Hello There, Guest! Login Register

Vand pachet LELIT PL41TEM cu rasnita PL043MMI

După ce am cochetat o vreme cu trecerea la cafeaua adevărată, am purces la achiziționarea pachetului din titlu. Subit după aceea (adică la vreo săptămână și vreo zece shot-uri trase cu echipamentele!) s-au aliniat astrele într-un mod ciudat - dar plăcut, și am făcut un upgrade neplanificat - să-i spunem așa - și am intrat în posesia unui alt espressor și a unei alte râșnite.

În consecință, am un plus de inventar de care trebuie să scap, ca să refac soldul cardului de cumpărături, că tot vine concediul!

Pachetul este Barista Home Premium (PL41TEM PID cu PL043MMI, tamper de precizie Lelit 57,55mm), la care se adaugă tamper mat, sită Ascaso de 57mm, sită blind pentru backflush și un filtru de apă cu rășină pentru 35 litri de apă.
Dacă are importanță, pentru cele 10 shoturi trase am folosit apă Bucovina la 2 litri, iar când am împachetat totul am făcut un backflush cu Pully Caff.

Despre preț, ce să spun... aș vrea să-mi recuperez suma investită înițial, însă nu va fi așa, cu siguranță, pentru win-win. Deci prețul minim acceptat ar fi cu 10% sub cel de achiziție, respectiv 2700 lei.[Image: yeaJRaI.jpg][Image: IqmqiBl.jpg][Image: vyMlOOg.jpg][Image: sBW3777.jpg]
Lelit Victoria|DF-64

Reply
mai repede faci retur
Mara X, DKS-65

Reply
Ma îndoiesc ca este posibil. E faza aia cu: l-ai folosit.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Lelit PL72 William / Kinu M47 | Past: Ascaso I-STEEL 1

Reply
(01-07-2021, 11:10)vlaicu Wrote: Ma îndoiesc ca este posibil. E faza aia cu: l-ai folosit.

Am încercat și propunerea lor a fost să-l las la ei în consignație. Asta în condițiile în care upgrade-ul a fost făcut tot de la ei... No comment.
Lelit Victoria|DF-64

Reply
Le vinzi si separat?

Reply
(01-07-2021, 17:07)Chiordiacul Wrote: Le vinzi si separat?

Până la urmă, de ce nu?
Lelit Victoria|DF-64

Reply
Si care ar fi pretul pe fiecare in parte?

Reply
2000 espressorul
700 rasnita
150 accesoriile neincluse in pachet (tamper, sita Ascaso, sita blind, tamper mat).
Lelit Victoria|DF-64

Reply
Se pare că va trebui să umblu la preț... 2600 toată jucăria.

Sau, pe bucăti, 2000 lei espressorul cu toate accesoriile și 700 râșnița.
Lelit Victoria|DF-64

Reply
Se poate sterge, am rezolvat problema.
Lelit Victoria|DF-64

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)