Hello There, Guest! Login Register


Rasnita manuala KINU - M68

ceva noutati legata de M68 v2 sau E68?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
M68 probabil in primavara, însă va fi mai scumpa ,schimbata ca si materiale,  pentru fanii hg one care vor o alta experiență Smile Nu cred ca are adresabilitate in Romania.
E68 e un proiect si mai îndepărtat
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
a trecut prima luna din primavara Smile
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
(27-03-2018, 22:48)vladdooo Wrote: a trecut prima luna din primavara Smile


Mai sunt două. Poate-poate.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
Posibil sa apara cam in 2 saptamani
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
(05-04-2018, 12:57)vladdooo Wrote: Posibil sa apara cam in 2 saptamani

vreau si eu 1 buc , evident cu pret promotional pentru primii clienti Smile
La Pavoni Stradivari SL
 
Reply
Pretul de lista va fi cam 950 USD/EUR
E un articol pe perfectdailygrind
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
https://www.kinugrinders.com/index.php?p...ow_product&Id_Product=18
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
M-a luat un pic sa imi dau seama ce face "vacuum pump" Smile
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
Poti explica si celor ca mine care nu stiu? Multumesc

aaaa, face vacuum cu blatul Smile
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
Sin manualul lor:
https://www.kinugrinders.com/assets/site...Manual.pdf

De cat am inteles, este o pompa cu vid pentru a tine râșnița blocata pe masa. Este o solutia curajoasa, nu cred ca am vazut asa ceva la alte râșnite (dar s-ar putea sa ma înșel).
Este nevoie de o suprafață cat mai plata: in manual este scris ca nu este bine so pui pe un plan de gatit de sticla, pt ca s-ar putea sa se spargă.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
Eu credeam ca e pt “suflat” cafeaua.
Pt prins pe blat are niste ventuze pe dedesubt
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Si eu m-am gandit la asta. Am crezut ca era un sistem pentru retenția zero Wink.
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
Forta pompei de vacuum fie cu voi Smile
https://www.instagram.com/p/BkanxtMj8q2/
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Atentie la cafeaua light:

https://www.home-barista.com/grinders/ki...ml#p623882

[Image: 52rvXYD.jpg]
 
Reply
Hm, văd că nu apare poza în link. Dar nu știu ce atenție aș putea avea la cafele light, căci nu cred că ai de unde să știi dacă se întâmplă ceva neprevăzut. Până la urmă de asta are garanție. 

Eu am măcinat boabe foarte dure cu ea, dar am varianta cu cuțite negre (care au nevoie de o forță de acționare mult mai mică). Tipul din link ce a pățit? A măcinat boabe light și i s-a deșurubat axul din placă?
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
Are kinu ceva influența pe hb din moment ce dispar postări...

Omul a povestit că a băgat niște cafea mai light si s-a dezmembrat râșnița. Și că băieții de la kinu nu prea răspund la solicitări.
 
Reply
Spunea ca a vb cu cineva de la Kinu si ca merge foarte greu comunicarea, si ca de 2 saptamani nu i-a raspuns nimeni.

Mai sunt cei de pe kaffee-netz unde lumea se vaita ca s-au cam tocit cutitele de m47 si ca au trimis mailuri la Kinu dar nu le raspunde nimeni.
 
Reply
Va sosi curand un comunicat international Kinu pe aceasta tema a comunicarii si a modelelor ce vor fi in productie in urmatoarea perioada. Sunt anumite schimbari importante, dar mai multe detalii veti afla in curand.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
@Zwanger
Ai ceva mai multe detalii despre potentialele cauze ale tocirii cutitelor de m47? Ce spun respectivii? Folosire intensa/boabe prajite foarte light/diferente intre versiuni sau pur si simplu cutitele sunt de calitate proasta si e inevitabil?
Profitec Pro 600 + Honne Slim + Kinu M47 + Bravo&Duomo + Aeropress + Comandante C40 MK3
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)