Hello There, Guest! Login Register

BravoTamper, BravoDistribuidor

Distribuitorul este disponibil numai la 58.4.
Tamper-ul poate fi comandat la diverse dimensiuni - eu am optat pentru 58.5, perfect fit pentru site IMS sau sita QM stock.
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo

Reply
(26-10-2018, 12:31)pacala Wrote: Distribuitorul este disponibil numai la 58.4.
Tamper-ul poate fi comandat la diverse dimensiuni - eu am optat pentru 58.5, perfect fit pentru site IMS sau sita QM stock.
Merci
Profitec Pro 600 | Honne | Bravo tamper & distributor

Reply
As fi fost si eu tentat de un distribuitor pentru Pavoni, pacat ca nu vin decat pe 58.*  Sad
Pavoni Europiccola (+mods) / Niche Zero

Reply
Mai sunt persoane care se afla in stadiul de achizitie? M-ar bate si pe mine gandul sa iau un astfel de tamper.
Care sunt preturile pentru tamper si transport?
Aici mai platim 19% din valoarea declarata de vanzator?
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper

Reply
Pe mine m-ar interesa un distribuitor
QM 67 EVO, Tamper Dinamometric 58,5 HONNE slim, Kinu M47

Reply
Ieri ne-au ajuns cele 6 produse comandate (3 tampere + 3 distribuitoare)

pret 1 buc. tamper = 390 reali brazilieni
pret 1 buc. distribuitor = 300 reali brazilieni
Transportul costa 45 USD (dolari amerciani) pentru 1 produs (nu conteaza daca este tamper sau distribuitor), 55 USD pentru 2 produse, iar de la al 3-lea in sus, suma creste cu cate 5 USD pentru fiecare produs adaugat. In consecinta, noi am platit transport 75 USD / 6 produse.
Coletul circula cu FedEx pana la granita si cu TNT pe teritoriul Romaniei.
Coletul nostru a plecat pe 18 oct. din Brazilia si mi-a fost livrat pe 02 nov.

In tara, noi am mai platit:
taxe vamale = 2,7% din valoarea declarata de vanzator
TVA = 19% din valoarea declarata de vanzator

De efectuarea formalitatilor vamale de import, inclusiv plata taxelor vamale si a tva, se ocupa TNT Romania, fara perceperea vreunui comision. Am ramas surprins sa constat ca TNT nu percepe comisioane pentru formaliatatile vamale, de la persoanele fizice.

Pentru cele 6 produse, nu am obtinut discount. Comunicarea cu Gilberto a decurs ok.

[Image: 8FZbjKk.jpg]
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press

Reply
Deci, un set ar fi undeva la EUR 220 cu totul, am calculat bine?
Lelit Bianca, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Kinu Phoenix, Aergrind, Aeropress, V60 02
Ikawa Home

Reply
Nu, mai aproape de 260. Mi-au sosit si mie tamperul si distribuitorul de cateva zile (la exact o saptamana dupa ce Gilberto le-a expediat). Confirm cele scrise de KrissKros mai sus. Pretul a fost de 950 reali (390 tamper + 300 distribuitor + 260 reali transportul) si 202 RON tva si taxe vamale. Sunt extrem de ingrijit lucrate si foarte eficiente, nu regret achizitia. Daca n-ar fi transportul si taxele pentru produse extracomunitare, as zice ca merita fara discutie. In conditiile date, sunt mai mult pentru entuziasti.
Profitec Pro 600 + Honne Slim + Kinu M47 + Bravo&Duomo + Aeropress + Comandante C40 MK3

Reply
Am vazut ca are si un tamping stand
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Bravo Tools, Lunar 2021, V60/April Brewer+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
Eu n-am primit.
Profitec Pro 600 + Honne Slim + Kinu M47 + Bravo&Duomo + Aeropress + Comandante C40 MK3

Reply
Are in oferta, se cumpara separat
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Bravo Tools, Lunar 2021, V60/April Brewer+Xeoleo 200W Ghost Burrs, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47

Reply
Eu am primit acel stand din plastic - vzi ultima poza din postul #20 - dar nu m-am incumentat sa-l folosesc la tamping.
Nu stiu daca vorbim despre acelasi lucru, totusi.
QuickMill QM67,  MK E65S, tamper si distribuidor Bravo

Reply
https://www.flickr.com/photos/148785676@...ateposted/

Reply
A, si eu am crezut ca e vorba de suportul de plexiglas pe care l-am vazut in poza pusa de pacala.

