Hello There, Guest! Login Register


Upgrade da Lelit PL41PLUS ...la Lelit PL62S ( HX, E61)

#1
Salut. M-am decis sa fac " saltul" din titlu.  Deja am incepu procedura de returnare a Lelitului PL41PLUS....si in momentul cand imi ramburseaza banii ( Amazon Italia ) pun diferenta si o iau pe cealalta Lelit PL62S .  Pana luni cand vine curierul .......mai am timp sa schimb idea. Deci ,va intreb....se merita schimbarea sau nu ???? PS. Merg pe 62S  si nu pe 62T ( finante ??   Blush  ). Poate mai tarziu pun un termometru ERIC .
 
Reply
#2
Vand eu 62 t (http://www.espressoman.ro/forum/Thread-P...26-10-2015) din care las bani pentru o revizie completa la reprezentanta (sa-l iei ca si nou).Disponibil de saptamana viitoare cand imi vine DB
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
#3
Hahahah...multumesc pt ..."parere". Inteleg ca nu merita schimbarea..vazand ca il vinzi Smile.  Imi pare rau, dar locuiesc destul de departe de tine pentru a fi un posibil cumparator. Sper ca nu-l vinzi pentru problemele pe care le-ai avut Angel . Ti-am citit toate postarile si am aflat o gramada de lucruri interesante.
 
Reply
#4
(21-02-2016, 13:52)Tito Wrote: Hahahah...multumesc pt ..."parere". Inteleg ca nu merita schimbarea..vazand ca il vinzi Smile.  Imi pare rau, dar locuiesc destul de departe de tine pentru a fi un posibil cumparator. Sper ca nu-l vinzi pentru problemele pe care le-ai avut Angel . Ti-am citit toate postarile si am aflat o gramada de lucruri interesante.

Da , scuze era aseara tarziu cand am scris si n-am vazut de unde esti .Il vand pentru ca este HX si sfatui pe toata lumea sa nu-si ia HX doar un experimentat il poate stapani si in plus depinzi mult de precizia termometrului in zona Eric .Cu HX fara termometru esti mancat ... ... aviz amatorilor !
O zi frumoasa si spor !
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale , French Press , Brewista Smart pour kettle , Chemex . 
 
Reply
#5
Multam pt sfat. Am prins ..." idea" , ....dar imi plac sfidele Smile
 
Reply
#6
Daca si acolo tot Spectrum se ocupa de ele, merg la Stanbul dupa ibric Tongue.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#7
Iarta-mi ignoranta...dar ce e Spectrum ???? Vreun service ceva??
 
Reply
#8
Da! Nu am incercat, dar la un search pe forum, nu stiu sa gasesti 2 comenturi de bine. Dar pe tine te ajuta Veronica, deh.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#9
Sincer ...cel putin in perioada de garantie (2 ani) nu mi-as face multe griji . As cumpara-o de pa Amazon Italia. Daca in garanzie se strica sau eu, ca si client , consider ca nu merge bine...ii sun si in 2 zile am o masina noua si timp 30 de zile sa o trimit inapoi pe aia veche.  Pretul e mai mare ca in Romania  (1100 E ) dar timp de 2 ani am GARANTIE DE FIER.  Ai o propunere mai buna ,aproximativ in banii astia??
 
Reply
#10
(21-02-2016, 18:46)Tito Wrote:   Ai o propunere mai buna ,aproximativ in banii astia??
Magica
 HX,F6.
 
Reply
#11
Ok, multumesc. Poti ,te rog, sa argumentezi ? Ce are in plus ?
 
Reply
#12
-Boiler 2l
-Pozitionarea HX
-Stabilitate termica
-Multa informatie pe espressoman.


Attached Files Thumbnail(s)
       
 HX,F6.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)