Hello There, Guest! Login Register


Service Gaggia Clasic (din 2020)

#1
Salve!

                Știe cineva unde aș putea să duc un Gaggia Clasic pentru o curățare/desfundare?

                 Mulțumesc.

   Gaggia Classic , Rasnita Krups, Tamper Lelit( asadar, incepator rau...).
 
Reply
#2
Salut!

Încearcă la importator. 

Zi plăcută
Bezzera Unica PID | Niche Zero | CS-001 | Eureka XL | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics | VST 
 
Reply
#3
(16-06-2020, 16:26)RaduNim Wrote: Salut!

Încearcă la importator. 

Zi plăcută


    Mulțumesc. Din nefericire, exact pe importator aș fi vrut să ocolesc întrucât am avut cu ei o experiență neplăcută.
    Mă gândeam că, poate, cineva de pe aici se ocupă și cu service-ul.

    Cele bune!

   Gaggia Classic , Rasnita Krups, Tamper Lelit( asadar, incepator rau...).
 
Reply
#4
Cand ai avut experienta neplacuta? De la inceputul anului nu mai colaboreaza cu Spectrum, iar in sediul din zona Mosilor si-a instalat importatorul propriul service, cu alti oameni. Ar trebui sa fie lucrurile diferite. Cum ziceam, asteptam review-uri de la userii care au interactionat cu noua formula de service.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
N-am știut că, acum, importatorul are propriul service cu alți oameni. Eu m-am ciocnit ultima dată acum vreo 4 ani cu vechea gardă dintre care unul era cam obraznic....În acest caz, voi apela la ei, dacă spui că au o altă abordare.

    Mulțumesc.

   Gaggia Classic , Rasnita Krups, Tamper Lelit( asadar, incepator rau...).
 
Reply
#6
Pot sa confirm spusele lui Liviu. Astăzi am plasat o comanda de pompă ulka, decalcifiant, garnituri și alte produse de întreținere. Comanda a fost direcționata foarte repede către service iar în 2 ore era deja ridicată de curier. De obicei asteptam câteva zile după ce făceam mail, apoi sunam și tot mai dura 1-2 zile pana se rezolva
Bezzera Unica PID | Niche Zero | CS-001 | Eureka XL | Kinu Phoenix | Hario V60 | AeroPress | Klarstein Kettle | KRIBLI-GRABLI | Loveramics | VST 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)