Hello There, Guest! Login Register


Vand Lelit PL62T + Eric

#1
Salut,
Se vinde Lelit PL62T + termometru ERIC montat deja, si toate accesoriile originale.
folosit in regim de 1 espresso / zi
poze aici: http://www.espressoman.ro/forum/Thread-L...p-E61-eric
pret : 850 euro
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#2
(27-05-2016, 12:24)Mihai.B Wrote: Salut,
Se vinde Lelit PL62T + termometru ERIC montat deja, si toate accesoriile originale.
poze aici: http://www.espressoman.ro/forum/Thread-L...p-E61-eric
La pretul asta - zero mă tentează  [Image: tongue.gif]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#3
Tongue 
(27-05-2016, 12:26)baloozzy Wrote:
(27-05-2016, 12:24)Mihai.B Wrote: Salut,
Se vinde Lelit PL62T + termometru ERIC montat deja, si toate accesoriile originale.
poze aici: http://www.espressoman.ro/forum/Thread-L...p-E61-eric
La pretul asta - zero mă tentează  [Image: tongue.gif]

[Image: av.gif]
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#4
(27-05-2016, 12:29)Mihai.B Wrote:
(27-05-2016, 12:26)baloozzy Wrote:  

[Image: av.gif]
Ok nu dau secu.
Așa repede s-a destrămat un grand amor?  [Image: sad.gif]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#5
Nu. Din contra. Vreau sa încerc și altceva.
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#6
(27-05-2016, 12:57)Mihai.B Wrote: Nu. Din contra. Vreau sa încerc și altceva.
Să îndrăznesc ce?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#7
DB
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#8
(27-05-2016, 13:06)Mihai.B Wrote: DB
Păi în județul Dâmbovița...
Da, și eu am facut acest pas, din comoditate, pentru constanță.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#9
Sunt foarte curios. Lelit ul mai sus este super a curate mulțumită lui Eric.
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#10
S-a vândut! Să-l stăpânească fericit și sa se bucure de el cat mai mult timp.

@Lyvyoo se poate inchide. multumesc frumos
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#11
Multumesc frumos. Astept tamper-ul si rasnita maine [Image: smile.gif]

EDIT: aveti inboxul full, postez aici pm-ul

Nu am gasit la cafenea tamper decat pe 53mm si nu m-am putut abtine. Banuiesc ca a facut o gramada de canale cand am "presat" cu el si nici grind-ul nu l-am nimerit. Presiunea a fost maxim undeva la 4-5 bari si cursul prea rapid si fara crema. Nu s-a comparat cu ce am gustat la dvs.[Image: smile.gif]

Testez maine cu diverse grinduri si tamper adecvat. Banuiesc ca de acolo si lipsa de presiune.
Lelit PL62T :: Eureka Atom
 
#12
(01-06-2016, 04:12)skkane Wrote: Multumesc frumos. Astept tamper-ul si rasnita maine [Image: smile.gif]

EDIT: aveti inboxul full, postez aici pm-ul

Nu am gasit la cafenea tamper decat pe 53mm si nu m-am putut abtine. Banuiesc ca a facut o gramada de canale cand am "presat" cu el si nici grind-ul nu l-am nimerit. Presiunea a fost maxim undeva la 4-5 bari si cursul prea rapid si fara crema. Nu s-a comparat cu ce am gustat la dvs.[Image: smile.gif]

Testez maine cu diverse grinduri si tamper adecvat. Banuiesc ca de acolo si lipsa de presiune.

Trebuie putin exercitiu si tool-urile corespunzatoare: tamper, rasnita si o cafea proaspat prajita [Image: smile.gif]
p.s Da din pacate sterg mesaje comstant. #Lyvyoo ne tine din scurt cu inboxul  [Image: tongue.gif]
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#13
E o mărime by default...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#14
pret final?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#15
3700
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)