• Reducerile la cafea, espressoare, rasnite si accesorii se afla AICI
Hello There, Guest! Login Register

Recomandare robusta

Prajeste cineva robusta?
Vreau sa adaug niste robusta buna in cafeaua de dimineata din considerente de somn si as vrea sa cumpar tot proaspat prajita. Merita efortul sau pentru robusta merge si din supermarket sau gata macinata?
Gaggia Espresso; Quamar T80e; Aergrind

Reply
Pana ajung sa testez si eu, a incercat careva dintre voi  Uganda robusta?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Aillio R1 Bullet|Gene Coffee CBR-101|.

Reply
... parca am vazut de curand la The Coffe Shop in Baniei ... am vazut, nu am cumparat.
Gaggia Classic 2015, Ascaso I steel i 1, Bialetti Moka Express, Porlex Mini Mill, tamper Concept-Art, Turkish stuff, Nuova Point espresso cups

Reply
Eu cumpar robusta proaspat prajita de la Kaffein, in Bucuresti pe Calea Floreasca (destul de aproape de spitalul de Urgenta)

Are Vietnam si India Cherry, 5 lei suta de grame, respectiv 7,5.

Eu adaug cam 20-30% la arabica prajita destul de light (ieftineala de la Florescu dar tot proaspat prajita) si iese destul de misto, corpolenta, gust care imi aminteste putin de Italia Smile

Mai are altcineva recomandari de robusta proaspat prajita in Bucuresti? Ca sunt destule prajitorii dar nu mai stiu pe altii sa prajeasca robusta
Saeco Poemia, Hario Skerton, Bialetti Brikka

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)