Hello There, Guest! Login Register

SanMarco 95 pract E

Are unul pe olx 3 espressoare la vanzare. Ultimul care mi-a atras atentia e un san marco 95 pract E, 1 grup, la 700 de euro.
Ce spuneti, merita sa-l iau, sau nu?

Reply
Dincolo de consum, dimensiuni si faptul ca e un overkill serios pentru acasa, interiorul arata intr-un mare fel:

[Image: 024cleanfitrear-700.jpg]
factory g106, baby+pid+dimmer+bpm+opv, m47, ims, fluid bed roaster

Reply
(22-08-2017, 23:43)quicknet Wrote: Are unul pe olx 3 espressoare la vanzare. Ultimul care mi-a atras atentia e un san marco 95 pract E, 1 grup, la 700 de euro.
Ce spuneti, merita sa-l iau, sau nu?

eu cred ca e mult.
Rancilio miss Lucy cu PID şi termometru Eric, Gino Rossi CC45s, Cimbali Junior D-1, Sette270 , i-Roast2, tamper cps/z evolution1.

Reply
(23-08-2017, 08:47)dev Wrote: Dincolo de consum, dimensiuni si faptul ca e un overkill serios pentru acasa, interiorul arata intr-un mare fel:

[Image: 024cleanfitrear-700.jpg]

nu cred ca e nici un overkill. Boiler de 2,5l si 2000W nu imi suna deloc a overkill
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500

Reply
Link?
Lelit Bianca + ECM V-Titan 64, Cafflano Kompresso/V60+Kinu M47

Reply
(23-08-2017, 09:11)vladdooo Wrote: Link?

Este mai sus - link to POST
Link to PRODUS
--Only God Can Judge Me--

Reply
La Craiova ajunsa un leu euro, bravo lor!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Aillio R1 Bullet|Gene Coffee CBR-101|.

Reply
(23-08-2017, 10:50)baloozzy Wrote: La Craiova ajunsa un leu euro, bravo lor!

mai bine zis nu cunoaste lumea optiunea de drop down :-)
[Image: rM5LrgO.png]
--Only God Can Judge Me--

Reply
Dpdv al dimensiunilor, si mai ales lungimea de la perete pana la portafiltru, de 55 cm, si eu zic ca e cam "overkill". Inca 5 cm si e cat blatul la bucatarie. In schimb pe youtube am vazut niste extractii chiar foarte reusite.
Mai astept, poate apare ceva la Marketplace.

Reply
Heat exchanger, fara grup E61 deci fara posibilitatea de a instala termometru Eric. Nu as da banii.
Mai bine Brewtus IV sau alt DB sau SBDU serios.
La Marzocco GB5, La Marzocco Volcano, Eureka Mythos

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)