Hello There, Guest! Login Register


Rasnita de cafea Honne by Hedone

(31-07-2018, 16:36)slavic1983 Wrote:
(14-11-2017, 18:02)HedoneCafe Wrote: Suntem receptivi Smile Pregatim ceva frumos pentru Black Coffee Friday, cu Honne in rolul principal...
Stay tuned, publicam oferta joi noaptea...

Sper la un bis in 2018 Smile

(28-06-2018, 13:36)palado Wrote: Mă gândeam să readucem pe tapet subiectul achiziției de grup pentru Honne.
Câți suntem interesați?
Mă înscriu!
(28-06-2018, 16:11)Lucian. Wrote: Si eu sunt interesat, dar cei de la Hedone au explicat ca nu sunt interesati decat de un grup buy pe an si care cred ca se va intampla de Black Friday. Citeste aici Link.

si eu sunt interesat 

Ma intereseaza si pe mine.
Lelit Bianca V3, Honne Slim, Mahlkonig Vario
 
Reply
Hai că aș intra și eu. Luni mă duc să văd bestiuta în acțiune. Cam câți ne-am adunat? Poate arunc o întrebare pentru o achiziție de grup cu toate că se pare că nu duc lipsa de comenzi...
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
Care e prețul pentru achiziția de grup?
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
Reply
Exact, vorbiti de o chestie ipotetica, la care Hedone deja s-a aratat reticent sa o mai repete, cel putin pana in sezonul consacrat de shoppong...
 
Reply
Eu astept si BF Smile

Si as mai face ceva, pt a-l scuti pe Dragos de o cheltuiala.
Le-as ridica eu de la ei din atelier si le-as distribui catre colegii din Bucuresti.
Poate facem o mica intalnire cu aceasta ocazie si cu colegii din Terra Nova Smile
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
Eu sunt asa de nerabdator ca as veni de la Brasov pana la Bucuresti sa o iau de la tine : )))
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
Reply
Vedeți că acum pe Barshaker este la incredibilul preț de 4815 lei cu reducere espressoman până la sfârșitul lunii/epuizării stocului! Prețul asta nu cred că va mai fi nici de Black Friday. Posibil totuși sa mai scadă prețul și să se stabilizeze în zona 1000 euro. Se vede clar că trendul este de scădere a prețurilor în zona pro.
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
Pretul de la eveniment era pe la 5300, cred ca si pretul standard e pe acolo, asa ca 4800 e ceva
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
Apropo de frământările noastre de mai sus cu privire la obținerea unui preț mai mic, nu prea înțeleg cum a reusit Barshaker să obțină un preț atât de bun încât poate vinde râșniță la un preț cu peste 100 de euro mai mic decât prețul redus de Honne pentru comunitate. Sincer, dacă luna trecută mi se oferea prețul de azi de pe Barshaker făceam ce făceam și intram pe achiziția de Honne. Așa am mers pe ,,the perfect design match" chiar dacă tehnic nu putem compara produsele.
Prețul redus de acum pentru comunitate la Honne este 1150 euro(5350 lei). Eu nu am văzut altul.
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
(23-09-2018, 16:33)mihneasusan Wrote: Vedeți că acum pe Barshaker este la incredibilul preț de 4815 lei cu reducere espressoman până la sfârșitul lunii/epuizării stocului! Prețul asta nu cred că va mai fi nici de Black Friday. Posibil totuși sa mai scadă prețul și să se stabilizeze în zona 1000 euro. Se vede clar că trendul este de scădere a prețurilor în zona pro.

Am vazut pretul de BF anul trecut 865 euro, deci daca e pe la 900 I'll go for it Smile si sigur nu doar eu.

