Hello There, Guest! Login Register

Recomandari cafea pentru bauturi cu lapte

Salut, sunt la inceput de drum si abia mi-am achizitionat primul setup, espresso de calitate am baut aproape timp de un an de la singura cafenea de specialitate de la mine din oras, deci nu sunt chiar la inceput cu bautul, doar cu preparatul Smile. Eu, si cred ca si multi altii de aici, mai beau din cand in cand espresso cu lapte, ori flat white, ori cappuccino, de obicei seara. Acum eu va intreb, ce cafea ati recomanda strict pentru genul acesta de bauturi, am incercat cu cafeaua mea, dar parca nu iese asa cum imi doresc. Cred ca cel mai ok ar fi o cafea ceva mai dulceaga, ciocolatie sau cu ceva note de caramel pentru bauturile cu lapte. Orice recomandare e bine venita si am sa recomand si eu una care mi-a placut, nu este de la o prajitorie la care beneficiem de reduceri dar daca incalc vreo regula a forumului am sa sterg link-ul. https://hotspotcoffee.ro/produs/caramel-nuts-blend/
Lelit PL41TEM+Eureka Mignon Specialita+sita Ascaso

Reply
Chocolat si Amore de la SARKIS
Lelit Mara X (ex:Lelit PL81T) + Kinu M47 Phoenix

Reply
Si Sweet pare interesant

Reply
Yume si Narcoffee (printre altii) au cafele cu aromele care le cauti. Cel mai usor e sa vezi oferta fiecaruia (si nu doar a celor mentionati) si sa incerci Smile

Mie personal mi-au placut foarte mult Honduras & Brazilia de la Yume.
Lelit Elizabeth PL92T | Niche Zero | Kinu M47 Phoenix | Gaggia Classic

Reply
De la Narcoffee asta pare buna https://shop.narcoffee.ro/house-blend.html. Inca caut ceva carameliziu cu ciocolata.

Reply
Yume ->blend-urile eclectic
Sarkis -> java

După gustul meu 

Spor!
Lelit PL41EM/ROCKET FAUSTO/Hario V60/AeroPress/Klarstein Kettle/Hario Skerton/PL043MMI/KRIBLI-GRABLI

Reply
Cam tot ce e prajit mediu merge la cafea. Incearca taste Crafters ai un blend bestial milky way.
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita Compaq k3 ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, hario v60,BWT filter, ibric, nivelator mota.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)