Hello There, Guest! Login Register


StefanDinescu - Distecco

#31
Foarte ok prețurile, păcat de costul livrării și imposibilitatea plății online.
 
Reply
#32
Costul livrarii este mai mic decat pe site iar plata se face in cont colector si costa 5 lei.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#33
M-ar interesa sa plasez o comanda. Care ar fi costul livrarii?
Lelit PL41 LEM, Eureka Mignon Manuale
 
Reply
#34
Buna ziua. Costrile sunt urmatoarele:
16 lei plus TVA primul kilogram si 5 lei plata in cont colector.
Urmatoarele kilograme peste costul de baza costa 1.5 lei plus TVA
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#35
Cam mari preturile de transport. Cine este curierul?
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#36
Fan Courier. La volume mai mari voi renegocia contractul
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#37
Ceva nu e în regulă cu site-ul, se încarcă greu. Pot să îți comand si prin intermediul forumului?
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#38
Salut. Imi poti trimite comanda prin SMS la 0723171691
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#39
Ok, bine de știut pentru data viitoare. Tura asta am comandat deja.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#40
Vom schimba furnizotul de gazfuire a site-ului cat de curand. Multunesc pentru sesizare.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#41
Stefan, nu stiam ca te pregatesti de cafenea ! Yuhuuu !
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#42
Suntem in zugraveli Smile ne vedem la Cluj la un V60, o cascara lemonade si un nitro ca sa povestim pe larg

Amarok, gata, am schimbat gazduirea. Distecco.ro se misca pe steroizi din aceasta noapte.
Multumesc pentru sesizare.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#43
(11-08-2017, 11:44)stefandinescu Wrote: Dragilor, in semn de recunostinta pentru aceasta comunitate care mi-a dezvoltat pasiunea pentru cafea si in care am crescut, ofer membrilor incepand de astazi o reducere de 10% la comenzile de cafea lansate pe www.distecco.ro
Pentru a beneficia de reducere, va rog ca la fibalizarea come zii sa dati click pe:
Da click aici pentru a-ti introduce cuponul.
Codul cuponului este vizibil in imaginea atasata.
[Image: a5bdac4b1ef53812a55ae8537a643065.jpg]

@Lyvyoo, nu ar trebui sa avem si un thread dedicat pe Comunitatea de espressomani > Parteneriate / Reduceri pentru comunitate > Discount-uri ale prajitoriilor de cafea ?

Just saying Smile
Espressor: Bezzera Magica MN, Rasnita: Ceado E5P; Tamper: Custom Made 58.5mm si Lelit 58mm; Sita VST 18grame Rigidless; Distribuitor - Macaron 58.5mm; Tamper - Macaron 58.5mm; Tamp stand - Silicon + Stainless Steel; ABS Coffee Knockbox
Exes: Gaggia Evolution; Gaggia MDF.
 
 
Reply
#44
Pai avem... Confused
http://www.espressoman.ro/forum/Forum-Di...r-de-cafea
 
Reply
#45
Pai nu este ...aici ?
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#46
ACM zice bine; si Disteco ar trebui sa fie in rand cu ceilalti prajitori care dau discount.
PL81T, Mahlkonig Vario, Mignon Specialita, Hario TCA-2, FP
 
Reply
#47
Mă refeream că nu este și Distecco printre threaduri, deși ar trebui.

Sent from my Lenovo A7010a48 using Tapatalk
Espressor: Bezzera Magica MN, Rasnita: Ceado E5P; Tamper: Custom Made 58.5mm si Lelit 58mm; Sita VST 18grame Rigidless; Distribuitor - Macaron 58.5mm; Tamper - Macaron 58.5mm; Tamp stand - Silicon + Stainless Steel; ABS Coffee Knockbox
Exes: Gaggia Evolution; Gaggia MDF.
 
 
Reply
#48
Facem, facem, de săptămână viitoare apar vreo 3 topicuri în total, pe diverse teme Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#49
Salutare,
cafea prajita pe gustul meu, o Columbia si Etiopia Y, pacat ca jumatate din contravaloarea a 800 gr de cafea , coasta transportul cu Fan Curier!
Bafta in continuare!
Lelit PL81T || PL72 William||
 
Reply
#50
Ne bucuram sa aflam ca prajim pe gustul dumneavoastra. Sa aveti pofta si sa va insoreasca diminetile!

Referitor la tarifele curierului va anunt ca am demarat renegocierea listei de preturi pentru expeditii deci in curand si preturi mai mici la transport.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#51
fara " dvs"  pe forum  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#52
OK
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#53
Noile tarife pentru serviciul de curierat sunt:
15 lei coletele pana in 10kg
1.2 lei/kg pentru kilogranele suplimentare
Preturi fara TVA.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#54
Modificarea nu apare pe site...e tot 25 lei taxele postale.
Lelit PL41TEM ,Eureka single dose, Kinu M47, sita ascaso 14/20, sita ims 12/18 , PF naked
Tamper Lelit 57.35 , Latiera 350ml, LOGOCUPS ,
AEROPRESS , CAFFLANO COMPRESSO
 
Reply
#55
Va aparea in cursul zilei de azi.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#56
Din pacate realitatea este alta...
Acum mi-a sosit comanda si transportul este tot 25 lei.  Huh
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#57
Salut Sorin, asa cum ti-am explicat si la telefon:
15 lei plus TVA transport colet aduca 17,85
5 lei rambursul banilor +TVA=5.95
Total=23.8 lei

Am gresit. Primul Kg costa 15 lei, urmatoarele pana in 10kg costa 1.2 lei
Ramburs 5.5 lei
Preturi fara TVA.
Rog pe cei care au comandat si se co sidera sumele incasate de curier incorecte sa imi trinita mail la stefandinescu@gmail.com cu forward la formularul de comanda si un cobt IBAN pentru a le inapoia diferentele de bani.
Nu doresc sa pacalesc pe nimeni. Nu acesta este scopul pentru care am oferit reducerea de 10% espressomanilor desi incerc sa tin cat mai jos preturile cafelelor pe care le prajesc.[Image: 9eee2a7cddd5ca5451b3fe43bb7cd15c.jpg]
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#58
24,40 - adica tot 25   Smile

[Image: 4ZXDEdj.jpg]
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#59
Pretul anterior era de 25 lei primul kilogram plus 5.5 lei rambursul plus 1.4 lei kilogramele aditionale iar la final adaugati 19%TVA.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#60
La alt curier ai incercat? Mi-e greu sa cred ca Fan e cel mai ieftin.

Sau ai putea implementa o solutie de plata online ca sa raman undeva sub 20 de lei transportul.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)