Reply
Buna . Ma intereseaza si pe mine achizitia unui tamper Bravo de 58.5 si a distribuitorului. Cum se poate contacta ? O adresa de email ?
Bugster & Honne by Hedone # Bentwood vertical 63 # Lelit pl162 t Bianca ( past)# Bravo tools # Kinu m47 phoenix ( past) # Duomo the 8 wdt # acaia pearl

Reply
WhatsApp, +55 11 98966-1604
Profitec Pro 600 | Honne | Bravo tamper & distributor

Reply
@ eduard thx
Bugster & Honne by Hedone # Bentwood vertical 63 # Lelit pl162 t Bianca ( past)# Bravo tools # Kinu m47 phoenix ( past) # Duomo the 8 wdt # acaia pearl

Reply
Salut,
M-ar interesa si pe mine un nivelator, ai PM dezactivat am incercat sa-ti scriu acolo, poti sa revii cu informatii cand le vei avea, te rog, pret , transport.
Ms.

Reply
(09-01-2019, 04:58)AIKI Wrote: Buna . Ma intereseaza si pe mine achizitia unui tamper Bravo de 58.5 si a distribuitorului. Cum se poate contacta ? O adresa de email ?

bodnariuc@msn.com

Reply
In curand o sa avem si noi in gama noastra produsele de la Gilberto ( in culor si marimi speciale. ) si procedura va fi simplificata... ca noi facem vaumirea si tot.. 

Totusi o puteti contacta in direct, este un tip foarte corect si raspunde prompt.
--Only God Can Judge Me--

Reply
@MyR, stiti pe la ce preturi vor fi vandute?
Brewtus IV | Niche Zero

Reply
(09-01-2019, 17:29)Mesmer Wrote: @MyR, stiti pe la ce preturi vor fi vandute?

Sper sa am un raspuns in cateva zile.
--Only God Can Judge Me--

Reply
Bravo.
Sunteti foarte atenti si receptivi.
Apreciez mult asta la voi.

Acum sa vina si SSP  Big Grin

Reply
Multumesc mult la toata lumea pt informatii. Azi am vb cu dl Gilberto . A fost foarte receptiv si totul a decurs bine. Am optat suplimentar pe langa baza plana la temper , una conica ,distribuitor, si din amabilitatea dinsului am primit si inelul pt portafiltru, ce ajuta mult dupa parerea mea ( am o rasnita honne si cam ma chinui putin ... sper sa potriveasca). Total cu transport 285 $. Am inteles ca si timp pana la trimitere, undeva la 10 zile.

Reply
Dupa cateva luni de lucru cu mai multe tampere, timp in care am fost mai rezervat in aprecieri pe acest topic, anunt oficial ca imi pun la vanzare toate tamperele Smile)) Raman cu cel Bravo, o bijuterie atat ca functionare cat si ca design, electrizare, autonivelare, mod de lucru, usurinta in a fi folosit si de sotie etc. As fi preferat ca dinamometria sa fie cea a lui Concept Art / Joe Frex, cu un click  de confrmare, dar ne obisnuim si asa.
Multumesc @VladP pentru rabdarea de a-mi baga in cap microbul Bravo Smile) Cu GS3 nu a mers, dar timpul nu e pierdut... Smile))
#Lelit Bianca V3 #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply
De o luna folosesc și eu un tamper și nivelator Bravo (Ms Barshaker ) și pot spune ca e ceva super!
Sunt ușor de utilizat și oferă rezultate foarte sexy pe naked PF.
Pretul cam mare (luam un Gaggia Classic nou), dar ce nu face omul pentru pasiune.

WDT fac cu 3 ace înfipte într-un dop de pluta. Aștept ceva gen Duomo pe 54 mm...
DC Studio, Bentwood Vertical 63, Bravo Tools, Acaia Pearl, brew stuff, apa BWT & Zepter

Reply
Are cineva suportul pt tampat?
E ok?

Reply
(28-06-2019, 12:16)vladdooo Wrote: Are cineva suportul pt tampat?
E ok?

Salut . Da,îl am eu. Da e ok, arata f bine, un pic insa nu se impaca chiar perfect cu portafiltru de la Bianca. Suportul are un fel de plastic rotund cu un magnetel ce se poate regla pe inaltime in functie de portafiltru, dar la Bianca are o mica buza ce face ca acel plastic sa se miste un pic oblic la tampare,dar nu intr un mod foarte suparator. Sper ca am reusit sa fac o descriere cat de cat.

Reply
mersi frumos
si cu suportul ECM am ceva probleme la portafiltrul de Bianca, de aceea intrebam

Reply
(28-06-2019, 16:44)vladdooo Wrote: mersi frumos
si cu suportul ECM am ceva probleme la portafiltrul de Bianca, de aceea intrebam
Cu placere !!!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)