Hello There, Guest! Login Register


SanMarco 95 pract E

#1
Are unul pe olx 3 espressoare la vanzare. Ultimul care mi-a atras atentia e un san marco 95 pract E, 1 grup, la 700 de euro.
Ce spuneti, merita sa-l iau, sau nu?
 
Reply
#2
Dincolo de consum, dimensiuni si faptul ca e un overkill serios pentru acasa, interiorul arata intr-un mare fel:

[Image: 024cleanfitrear-700.jpg]
 
Reply
#3
(22-08-2017, 23:43)quicknet Wrote: Are unul pe olx 3 espressoare la vanzare. Ultimul care mi-a atras atentia e un san marco 95 pract E, 1 grup, la 700 de euro.
Ce spuneti, merita sa-l iau, sau nu?

eu cred ca e mult.
Dalla Corte-super mini, Rancilio miss Lucy, Bezzera BZ99S, Gino Rossi CC45s, Ascaso I-steel1, Sette270 , i-Roast2, dieckmann rostmeister, tamper cps/z evolution1. 
 
Reply
#4
(23-08-2017, 08:47)dev Wrote: Dincolo de consum, dimensiuni si faptul ca e un overkill serios pentru acasa, interiorul arata intr-un mare fel:

[Image: 024cleanfitrear-700.jpg]

nu cred ca e nici un overkill. Boiler de 2,5l si 2000W nu imi suna deloc a overkill
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#5
Link?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#6
(23-08-2017, 09:11)vladdooo Wrote: Link?

Este mai sus - link to POST
Link to PRODUS
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#7
La Craiova ajunsa un leu euro, bravo lor!
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#8
(23-08-2017, 10:50)baloozzy Wrote: La Craiova ajunsa un leu euro, bravo lor!

mai bine zis nu cunoaste lumea optiunea de drop down :-)
[Image: rM5LrgO.png]
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#9
Dpdv al dimensiunilor, si mai ales lungimea de la perete pana la portafiltru, de 55 cm, si eu zic ca e cam "overkill". Inca 5 cm si e cat blatul la bucatarie. In schimb pe youtube am vazut niste extractii chiar foarte reusite.
Mai astept, poate apare ceva la Marketplace.
 
Reply
#10
Heat exchanger, fara grup E61 deci fara posibilitatea de a instala termometru Eric. Nu as da banii.
Mai bine Brewtus IV sau alt DB sau SBDU serios.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)