Hello There, Guest! Login Register

Vand Cafelat Robot Barista Cromat

Folosit la 10 shot-uri. E varianta cu manometrul de grup. Pret fix, 1500 RON fix. Il vand pentru ca sta nefolosit. 

[Image: STeSB1z.png]
Mazzer Mini E + SSP brew, ECM Classika PID + robinet

(09-01-2020, 13:26)cradun Wrote: Folosit la 10 shot-uri. E varianta cu manometrul de grup. Pret fix, 1500 RON fix. Il vand pentru ca sta nefolosit. 

te rog pune-ma si pe mine intr-o lista de candidati la cumparare...

ok, sta nefolosit - asa sta si la mine La Pavoni-ul luat mai demult de la tine; e adevarat ca are si ceva scurgeri la baza boilerului...

rugamintea mea (o a doua): din cele 10 shoturi ce le-ai facut, ti s-a parut capabil de espresso?
nu stiu daca merita si o comparatie cu flair?!

n-am lucrat cu Robot, dar mi-a facut o impresie subiectiva foarte buna la aparitia sa...
________________________________________________________________________________________
strega_mod/ minima_flow_ctrl(ecm)/ MaraX_flow_ctrl(cs)/ sette_270/ macap_m7/ casadio_enea/ prajitor_diy

Cu Flair nu se compara, calitatea shot-urilor este, din ce am incercat eu, mult peste Flair. Concret, ce mi s-a parut mie este ca inlocuieste "asprimea" caracteristica Flair-ului cu un gust mai catifelat, mai echilibrat.

Este clar capabil de espresso. L-am folosit preincalzind "portafiltrul" cu sita inauntru in buza kettle-ului. Folosit cu Sette, rezultatele au fost foarte bune, chiar daca, dpdv al complexitatii notelor, prefer, evident, Strega.

Imi pare rau pentru problema cu acel Pavoni, sper sa se poata repara usor, acela a fost un espressor care a facut parte din relatia mea love-hate cu Pavoni si care m-a tinut tintuit de levier majoritatea zilelor de week-end Smile

Am scris aici despre experienta cu Robot-ul.

Îl cumpăr eu, dacă cei care s-au anunţat până acum se răzgândesc. Nu mă grăbesc, vroiam să îmi iau unul mai la primăvară Smile
BPlus Apollo şi La Pavoni Europiccola, Cafelat Robot şi Kinu Phoenix, Cafflano Kompresso şi Porlex Mini

Vandut la pretul cerut, se poate inchide. Multumesc pentru gazduire!

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)