Hello There, Guest! Login Register


Black Coffee Friday / weekend(s)

#1
http://www.espressoman.ro/black-friday/

Se pare ca anul acesta va fi ceva mai diferit la capitolul "black friday", marile magazine de electronice dand peste cap traditia americana cu diverse modificari ale conceptului original. Nu stiu daca este bine sau este rau, insa pentru cititorii Espressoman va fi bine Smile Si va spun si de ce...

Espressoman.ro cumuleaza reduceri oferite de catre cel putin 3 importatori, fiecare avand strategii proprii de dezvoltare. Daca noi am "unificat" pe forum toate aceste brand-uri, in realitate ele se afla intr-o piata concurentiala. Consecinta adaptarii Espressoman la aceste strategii diferite, va fi prelungirea perioadei de mari reduceri!!!

Drept pentru care......Black Coffee Friday se va transforma anul acesta in "Double Black Coffee Weekend", reducerile mari aplicandu-se practic doua weekend-uri la rand, 22-24 nov. si 29-1


Unii vor aprecia, altii vor fi derutati de schimbarea traditiei. Dar daca e mai ieftin, cu placere Smile

Vom reveni cu amanunte...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Super veste! Asteptam cu nerabdare amanuntele Smile ..pentru ca ai dreptate, eu sunt putin derutat. O intrebare ar fi daca in ambele weekend-uri reducerile vor fi aceleasi ...sau daca in ambele weekenduri vor participa toti importatorii. Asteptam amanuntele Smile si multumim frumos pentru efortul depus!
 
Reply
#3
Aici va fi si pentru mine dificultatea comunicarii, caci fiecare importator va avea programul sau diferit. Probabil weekend-ul acesta, va participa doar Marian Alexe, care a promis, ca de obicei, ca va lasa pentru forum preturile sub ce va fi pe site-ul lui (caffea.ro) Bezzera/Izzo/QuickMill (si probabil Rocket Smile ) vor avea o singura zi, 29, Gaggia/Lelit ramane de vazut, iar prajitorii inca nu stiu.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
Ceva noutati? S-a mai alaturat cineva lui Marian Alexe pentru weekend-ul acesta? Pe mine ma intereseaza in special Gaggia sa le ia Clasicul Smile
 
Reply
#5
Inca astept de la Gaggia/Lelit raspunsul. M-a mai contactat Contego pentru cafea proaspat prajita, iar Bezzera/Rocket/Izzo/Quick MIll se pare ca vor fi in fiecare zi. Pana la miezul noptii mai au timp sa se hotarasca toti Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
Am confirmare ca si alte magazine online specializate in cafea au devansat weekend-ul BF si vor participa maine, avand in oferte si produse Gaggia, ar fi pacat sa nu ne onoreze si pe noi cu prezenta aici.
 
Reply
#7
In mod normal, niciodata un magazin nu a avut oferte de Black Coffee Friday mai bune decat ce a oferit direct importatorul.

Ultimile vesti spun ca in primul weekend, importatorul Gaggia / Lelit nu va participa, ramanand cu reducerile deja stiute - http://www.espressoman.ro/forum/Thread-1...-accesorii Dar au promis reduceri consistente pentru weekend-ul urmator. In rest toti cei din banner sunt la datorie si le multumim!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#8
O recomandare: dupa ce se completeaza formularul standard de reducere pe site, trimite si la cumparator un mesaj de confirmare...
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#9
Problema de BCF este ca unii importatori pot termina stocul (dar pastreaza pretul pentru urmatoarea comanda din Germania/Spania/Italia) si degeaba incerc eu sa ma bag peste ei, caci mai mult voi incurca.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
Cafea boabe de BF ?
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
Reply
#11
N-ai derulat pagina pana jos Smile http://www.espressoman.ro/black-friday/ Este doar furnizorul de cafea proaspat prajita Contego
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#12
Cat ar costa transport + ramburs la Contego ?
Expobar Brewtus IV + Eureka Zenith 65 E
 
Reply
#13
15-30 lei, depinde de curier in general
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
#14
In Bucuresti gratuit.
Din cate stiu, Contego lucreaza (si) cu banca, deci cred ca se poate evita rambursul. In mod normal, are niste conditii preferentiale de transport, asa cum scrie in postarea despre reducerile Contego pentru forum - http://www.espressoman.ro/forum/Thread-2...la-Contego Se poate confirma pe mail/telefon cu Stefan.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#15
(22-11-2013, 18:38)hawkie Wrote: Cat ar costa transport + ramburs la Contego ?
Gratuit peste 2 kg. Pentru mine care iau si verde nu este greu sa fac aceasta cantitate.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#16
Livrarea costa aproximativ 12 lei coletul + 0,95lei/kg de la al doilea kg in sus!
Se poate plati si prin banca sau depunere numerar la banca.
Cred ca saptamana viitoare dau drumu si la plata pe site si paypal!
Multumesc
Pentru cafeaua verde nu avem oferte. O sa vin cu o noua surpriza ceea ce tine cafeaua verde!
 
