Hello There, Guest! Login Register

Vand Setup complet Strega+Honne

[Image: RH1cgmw][Image: gsQSTmC.jpg]
Vand setup format din:
Bezzera Strega S AL, Dec 2016 achizitionat de la Perfectespress.... .ro
Extra manomentru extern pentru presiunea de preinfuzie, prelungitor pentru lever de aprox 7cm care fac miscarea mult mai usoara, fara a afecta stabilitatea - ambele se pot evident dezinstala instant
Singura interventie asupra espressorului a fost o pomba cu vibratii (a cedat un arc, am schimbat-o eu)
In rest merge perfect
2 Portafiltre (simplu si dublu) si sitele aferente

Honne by Hedone
Cred ca primul Honne achizitionat pentru acasa pe forum - Nov 2016
Este modelul care mentine jumatatea dreapta a rasnitei cu sania de dozare - permite fie single dose sau adaugarea unui hopper daca se doreste dozare volumetrica cu sania - eu am folosit-o preponderent single dose, dar orisicat se poate si si. 

Preturi:
Strega: 6000 RON
Honne: 4700 RON

Totul la 10000 RON - in acest caz includ si un portafiltru fara fund in pret si un tamper

Este setupul care m-a facut, pe mine personal, sa nu mai fiu prea interesant de eventuale upgrade-uri. Pur si simplu merge!

Sculele sunt deocamdata in Timisoara unde se pot si vedea. 
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500

Reply
Trist sa gasesti perfectiunea... simti ca nu mai ai motivatie... Smile decat pur si simplu sa bei o cafea buna si atat... Smile

Reply
Reducere pret:
Strega 5500 RON
Honne 4200 RON

Reply
up
Reducere de pret Honne, pret nou : 4000 RON

Reply
Gata! Honne nu mai este. Zic eu daca nu spui tu. [Image: 9f685f4546adf64c49f47d6a70129a91.jpg]
Lelit Bianca PL162T, Lelit PL72 William, Kinu M47, Gefu hand grinder, Rok espresso maker, Aeropress, Hario V60, Wega HX, LaCimbali Max, Gene CBR 101, Lavazza Guzzini.

Reply
Confirm. Vândut la Mihnea pt 3600 RON, transport inclus

A rămas Strega. Momentan are un picurici pe țeava de abur. Daca face service-ul cumpărătorul, pret nou 5000 RON.

Reply
Mihnea sa o stapaneasca sanatos

Reply
Mulțumesc!!!
Lelit Bianca PL162T, Lelit PL72 William, Kinu M47, Gefu hand grinder, Rok espresso maker, Aeropress, Hario V60, Wega HX, LaCimbali Max, Gene CBR 101, Lavazza Guzzini.

Reply
Oferta Strega : pret 4500 RON, valabil pana in 13.06

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)