanda vineri, luni a fost procesata si trimisa.
Trebuia sa ajunga miercuri dar ... a ajuns azi!

Trimit maine detalii pentru cine doreste sa faca transfer online. Cine nu se poate intalni cu mine sa imi spuna pe ce adresa sa trimit cu Fan-ul.

Maine am sa fiu de dimineata in zona 13 Septembrie, si de la ora 11:00 incolo in zona Barbu Vacarescu - Dimitrie Pompei.
 
#16
Am sa rog detaliile contului pentru transfer online, pe privat, o sa raspund cu adresa pentru livrare.

Multumesc frumos!
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#17
Am primit pachetul, multumesc frumos!
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#18
Și eu mulțumesc! Am cafeaua de vineri, și o recomand călduros.
Profitec Pro 700, Profitec T64, Fellow ODE Brew Grinder, Mahlkonig Vario, Kinu M47
 
#19
Ii spuneam si lui Eugen, felicitari pentru inițiativă!

Am baut azi la Claro cu @Raducanu si e bestiala Columbia!! O combinatie tare interesanta intre fruct pe prima parte si nuci (coapte) / nougat pe a doua parte ce raman lung pe finish. Abia astept sa o bag in profilare Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#20
Eu am ratat comanda asta ...dar sper sa repetam cat de curand. Am incercat Collona demult de la Orygins si a ramas de poveste ...
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
#21
Am luat Columbia si El Salvador, foarte, foarte bune ambele, cu un mic plus pentru cea de-a doua.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#22
Ii rog si pe ceilati sa dea feedback, sunt si eu interesat pt o viitoare comanda

Stiu ca Maxwell e un fel de guru, dar pe mine m-a dat inapoi prezenta si promovarea capsulelor pe site
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#23
Eu initial m-am desumflat cand am vazut ca Rare vine intr-o punga de 150gr - greseala mea, n-am fost atent, pe site e indicat destul de clar. Dar...

Cum am desfacut punga, m-am prins ca merita din plin! Boabele au un miros senzational si arata incredibil de frumos, pentru mine e ceva complet nou. Gustul e si mai bun! Nu m-as baga sa descriu note pentru ca e o cafea foarte complexa, tot descopar ceva nou.

Peste cateva zile intru si in Foundation, abia astept.
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)