Hello There, Guest! Login Register

BravoTamper, BravoDistribuidor

Trebuie reglat cumva tamperul, sau vine gata calibrat? Vad ca manerul se invarte, dar am impresia ca se invarte in gol.. ma intreb daca ar trebui sa ii fac ceva, sau e ready to use.
Lelit Elizabeth | Eurika Mignon Specialita | Bravo Tamper | Kribli | VST 

Reply
(20-03-2021, 13:38)rubenbristian Wrote: Trebuie reglat cumva tamperul, sau vine gata calibrat? Vad ca manerul se invarte, dar am impresia ca se invarte in gol.. ma intreb daca ar trebui sa ii fac ceva, sau e ready to use.

Nu i-am facut nimic, il folosesc asa cum a venit. Din cate am inteles, vine presetat cu 7kgf...
ACS Minima, Sette 270, Eureka Atom Specialty 75E

Reply
La voi cum se invarte distribuitorul? La mine spre stanga distribuie si spre dreapta niveleaza, este cumva invers la voi? Va prinde cafea intre lamelele care niveleaza?
Expobar Brewtus IV, Honne

Reply
(20-03-2021, 13:38)rubenbristian Wrote: Trebuie reglat cumva tamperul, sau vine gata calibrat? Vad ca manerul se invarte, dar am impresia ca se invarte in gol.. ma intreb daca ar trebui sa ii fac ceva, sau e ready to use.

Pai sistemul e de așa matura ca e gata “calibrat”, respectiv are un arc care ii da “puterea”. Nu contează atât de mult forța ci sa fie mereu aceeași, sa poți reproduce formarea pucului de fiecare data la fel.
Are in interior un șurubel care se mai slăbește. Desfaci capacul din mâner și cu un imbus strângi. Va trebui sa ții contra de talpa.
Deci da, vine ready to use.
2017.11 Lelit Victoria, Kinu M47  ► 2018.09 Profitec Pro 300, Kinu M47 + Niche  ► 2019.09 Dalla Corte  S + u ⋑ ı o, Niche 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)