Hello There, Guest! Login Register

Vand Gaggia Classic 2015

Dupa cum spune titlul, vand un Classic 2015, boiler 250 ml inox, iesit in februarie din garantie (24 luni), cumparat de nou cu 1.350 de la cafemagia. Starea lui este foarte buna, atat estetic cat si functional. A fost scazuta presiunea la 9,5-10 bar. A fost folosit numai cu apa Bucovina pentru cel mult doua espresso pe zi. Froteaza bine, nicio problema in garantie. Shoturi decente. Desi la un moment dat a intrat in discutie montajul unui PID, acesta nu a mai fost de actualitate, in speranta ca voi reusi un upgrade. Din pacate am upgradat doar rasnita si bine am facut.
Aparatul a fost cumparat impreuna cu o rasnita Lelit PL043MMI care nu e de vanzare, dar daca se insista poate ne intelegem (o folosesc in concedii). A fost cumparata cu 850 de lei de noua.
Ar mai fi de spus, deoarece suntem colegi pe un forum, faptul ca la espressor este nevoie ca garnitura grupului sa fie inlocuita cu una noua (cca. 50 de lei/buc. originala) deoarece la unele extractii cu timpi mai mari, portfiltrul aluneca pe garnitura si tinde sa se desfaca daca nu este tinut cu mana.
Aparatul vine la pachet cu ceea ce a fost livrat la cumparare la care se adauga un picurator metalic si o sita nepresurizata cu o capacitate de maxim 18-19 grame, functie de cafea.
Asadar, cine doreste sa modifice espressorul si sa adauge PID, manometru sau dimmer, acum e momentul sa o faca cum vrea pe un aparat stock. Aparatul va fi impachetat in cutia originala asa cum a fost cumparat.
Pret: 600 de lei fara transport.
[Image: IMG_0773.jpg]
[Image: IMG_0775.jpg]
[Image: WP_20180309_16_38_43_Pro.jpg]
[Image: WP_20180309_16_39_17_Pro.jpg]
[Image: WP_20180309_16_42_54_Pro.jpg]
[Image: WP_20180309_16_43_58_Pro.jpg]
[Image: WP_20180309_16_44_10_Pro.jpg]

Si rasnita.
[Image: HrNgWP4.jpg]
ACS Minima/Gaggia Baby Millenium '01
Fiorenzato F5 GT/Lelit PL043MMI
Ex.: Gaggia Classic '15

Salut,
Ma intereseaza espressorul. De unde esti? Poti schimba tu garnitura?
Multumesc,
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm

Salut. Eu ma gandeam ca daca cineva vrea sa monteze PID pe espressor, la momentul acela sa-i schimbe si garnitura. Nu este greu de schimbat garnitura, marele lucru pentru mine sunt cablurile deasupra boilerului care trebuie demontat, deci as lasa pe altul care stie ce face. Din pacate nici timpul nu mi-e prieten...
Sunt din Oradea.

Cateva shoturi de-a lungul timpului cu acest aparat.
[Image: z9geBph.jpg][Image: tl1KPvY.jpg][Image: TXneo0H.jpg][Image: kXPBcLK.jpg][Image: o7vsbSz.jpg][Image: D7VFfcv.jpg][Image: C9iPvWO.jpg][Image: MxVbtUG.jpg][Image: o8cyPAV.jpg]

In vânzare in continuare.

Rezervat pana maine userului @kimi_ro.

Avand in vedere faptul ca raspunsul/confirmarea colegului nostru intarzie, nefiind decis 100 %, anuntul e in continuare valabil.

In continuare valabil.

Rezervat pentru @Pavel01.

Buna ziua,

As fi interesata! Ma anuntati va rog daca nu se va achizitiona in urma rezervarii pe mail la crenguta.calin@gmail.com?

Multumesc,

Crenguta

Desigur.

Espressorul a plecat pana la urma ieri 30.08.2018 la @Pavel01 la pretul cerut plus taxe de transport. Multumesc forumului si imi pare rau pentru colegii care au stat la coada.... Cu siguranta vor mai fi si alte ocazii pentru voi. Anuntul meu nu a fost publicat pe alte saituri tocmai pentru a-si continua calatoria in descoperirea espressoului perfect.

Bine Gozmine, ce-ți "tragi"?
ECM Classika PID, Macap MC4, Kinu M47 Phoenix.

Deocamdată nimic. Am nevoie acum doar de ceva accesorii. Pentru un upgrade nici nu se simt acesti bani.Mi-ar mai trebui vreo 3000 pe langa.....

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)