Hello There, Guest! Login Register

Cafenele INTERESANTE din afara Romaniei

Nu stiu daca am inteles... Aici e despre cafenele de prin afara unde am avut experiente frumoase, dincolo e despre ce cafele am incercat de prin lume. Eu zic ca sunt subiecte diferite, ambele de interes
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply
CANAL Artisanal Ice cream & pastry in Berlin, aveau o cafea top, băută fara zahar, preparată in 30-40 secunde, ceva special, deși nu aparea pe niciun top a fost cea mai buna cafea băută la un coffee shop, voiam sa ma întorc sa las bacșiș
Expobar Brewtus IV, Honne

Reply
Am gasit (foarte greu) cafea proaspăt prăjită in Tenerife - Blend Coffee Roasters

https://blendcoffeeroasters.com/

Au cafenele in Siam Mall si Rosa Commercial Center. Au propria prăjitorie - Brazilia, Ethiopia, Kenya, Costa Rica si Columbia, din ce am văzut.

[Image: hwyiXhM.jpg]
Lelit PL41TEM + Lelit PL043MMI , sita IMS 12/18 g / Ascaso 14-20 g

Reply
Pentru cei care viziteaza insula Lefkada (Grecia), am gasit chiar in orasul Lefkada o cafenea cu cafea proaspat prajita: Coffee Island.
Au cafea prajita de ei (au blenduri dar si single-origin) preparata ok, clar mai buna decat ce am mai gasit prin zona. Se poate lua si cafea boabe pentru acasa (prajita medium si medium-dark dar si ceva mai light pentru filtru).
[Image: lsuOYSa.jpg]
Lelit PL91T Victoria | site IMS & AVX | Kinu M47 Phoenix | Logo Cups

Reply
O brazilia naturala la Harvest Coffee Brewers în Rotterdam, absolut fenomenală 

[Image: lHFIGDV.jpg][Image: Cbq6MXE.jpg]
Lelit Bianca, Atom 75, Kinu Phoenix, Cafflano Kompresso, Hario V60, Bonavita, Felicita Arc
Past: Lelit Victoria, Lelit William

Reply
Florenta, "scoala de cafea", certificata SCA, deschisa intr-o fosta manastire !

https://www.dittaartigianale.it/it/

Reply
Eu am găsit în esselunga și, sincer, e proasta. Acum na, so dropshot are in mega dar cele care se pretează pentru raftul din magazin atât dpdv al prețului cât și sursei boabelor.
O sa ii mai dau o șansă, dacă nu am de ales. La 12.5€/250 iau ceva de la Gardelli, cu ochii închiși. La 50€ am transportul inclus și ajunge în max 2 zile.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Lelit PL72 William / Kinu M47 | Past: Ascaso I-STEEL 1

Reply
ceva in Salonic, va rog?
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Felicita Arc, V60/April Brewer+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Acaia Pearl, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
nici nimic?
in afara de Valenio care apare pe europeancoffeetrip
Lelit Bianca + Compak E8 SSP, Bravo Tools, Felicita Arc, V60/April Brewer+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Acaia Pearl, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
(21-07-2021, 15:19)vladdooo Wrote: ceva in Salonic, va rog?

Dacă intrebai de ouzo poate aveai mai mult succes Big Grin.
ECM Synchronika / Eureka Mignon Specialita / Kribli-Grabli / Motta tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 

Reply
Nici pe grupul de bere nu am avut succes

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)