Reply
#17
(21-11-2013, 23:31)Lyvyoo Wrote: Ultimile vesti spun ca in primul weekend, importatorul Gaggia / Lelit nu va participa, ramanand cu reducerile deja stiute - http://www.espressoman.ro/forum/Thread-1...-accesorii Dar au promis reduceri consistente pentru weekend-ul urmator. In rest toti cei din banner sunt la datorie si le multumim!

Salutare

Ceva noutati de la Gaggia/Lelit in privinta reduceruilor ptr acest weekend?
 
Reply
#18
Asa cum am promis, Gaggia/Lelit intra sigur. Atat doar că nu vom începe la ora 00.00 pentru ca sunt la un eveniment. Estimez maxim ora 1, in aceasta noapte.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#19
Din pacate Lelit are reduceri mai mici fata de ultimul BCF cel putin la 41tem este mai mica reducerea
 
Reply
#20
Eu deja m-am lovit de o chestie super super...nu stiu cum sa ii zic.
Am comandat un espressor si o sita blind.
raspunsul de la importator este ca au pe stoc aparatul, fara a spune nimic de sita, sincer nici eu nu am observat chestia asta decat dupa al doilea mail.
Doi, ei asteapta confirmarea OP-ului ca sa poata fi facuta livrarea. Eu spun oamenilor ca sunt la serviciu si ca nu pot face OP de aici, decat dupa ora 14:00. Platesc ramburs, la livrare sau dupa orele 14:00, cum mai sus am mentionat.
Se pare ca este singura metoda de a intra in posesia produselor, ceea ce nu cred ca este ok, mai ales ca sunt si din Bucuresti, vorba vine, chiar de langa ei.
Ce m-a deranjat, am facut comanda dimineata de tot iar raspunsul lor este sec ,, produsele nu pot fi blocate ".
Adica am banii, vreau produsele, am facut comanda rapid, dar daca nu fac Op nu le primesc.
Tot respectul Liviu pentru ce obtii aici pentru noi.
Stima.
May God be with us.
 
Reply
#21
S-a rezolvat. Am fost sunat de un baiat amabil de la ei si pana la urma voi plati cash pentru espressor.
Urmeaza o saptamana de foc, cu un Gaggia Classic si cu o Lelit Pl43MM, plus un kg de EQ de la Sarkis !
Multumesc Liviu si espressoman.ro pentru preturile bune.
May God be with us.
 
Reply
#22
astazi destul de dimineata am comandat un expresor, o rasnita, un portafiltru, un tamper toate de la Lelit, ce sa mai o suma de 4000 lei. Este ora 18.00 si nimeni nu s-a sinchisit sa-mi confirme pe e-mail comanda sau sa ma sune cineva.
Asa se intampla mereu?
[size=small][font=Times New Roman,Times,serif]Lelit PL 41 PLUS T PID, Lelit PL 43 MMI, tamper Lelit 58 mm,sita VST 18g[/font][/size]
 
Reply
#23
Ai verificat si Spam-ul din mail? Totusi, sunt sigur ca un telefon clarifica sigur problema. Stima.
May God be with us.
 
Reply
#24
Gata, am devenit posesor de Gaggia Classic, rasnita Lelit PL043MM!!! Am comandat filtre nepresurizate, teava de Rancilio Silvia, un tamper si sper sa imi iasa si mie ce beti voi. Mai trist e ca nu am cafeaua de la Contego comandata vinerea trecuta!!!! Multumesc Liviu pentru sfaturi si pentru acest blog care deschide ochii oricarui nestiutor!! In timp poate avansez si eu ca si scule, deocamdata o sa consum kile de boabe sa fac ce trebuie.
Expobar Brewtus IV - PID, Honne, Kinu M47, VST 18g ridged, Tamper dinamometric Concept Art.
Past: Gaggia Clasic, Lelit 043MM, Ceado E5P
 
Reply
#25
Salut

Dar unde se fac comenzile, pe ce site, ca eu habar am. la ce pret e classic-ul?
 
Reply
#26
Aici gasesti ofertele pana duminica:
http://www.espressoman.ro/black-friday/
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
Reply
#27
buna seara vreau si eu cafea de la contego redusa de black friday.. cum procedez?
 
Reply
#28
Ai link-ul deasupra ta. Scrie acolo tot...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#29
multumesc am facut acum comanda mai este valabila oferta de black friday oare?
 
Reply
#30
(01-12-2013, 03:42)vlad-andrei Wrote: multumesc am facut acum comanda mai este valabila oferta de black friday oare?

http://www.espressoman.ro/black-friday/

Este valabila si astazi pana la ora 23.59
VBM Super 2B PID RPV / K30 Vario Mahlkonig / Expobar Leva EB-61(Brewtus IV) / VST+IMS
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)