Hello There, Guest! Login Register


Berea!

...Tura asta ... fara sutien Cool  ...


[Image: mC6XFFJ.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
... la schimb, una cu sutana

https://www.theguardian.com/world/2019/m...y-old-beer
 
Reply
Cred ca n-au viata atat de grea oamenii aia. Smile
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
... si tot fara sutien ( ... adica de tai chi ) , prin ploaie ... Cool ...


[Image: JmXGQwZ.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Festival de bere artizanala in Timisoara!!!
https://www.facebook.com/events/332673947432930/

Insa cele mai frumoase evenimente de gen se fac la Cluj, de catre Beerologique, supercreative, cu berari entuziasti, discutii etc.  - https://www.facebook.com/events/294581544751730/

Tot de la Beerologique exista si o harta actualizata a fabricilor de bere din Romania.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
... Situatia a degenerat putin , din cauza unei pizze ad-hoc ... si pentru ca nu se uscase sutienul  de ploaie ... Cool ...


[Image: ZlbEYnq.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Faine apucaturi...

https://www.beerfountain.eu/en/

... si e aproape, iesire de weekend Big Grin
 
Reply
Avem in Campulung Muscel fabrica de bere artizanala - Pardon (de la numele vechiului bulevard principal). Foto de la punctul de vanzare de langa Kaufland.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
Il iert pe Levo ca nu m-a dus acolo... probabil s-o fi gandit ca sunt cu masina... Big Grin
A gresi este omeneste... dar doar o data Big Grin
 
Reply
Il asteptam pe @cradun cu o bere virtuala pentru trecerea de la un numar (posts) de trei cifre la un numar cu patru cifre?!
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
(21-06-2019, 22:38)lracu Wrote: Il asteptam pe @cradun cu o bere virtuala pentru trecerea de la un numar (posts) de trei cifre la un numar cu patru cifre?!

Haha, multumesc mult pt punctarea momentului! Chestiile astea mici au o valoare mare Smile
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
https://www.lidl.ro/ro/c/descopera-beril...ilor/c1135
 
Reply
Chiar voiam sa pun o intrebare, acu' vreo doua zile, ca nu stiam daca merita atentia vreo marca...
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
Din auzite ar merita pachetul de beri belgiene, eu inca n-am ajuns sa ma aprovizionez.
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
https://www.facebook.com/casa.bunicii/po...3602112307

In povestile bunicii, poate... Smile
 
Reply
... La multi ani !!! sarbatoritzilor zilei ... de Sf.Ap.  Petru si Pavel ... Az...


[Image: 6MVVaSb.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
... Prin grindina si fara sutien ... Cool ...


[Image: vcug7g8.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Am vazut in weekend Sara IPA la Auchan. Naspa, un gust ciudat, metalic. Culoare OK.
Am luat si una blonda, tot Sara. Acra, ciudata.
Cred ca s-a dus...
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
La Auchan mai toate produsele sunt alterate, loturi nereusite etc. In special daca sunt la reducere...
Am ajuns sa nu prea mai cumpar nimic de la ei ca le arunc. Te-ai astepta sa fie invers la un retailer de asemenea calibru.
In experienta mea, bineinteles, poate altii au o perceptie diferita.
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
Sara face de rusine berea artizanala in Romania. Mie mi-a venit sa vomit si am aruncat-o la chiuveta. Mai bine Ciuc IPA Smile)
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Sau alea englezești de 5 lei de la Lidl...
 
Reply
Mai degraba as suspecta pastrarea in conditii improprii. Am vazut odata la Billa niste baxuri de apa lasate in curtea interioara in plina vara, numai ca nu fierbeau.
Am mai luat Sara blonda nefiltrata, a fost foarte OK.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
... s-a uscat sutienul ... Big Grin ...


[Image: UeQ73nk.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Cum e?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
(07-07-2019, 17:16)vladdooo Wrote: Cum e?

... Ma asteptam totusi la altceva ... mai bun . E acidutza si slaba ... aroma slaba si ea ., drept ptr. care m-am reorientat ... Cool  ... ( varianta 2 este si cea castigatoare ) .


[Image: 7T6UmWv.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
Eeeee...

https://www.infocons.ro/ro/i-bere-cu-fru...TktMQ.html
 
Reply
Am incercat (dar fara mari asteptari) si Ciuc IPA. Acum sincer, a fost peste Sara IPA. Dar departe de orice IPA clasica.
Foarte transparenta, gust usor de dropsuri... Hmm, a iesit deja de pe lista.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
Scriu si aici ce ziceam penun grup de bere.
Reclama (si pretul) sunt sufletul comerțului. Dupa un spot TV chiar foarte bine facut, impactul se vede la raft, indiferent de ingrediente. Baxurile de Ciuc IPA din Kaufland Obor aproape goale, Silva RPA bine si ea, iar vitrina frigo de artizanale aproape plină.
Totusi, ca sa fiu corect pana la capat, m-a dus un prieten la Mega sa-i iau si lui "o artizanală de aia de beau eu" Smile N-am gasit Joker IPA (cea mai acceptabila de acolo) si am luat curios Ciuc IPA si Urban tip Ale. Sibianca a fost dezastru si nu e la prima incercare, un gust  amar ciudat amestecat cu drojdie, nu mai iau niciodată de acum. Ciucul...s-a dus pe gat, apoasa si fada asa cum e, fara sa deranjeze, doar e vară Smile

[Image: F1gsKwh.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Nu e o comparatie prea fericit aleasa... dar te inteleg, ca alea erau rafturile, nu puteai sa le rearanjezi conform gusturilor tale.
Nu Spitfire si London Pride sunt berile care sa merite de 3x mai mult ca ale noastre.
 
Reply
A nu se intelege ca berile de dedesubt sunt artizanale. Ma refeream spre comparație la vitrina frigorifica de artizanale, care nu apare in poze (desi pentru edificare, da, ar fi trebuit)
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)