Hello There, Guest! Login Register


Vand Hottop KN-8828B-2K+

#1
Pret 5900 ron. Nu pot spune ca ma grabesc deci momentan nu este negociabil.

Istoric complet:
  • achizitionat modelul Hottop KN-8828P-2K de la colegul RaduCarutasu acum ~1 an cu 800 euro
  • demontat complet si reconditionat (curatare interioara + rulmenti noi SKF + stainless steel filter mod). Poze before / after.
  • achizitionat si montat kit upgrade KN-8828P-2K -> KN-8828B-2K+. Costul kit-ului a fost 360 GBP (lire sterline) + TVA 19% (kit-ul a venit direct de la fabrica din Taiwan). Procesul descris aici si rezultatul final poate fi vazut aici.
 
Bonus:
  • o rezistenta de rezerva (mi-a ramas una extra din moment ce kit-ul de upgrade a venit cu rezistenta noua inclusa)
  • Tentativ, ~3 kg de cafea verde Etiopia Guji de pe plantatia lui @renatoa :p Daca anuntul sta mult la vanzare, probabil cantitatea va scadea usor usor in caz ca ma mai apuca dorul de prajit cafea  Big Grin Deci nu promit nimic :p
La urmatoarea prajire voi incerca sa fac o inregistrare video cap coada cu aparatul in actiune.
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#2
Si filmuletul promis:


Graph-ul final:
[Image: pMvA8iQ.jpg]
E filmat pe verticala, nu aruncati cu pietre dar nu am gasit alta metoda sa fixez telefonul  Huh Va incurajez sa folositi o viteza de cel putin 1.5x indiferent de cat de pasionati sunteti de home roasting Smile

PS: nu, nu mi-am stricat rasnita, am recuperat cele 2 boabe verzi din cooling tray care s-au amestecat cu cafeaua prajita la final  Big Grin
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#3
bump
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#4
bump
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#5
Bump: 5800 ron
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#6
5700 ron
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#7
Bump
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#8
valabil
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#9
Pret nou: 5600

Precizez ca aparatul e pus la pastrare, nu a mai fost folosit de peste 8 luni (cel putin conform cu datele salvate in Artisan).
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#10
Bump (interesat si de potentiale schimburi + dif dupa caz) cu lelit dual boiler si/sau rasnite single dose (niche/honne)
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#11
Bump
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#12
Rezervat.
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
#13
hope is for me Smile
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
#14
@Mihai.B - scuze dar am primit o oferta ferma/concreta de la un coleg de pe forum si aparatul deja a ajuns la el Smile

Sper ca nu te superi dar suma pe care l-am vandut e fix aceeasi pe care ti-am propus-o si tie deci nu a fost vorba de negocieri sau alte preferinte.

Nu am primit confirmare din partea ta ca esti de acord cu suma propusa si colegul a fost primul care a acceptat ultimul pret propus de mine. Prin urmare, n-am vrut sa transform anuntul intr-o licitatie si l-am trimis primului om care a zis da.

Rog un admin sa inchida threadul, pret final 5000 ron cf cu regulamentul.
Pavoni Europiccola (+coffee-sensor mods) / Niche Zero / Timemore Sculptor 078s / Kinu M47

 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)