Hello There, Guest! Login Register


Vand espressor Bezzera BZ10 SPM

#1
Vand espressor Bezzera BZ10 SPM - este cel de aici:

BZ10 SPM

cu toate accesoriile listate (mai putin "tamperul" din plastic).

Functioneaza ireprosabil. De cand l-am luat, a consumat 10l de apa Bucovina Smile.

De ce il dau: prea complicat pentru mine.

Pret de dat: 2700 nenegociabil.
Prefer predare personala in Bucuresti - nu am incredere in curier.

Contact: xxxxxxxx@hotmail.com sau mesaj aici.
 
#2
Chiar nu te poti obisnui? E mare pacat. Poate rasnita manuala te face sa crezi ca e complicat, caci altfel as spune ca in unele privinte e mai simplu decat un E61.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#3
(25-04-2014, 09:09)Dot Wrote: De ce il dau: prea complicat pentru mine.

M-ai facut curios ! Poti sa detaliezi , te rog , ce inseamna prea complicat ?
Poate , cu experienta ta , ajuti alti doritori nehotarati sa se orienteze in alegerea espressorului sau a metodei de preparare a cafelei zilnice .
Pana acum nu am mai intalnit pe nimeni ( nici pe forumurile de afara ) care sa renunte la un aparat din acest motiv , prea complicat .
Renunti la cafea , te reorientezi spre alt aparat (din alta categorie , poate un up grade ) sau spre alta metoda de preparare ?

Daca preferi espresso , nu vei avea niciodata in ceasca un rezultat mai bun cu aparate pozitionate sub HX-uri ca performante . La fel si pentru crema de lapte .
Ce se va dovedi simplu de utilizat s-ar putea sa prepare ceva prea complicat de baut .

In cazul in care nu pui accent prea mare pe calitatea rezultatului din ceasca atunci , aceste aspecte nu cred ca vor conta .
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
#4
(25-04-2014, 18:32)Lyvyoo Wrote: Chiar nu te poti obisnui? E mare pacat. Poate rasnita manuala te face sa crezi ca e complicat, caci altfel as spune ca in unele privinte e mai simplu decat un E61.

Probabil este curba de invatare prea mare Big Grin.

Chiar am scos shot-uri bune cu el (la experienta mea zic eu).Am facut senzatie printre prieteni Smile

Din pacate, la ritmul de la "scarbici", nu apuc sa ma bucur de el cum as vrea... tot un ibric de dimimineata si dupa aceea trebuie sa fug. Doar seara sau in weekend.

Rasnita nu e problema - i-am facut un upgrade la Mahlkonig Vario.
 
#5
Smile) poate te ajuta o priza programabila sa il gasesti gata dimineata...caz in care dureaza mai putin decat o cafea la ibric...asta daca era unul dintre motivele importante.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#6
Evident, daca timpul este o problema, priza programabila rezolva treaba, asa cum spunea nickso. Iti dai seama ca din cei 1000 de forumisti, majoritatea au job-uri si se trezesc dimineata. Asta nu inseamna ca ar trebui sa renuntam la licoarea magica ce ne pune in miscare. Fixezi un avans de 40-60 de minute si daca te-ai deprins cu rutina, pana fierbe apa in ibric tu esti cu espresso-ul baut.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#7
(25-04-2014, 19:28)RaduCarutasu Wrote:
(25-04-2014, 09:09)Dot Wrote: De ce il dau: prea complicat pentru mine.

Pana acum nu am mai intalnit pe nimeni ( nici pe forumurile de afara ) care sa renunte la un aparat din acest motiv , prea complicat .

Poate unii se orienteaza de la inceput spre jucarii mai simple... Wink
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
#8
L-ai luat de la Liviu si dupa 2 bidoane de Bucovina il dai cu 2700 ? Pretul este bun Smile
La Marzocco Linea PB, Mazzer Vulcano, Rocket Boxer, Mahlkonig Vario, Wilfa Svart
 
#9
3 ingerasi si 2 dracusori...e lupta mare Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#10
Se retrage de la vanzare. Rog un admin sa inchida acest topic. Multumesc.
 
#11
Felicitari!!!!!!!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)