Hello There, Guest! Login Register


Sfat Cumparare Rasnita

#1
Salutari! 

As avea nevoie de un sfat in legatura cu achizitionarea unei rasnite pentru o cafenea cu volum mai mic.
Momentan am un Macap cu cutite de 58 si simt nevoia de un upgrade ( in special la viteza de rasnire ).
Uitandu-ma pe barshaker si din ce am mai auzit, Eureka Zenith 65E suna cel mai bine pentru ce doresc.
Bugetul meu este intre 500-800 euro momentan, daca aveti recomandari sau pareri sunt deschis sa le aud Smile

Multumesc.
 
Reply
#2
(17-01-2021, 22:06)Robert1 Wrote: Salutari! 

As avea nevoie de un sfat in legatura cu achizitionarea unei rasnite pentru o cafenea cu volum mai mic.
Momentan am un Macap cu cutite de 58 si simt nevoia de un upgrade ( in special la viteza de rasnire ).
Uitandu-ma pe barshaker si din ce am mai auzit, Eureka Zenith 65E suna cel mai bine pentru ce doresc.
Bugetul meu este intre 500-800 euro momentan, daca aveti recomandari sau pareri sunt deschis sa le aud Smile

Multumesc.
In mod normal ti-as recomanda Niche Zero, dar ținând cont de schimbarile din ultima vreme si corelat cu bugetul tau maxim as spune sa plusezi puțin si sa mergi pe Honne daca nu este imposibil . Este best buy privind variante Single Dose si bine construita. Sunt alte variante in bugetul tau, eu m-am referit strict la rasnite sigle dose. Bafta!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#3
Eu m-as ferii de SD in cafenea, chiar și in cele cu volum mic, 30-50 de cafele tot cred ca trage. Eureka cred ca este cea mai eficientă dpdv al costului.
Bugster+Honne, Kinu
 
Reply
#4
Poti incerca Quamar, Eureka Olympus, ceva mazzer cu butoane programabile cauta pe olx, DIP etc
Bianca V2, DF64 SSP cast, Comandate, Zp6 special, Kinu m47p, cafelat robot, wilfa, april brewer, b75, v60
 
Reply
#5
(17-01-2021, 23:00)Cosminchir Wrote: Eu m-as ferii de SD in cafenea, chiar și in cele cu volum mic, 30-50 de cafele tot cred ca trage. Eureka cred ca este cea mai eficientă dpdv al costului.
Se pare ca mi-a scapat aceasta informație vitala, exclude variantele mele
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#6
La Honne exista și varianta de cafenea, cu hopper (sau chiar doua).

Versiunea pt casa este modelul slim, care nu are hopper.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#7
Intră cineva pe un forum și întreabă ce Dacie să-și cumpere... primește recomandări să-și ia trotinetă electrică, ATV, Lada Niva etc...

Ironic sau nu, chiar Macap are în ofertă râșnițe comerciale la prețuri atractive.
 
Reply
#8
Poti lua in considerare si Eureka Atom Specialty 75, e putin peste buget...
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
#9
Atom nu e gama comercială la Eureka. Helios și Olympus sunt făcute să reziste la tăvăleală.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)