Hello There, Guest! Login Register


Vand La Marzocco GS3 MP - Customizat - Ca nou

#1
Vand o frumusete de espressor GS3 MP cu mod LM Strada, care permite controlarea intregii extractii, indiferent daca e alimentat la retea sau nu.
 
E un proiect drag mie, prin care am customizat un GS3 din 2014 pana in stadiul in care este acum. Il vand mai ieftin decat m-a costat sa-l fac, fara sa mai pun si timpul acordat acestui proiect. Am vrut sa ajung sa termin un proiect de GS3, exact cum imi place mie. Arata si mai bine in realitate si e o placere sa-l folosesc dar beau din ce in ce mai rar espresso asa ca las pe altcineva sa se bucure de el. Face o cafea excelenta, cu o pregatire a pucului buna si o cafea de calitate, sar de 24% EY la o ratie 1:3.

Complet revizonat si cu service facut la Artisan prin schimbarea ansamblului de abur si service al grouphead-ului (3200 lei), functioneaza si arata ca unul nou.
 
Se poate controla presiunea extractiei prin padela si mentine presiunea la aproape la orice nivel, cu ceva experienta bineinteles. Se poate profila un shot foarte bine, cu cresteri si scaderi de presiune, dupa preferinte, cu ajutorul paddle-lui. Voi oferi mai multe informatii persoanelor interesate.
 
Se alimenteaza de la retea sau dintr-un recipient, fara a fi nevoie de presiunea retelei. Nu are rezervor intern, a fost folosit cu alimentare de la retea. Are kitul de scurgere si tavi lui.
 
Vine cu o multime de accesorii, am facut poze la tot pachetul.

Portafiltru naked original LM nou
Portafiltu dublu LM
Portafiltru single LM
Tamper si distribuitor Custom Bravo Tools (1500 lei)
LW Blind Tumbler Negru
2 X Site noi noute Decent Espresso 18g si de 20g 2
2 X Site Strada 17g si 21g
Sita dus IMS
Garnitura grup silicon noua
Inel de dozare aluminiu
Inel de dozare Wormhole, plastic cu magnet care se prinde pe sita
Unealta pt distributie, maner lemn
O punga de Gardelli Mzungu delicioasa Smile

Pret: 4500 euro absolut fix!

Contact PM sau o728.xxx.xxx - Razvan





 
[Image: Dym6OOb.jpg][Image: VVCfU0I.jpg][Image: hmoWkRe.jpg][Image: Gk0R8zU.jpg][Image: UgZephU.jpg][Image: YyYiqXE.jpg][Image: jUR3KSa.jpg][Image: 5ksMbyV.jpg][Image: FHLsU7v.jpg][Image: VCx6gaO.jpg][Image: xnM9eSc.jpg][Image: hJO0VGY.jpg][Image: uDSIEZf.jpg]
 
Reply
#2
Superb setup, felicitari!
Spor la vanzare!
PS: Acel pamatuf m-a aruncat instant cu 30 de ani in urma Smile.
Lelit PL72 William, Lelit PL92T Elizabeth, Kinu Phoenix
 
Reply
#3
Merci, stiu, de aia l-am si luat, e “special” pentru cafea facut Smile
 
Reply
#4
Pls fara date personale pe forum. O sa trebuiasca sa va contactati pe privat. Sad

multumesc
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#5
(11-01-2020, 19:25)Fane Wrote: Pls fara date personale pe forum. O sa trebuiasca sa va contactati pe privat. Sad

multumesc

Scuze, am uitat. Multam!
 
Reply
#6
Am ordin sa editez astfel de informatii. Ma batea gandul sa editez cu ocazia asta si pretul si sa-l cumpar eu. Smile 

spor la vanzare, superba jucaria!
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#7
Pai dupa adn-ul din pamatuf scoatem si ce lapte a supt Smile
 
Reply
#8
Asta inseamna traditie, de la modelul de sigla la eleganta aparatului. Absosut superb!
[size=small]Bugster-Black, Kafatek Monolith Flat Max 2; Kopi Deva cu SSP HU, ECM Classika PID, prajitor-Kaleido Sniper M2S Pro,etc.[/size]
 
Reply
#9
Multumesc  Cool
 
Reply
#10
Inca valabil
 
Reply
#11
[Image: 8un5Ojb.jpg][Image: jsbAPQz.jpg][Image: MElXB2Y.jpg][Image: Tm5wBHa.jpg][Image: UHTSsKV.jpg][Image: FAwUfQC.jpg][Image: d3zAnAT.jpg]
 
Reply
#12
Doamne Dumnezeule ce superbitate de aparat. Cand vezi asemenea ocazii parca iti pui intrebarea in sinele tau: oare unde am gresit in viata? ? Spor la vanzare, sper sa-l cumpere cineva la fel de priceput si cu angajament in proiectul cafelelor bune...
Lelit Bianca PL162T V2(Lelit PL 41 TEM), Eureka Atom Specialty 75 (Lelit PL 43 MMi)
 
Reply
#13
Hai sa nu exageram, e doar o unealta. Sunt altele si mai reusite, si culmea, facute in Romania!
 
Reply
#14
Big Grin Big Grin Big Grin Smile Angel
Lelit Bianca PL162T V2(Lelit PL 41 TEM), Eureka Atom Specialty 75 (Lelit PL 43 MMi)
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)