Hello There, Guest! Login Register


Tableta Sony Xperia Z2

#1
Salutare espressomani, azi am vazut intr-un magazin o tableta Sony Xperia Z2 wi fi la 1560 lei. Are cineva asa ceva? Merita investitia? Dpdv hardware sta foarte bine 3gb de ram procesor quad core, etc. Multumesc

http://www.sonymobile.com/global-en/prod...s/#display
Gaggia Classic, Tamper Motta, Milk Jug 0,35ml, rasnita Iberital Challange, teava abur Silvia V1, sita nepresurizata, cantar Dimond 0-200 gr, to be continued
 
Reply
#2
(15-01-2015, 20:09)diabloviciu Wrote: Salutare espressomani, azi am vazut intr-un magazin o tableta Sony Xperia Z2 wi fi la 1560 lei. Are cineva asa ceva? Merita investitia? Dpdv hardware sta foarte bine 3gb de ram procesor quad core, etc. Multumesc

http://www.sonymobile.com/global-en/prod...s/#display

Merita. Iti recomand: http://http://forum.xda-developers.com/xperia-z2-tablet, pentru a putea beneficia la maxium de hardware-ul pe care il are tableta. Sa nu iti fie frica de root. Cool
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
#3
Pana acum nu am detinut nici un telefon cu android fara root Smile asa ca ...
Gaggia Classic, Tamper Motta, Milk Jug 0,35ml, rasnita Iberital Challange, teava abur Silvia V1, sita nepresurizata, cantar Dimond 0-200 gr, to be continued
 
Reply
#4
Folositi careva tableta in mod regulat? Eu nu m-am mai atins de ea de luni de zile. Daca vreau sa vad ceva rapid ma uit pe tel (ecran 5 inch). Daca vreau ceva mai serios deschide laptopul.
 
Reply
#5
Eu folosesc zilnic actuala tableta o BB playbook. E mai comod ca laptopul si ca telefonul pt mine
Gaggia Classic, Tamper Motta, Milk Jug 0,35ml, rasnita Iberital Challange, teava abur Silvia V1, sita nepresurizata, cantar Dimond 0-200 gr, to be continued
 
Reply
#6
Eu as merge pe Samsung Galaxy S pentru ecran (nu stiu cum se compara ca pret). Cu produse Sony eu am avut o gramada de experiente neplacute.
 
Reply
#7
Eu am un telefon Z1C si e un produs de calitate.
La tablete, cel putin pentru mine, 10" mi se pare cam prea mult (nu-i o placere sa manipulezi o caramida de mai bine de juma de kil). Dupa o manipulare intensa (a se citi jocuri) si cele nici 300g ale lui samsung tab pro 320 (a sotiei) nu mi se par chiar usoare.
Mie unul imi face cu ochiu in ultimu' timp Z3TC
Daca o iei NEAPARAT sa iei dockul de incarcare magnetica. Asa infigi tableta (teoretic butonezi in continuare la ea daca-i pe masa) si incepe sa se incarce. Asa nu mai trebuie sa indepartezi capacul mufei usb (care la telefoanele waterproof are prostul obicei sa se cam rupa).
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#8
Eu am si acum Asus Transformer TF700 , iar dock-ul mi s-a parut extraordinar de util, mai ales ca nu consuma baterie ci furnizeaza curent, avand acumulator separat, port full USB (poti baga un stick 3G fara cabluri OTG atarnate), slot card SD, mousepad (inutil daca ai touch), plus modul elegant in care se incorporeaza cu tableta. 

Din pacate Asus mergea pe procesoare nVidia (nu am mai studiat prezentul), iar pe TF700 nu pot spune ca au fost supertari. Ba chiar si memoria flash e lenta la mine si da lag, caci pe XDA se recomanda punerea ROM_ului (custom, evident) pe un card miniSD ultrarapid (minim UHS 1 ) 
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#9
Am procesorul asta (la 1.2ghz) pe nexus 7 (2012) si e rezonabil. Tableta e rezonabila la performante, calitatea fabricatiei lasa de dorit, surprinzator totusi pentru asus (is acum la un pc cu placa de baza asus)
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#10
(16-01-2015, 02:00)amarok Wrote: Eu am un telefon Z1C si e un produs de calitate.
La tablete, cel putin pentru mine, 10" mi se pare cam prea mult (nu-i o placere sa manipulezi o caramida de mai bine de juma de kil). Dupa o manipulare intensa (a se citi jocuri) si cele nici 300g ale lui samsung tab pro 320 (a sotiei) nu mi se par chiar usoare.
Mie unul imi face cu ochiu in ultimu' timp Z3TC
Daca o iei NEAPARAT sa iei dockul de incarcare magnetica. Asa infigi tableta (teoretic butonezi in continuare la ea daca-i pe masa) si incepe sa se incarce. Asa nu mai trebuie sa indepartezi capacul mufei usb (care la telefoanele waterproof are prostul obicei sa se cam rupa).

Partea buna este ca e si dock ul inclus in pret. Pret nou 1499 lei
Referitor marime Paybook ul este de 7 si e foarte comod, dar parca pre mic putin. Desi BB este f fiabila deja a ramas in urma ca si hardware
Gaggia Classic, Tamper Motta, Milk Jug 0,35ml, rasnita Iberital Challange, teava abur Silvia V1, sita nepresurizata, cantar Dimond 0-200 gr, to be continued
 
Reply
#11
E comod cu tableta . Pana deschid Mac-ul, pun mâna pe iPad.
Nu contează cât RAM are, ci ce știe sistemul de operare să facă cu acel ram sau cum gestionează procesorul.
Eu merg pe iOS la partea mobila, respectiv iPhone ( am un 4S de 3 ani), iPad 2 AIR ( asta e nou) si un iMac ( din 2008) .
Mi-am luat iPad pentru ca îmi trebuia o soluție mobilă .
Sunt ceva mai scumpe dar le schimbi mult mai rar. Iar cine folosește Mac in loc de PC, știe despre ce vorbesc.
 
Reply
#12
(01-02-2015, 09:19)Vladislav Wrote: Iar cine folosește Mac in loc de PC, știe despre ce vorbesc.

Depinde la ce le folosesti. Eu am Mac dar urmatorul meu laptop garantat nu va mai fi Mac.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)