Hello There, Guest! Login Register


perpetuu, cuppin', degustari

#1
Stimati colegi,
dupa o prea lunga pauza, am reusit sa reintru in posesia unui spatiu dedicat cafelei.
Este vorba despe o mica camaruta la demisol pe str Icoanei in Bucuresti unde ma indelenicesc, dupa cum ma tradeaza titlul de topic, cu sesiuni de prajire , cupping si degustari in mod cotidian.
Va invit aici pentru voluntariat Smile in oricare dintre actiunile mentionate. Sunt binevenite orice cafele, facem cupping constiincios cu fise detaliate si pentru cafelele prajite de prietenii nostrii amatori sau notorii, cu mare placere.
Datorita spatiului prea mic, locurile sunt limitate, asa ca,
va rog sa ma contactati prin mesaj privat pentru programari de vizite.
Ma simt nevoit sa articulez ca aceasta nu este o reclama, din contra, sper in ajutorul vostru pentru evolutie si consistenta.
La Pavoni, Mazzer
 
Reply
#2
Foarte tare, felicitari pentru demers, sa iasa cum ti-ai dorit.
 
Abia astept sa ajung prin bucuresti.
Dalla Corte Studio | honne | kinu m47 | fellow stagg | acaia s |
 
Reply
#3
Ura! Venim Smile)
 
Reply
#4
Eu am fost Smile  Flori Vlaicu era si ea dar nu a vrut sa apara in poza. Felicitari bubucalu si cand te hotarasti, te punem in randul Espressomanilor antreprenori Smile 

Nu va zic ce cafea am luat pentru acasa, caci mai are putina si n-o sa mai gasesc Smile)) Sau hai sa va zic, Ethiopia Guj, chiar foarte buna!

[Image: zYCoPf3.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Cupping @ Prajitoria Buimac, Kenya si Etiopia de la Neighbourhood Coffee Roasters (Liverpool) + aeropress de senzatie din Brazilia by Buimac [Image: 4af1e8e21053a29a5572fe258d11ccd6.jpg]
Espresso: Lelit Bianca, Eureka Mignon XL
Brew: Kinu M47, V60, Kalita Wave, Origami
 
Reply
#6
A revenit colegul @bemihai cu aparatul foto; ma gandeam sa-l laud aici.
[Image: nScwPqx.jpg]
[Image: TBCSyZf.jpg]
[Image: GQiMQgm.jpg][Image: jYbTFxU.jpg]
La Pavoni, Mazzer
 
Reply
#7
Desi nu am fost personal la prajitore ma pot considera fericitul degustator/cumparator a unor cafele exceptionale: Ethiopia Guji si Panama Bouquet (Casa Ruiz), cafele pe care le ofer cu mandrie clientilor nostrii in cafenea. 
In primele 3 zile de cand am primit cafeaua aproape am terminat-o si am sunat disperat sa mai comand inca o tura, deoarece Panama aceasta e foarte buna echilibrata, dar si complexa.
Am incercat pe espresso, aeropress si V60.
Expobar Brewtus IV, Quamar Q13E, La Spaziale Astro 12D, AeroPress, V60.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)