Hello There, Guest! Login Register

Colonna Coffee

Am vazut ceva foarte interesant in portofoliul lui Colonna si am de gand sa cumpar.
M-am gandit ca poate sunt mai multi interesati. Daca acesta este cazul va rog sa imi spuneti poate facem de un group buy.
Gasiti detalii aici: https://colonnacoffee.com/collections/beans

Reply
Salutare, m-ar interesa cate o punga din variantele Foundation si Discovery, oricare ar fi boabele in oferta la momentul comenzii. 

Ambele variante pentru espresso.

Multumesc.
Bezzera Unica, Sette 270

Reply
buna initiativa Eugen,
vreau si eu o punga de filtru de la rare - hartman estate si o punga de espresso de la discovery - el salvador natural

merci fain
GS/3 AV | EK-43s | K30 | Comandante | VST 15/18/20g | Bravo Tools | Acaia Lunar

Reply
Ma bag si eu - o punga Foundation/espresso si una Rare/filtru.

Multumesc!
Lelit Bianca, Macap MXD Xtreme Chrome, Kinu Phoenix, Aergrind, Wilfa WSCG-2 (de vanzare), Hario Skerton (de vanzare), Aeropress, V60 02

Reply
Salut,
Aș vrea trei pungi, câte una din fiecare - exceptând decaf -, toate pentru filtru.
Mulțumesc frumos
Rocket Classic, Profitec T64, Mahlkonig Vario, Kinu M47, aeropress, sita VST 18g ridgeless

Reply
Vreau si eu te rog 1x Andalucia Natural de la Discovery, de espresso.
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig K30 Vario, Kinu M47

Reply
Daca mai sunt doritori, as vrea ca la sfarsit de samptamana sa dau comanda.

Reply
1 x Andalucia Natural , macinata pt ibric  Smile espresso
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
salut
as vrea si eu :
1 x 250g Foundation Espresso Beans
1 x 250g Discovery Espresso Beans
ms
DC Studio/Honne Home
PAST-Expobar Brewtus IV, Honne Home,CEADO E5P,ESPRO Tamper , Felicita Scale,IMS vs VST,Motta Distribution Tool
Lelit41TEM,Lelit43MMI

Reply
Salut, 

Aș vrea și eu 1 x Discovery Espresso.

Merci.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Traveler, Phoenix | Bravo Tamper & Distribuidor | Europiccola + radiator de la Tije | Dienes Mokka

Reply
Voi incerca ca astazi spre sfarsitul zilei sa dau comanda. Daca mai este cineva interesat ...

Reply
Salut,

Doresc 1xDiscovery ptr espresso.
Multumesc.

Reply
Am achitat si deci plasat comanda.
Detaliile sunt urmatoarele:
Costurile cafelei: 243 Lire;
Livrare: 18 Lire;
TOTAL: 261 Lire.
Din extrasul de cont bancar am vazut ca tranzactia a fost pretuita de banca la 1391,86 Ron.

Am impartit transportul in functie de cantitatea comandata de fiecare asa incat au rezultat valorile de mai jos. Imi spuneti daca ceva pare a nu fi in regula, va rog!!!

tecsi78 - 139ron;
bogdan_geor - 153ron;
Beowulf - 153ron;
dinu - 222ron;
Alin T. - 69ron;
Lyvyoo - 69ron;
Yuki - 139ron;
rdumitrescu - 69ron;
Marian P - 69ron;
eugenm - restul Smile

Reply
Multumim! Ne dai detalii pentru plata pe PM?
Lelit Bianca, Macap MXD Xtreme Chrome, Kinu Phoenix, Aergrind, Wilfa WSCG-2 (de vanzare), Hario Skerton (de vanzare), Aeropress, V60 02

Reply
Am intrat acum o ora in posesia cafelelor.
Am dat comanda vineri, luni a fost procesata si trimisa.
Trebuia sa ajunga miercuri dar ... a ajuns azi!

Trimit maine detalii pentru cine doreste sa faca transfer online. Cine nu se poate intalni cu mine sa imi spuna pe ce adresa sa trimit cu Fan-ul.

Maine am sa fiu de dimineata in zona 13 Septembrie, si de la ora 11:00 incolo in zona Barbu Vacarescu - Dimitrie Pompei.

Reply
Am sa rog detaliile contului pentru transfer online, pe privat, o sa raspund cu adresa pentru livrare.

Multumesc frumos!
Bezzera Unica, Sette 270

Reply
Am primit pachetul, multumesc frumos!
Bezzera Unica, Sette 270

Reply
Și eu mulțumesc! Am cafeaua de vineri, și o recomand călduros.
Rocket Classic, Profitec T64, Mahlkonig Vario, Kinu M47, aeropress, sita VST 18g ridgeless

Reply
Ii spuneam si lui Eugen, felicitari pentru inițiativă!

Am baut azi la Claro cu @Raducanu si e bestiala Columbia!! O combinatie tare interesanta intre fruct pe prima parte si nuci (coapte) / nougat pe a doua parte ce raman lung pe finish. Abia astept sa o bag in profilare Smile
Lelit Bianca, Honne Slim ~ In vacanta: Kinu + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 

Reply
Eu am ratat comanda asta ...dar sper sa repetam cat de curand. Am incercat Collona demult de la Orygins si a ramas de poveste ...
Brewtus-R; Macap M7D; Kinu M47

Reply
Am luat Columbia si El Salvador, foarte, foarte bune ambele, cu un mic plus pentru cea de-a doua.
Bezzera Unica, Sette 270

Reply
Ii rog si pe ceilati sa dea feedback, sunt si eu interesat pt o viitoare comanda

Stiu ca Maxwell e un fel de guru, dar pe mine m-a dat inapoi prezenta si promovarea capsulelor pe site
Lelit Bianca + ECM V-Titan 64, Cafflano Kompresso/V60+Kinu M47

Reply
Eu initial m-am desumflat cand am vazut ca Rare vine intr-o punga de 150gr - greseala mea, n-am fost atent, pe site e indicat destul de clar. Dar...

Cum am desfacut punga, m-am prins ca merita din plin! Boabele au un miros senzational si arata incredibil de frumos, pentru mine e ceva complet nou. Gustul e si mai bun! Nu m-as baga sa descriu note pentru ca e o cafea foarte complexa, tot descopar ceva nou.

Peste cateva zile intru si in Foundation, abia astept.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)