(15-08-2018, 09:43)Adriahno Wrote: Eu sunt asa de nerabdator ca as veni de la Brasov pana la Bucuresti sa o iau de la tine : )))

Acum am vazut. Sigur. Facem.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
Sub 4000 este chiar o oferta buna. Este posibil sa fie chiar sub valoarea de anul trecut iar pe la 3600-3700 va rupe. In zona asta reintru și eu în joc dacă nu cumva Niche care va fi în zona 2800 lei nu va fi o revelație. Ca design Niche îmi place mult mai mult, are și puțin lemn să meargă cu Lelitul .
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
Asta e pretul pe site. Si acolo scrie 5350 lei. Eu nu inteleg unde ati vazut voi 4815 lei?! 5350 este pretul redus. Nu se mai aplica nici o reducere.
@MyR, care este pretul final?
Lelit Bianca V3 | Niche Zero | Kinu M47 | Kalita Wave
Ex: Expobar Brewtus | Lelit PL43
 
 
Reply
Se mai aplica un 10% reducere.
 
Reply
Nu uitați și de posibilitatea de a mai scădea din prețul inițial în funcție de configurație. Acum mai bine de un an când a apărut și am făcut comanda, ei bine tirajul în producție era redus, iar marja de discount evident mai mic. Acum se pare ca este deja un produs recunoscut, mai ales ca, din ce înțeleg de la Dragoș se vinde mult în Asia. Ma aștept ca discount ul sa fie ceva mai mare.
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
(23-09-2018, 17:08)dev Wrote: Se mai aplica un 10% reducere.

Nu se aplica discount pentru acest produs.
Am postat si diseara in topicul Barshaker. Pretul pentru comunitatea este 1150 euro, insa pentru cateva zile oferim la acest pret si pentru restul tarii.

Sa nu avem asteptari ireale din privinta pretului, eu cred ca la pretul actual este un best buy, insa cu costul muncii si a productiei in crestere nu prea cred ca pretul o sa se micsoreze
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
Am înțeles... Era trecut discount pentru toate produsele...
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
(23-09-2018, 17:28)mihneasusan Wrote: Exact! 4815 lei cu reducerea pentru espressoman.
Am incercat sa o comand. Nu functioneaza sa aplici cuponul de reducere. Ati incercat vreunul sa o comandati si pretul final era redus?

@MyR, multumesc pentru lamuriri.
Lelit Bianca V3 | Niche Zero | Kinu M47 | Kalita Wave
Ex: Expobar Brewtus | Lelit PL43
 
 
Reply
(23-09-2018, 17:28)mihneasusan Wrote: Am înțeles... Era trecut discount pentru toate produsele...

Era trecut pentru fiecare produs, cu exceptia lui Honne.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(23-09-2018, 16:33)mihneasusan Wrote: Vedeți că acum pe Barshaker este la incredibilul preț de 4815 lei cu reducere espressoman până la sfârșitul lunii/epuizării stocului!

Deja făceam poze la sette să o pun pe bursă Smile

Din păcate 5000 e un prag psihologic peste care nu pot trece, să vedem dacă vor fi pe viitor ceva reduceri...
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
Îmi cer scuze pentru fake-news. Așa am înțeles din lista publicată pe threadul de eveniment. Posibil sa nu fi citit cu atenție.
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
Ca si fapt divers, se pare ca Honne a mai primit niste imbunatatiri, dupa cum a remarcat un coleg la campionatul de Aeropress.
  • Piciorul arata mai bine
  • Au adaugat un inel de cauciuc sub palnia colectoare, unde intra in contact cu buza sitei de cafea.

Daca stie cineva si de alte modificari, please share.
Brewtus IV | Niche Zero
 
Reply
Da, piciorul arata clar mai bine. Dar parerea mea e ca inelul de cauciuc de sub palnie a fost pus acolo pt protectia buzei palniei, la transport, cred ca se scoate in utilizare, nici nu vad cum ar intra portafiltrul acolo.
Honne, Wilfa Uniform + SSP, Aergrind, Bezzera Aria
 
Reply
In aprox o saptamana va fi gata noul colt Hedone in showroomul nostru, si pot face niste poze cu rasnita daca este "cerere".
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
(24-09-2018, 10:18)Mesmer Wrote: Daca stie cineva si de alte modificari, please share

... La mine inelul de cauciuc / plastic , a fost prezent de la inceput ( la ambele palnii ) , si nu l-am scos pentru ca ajuta la fixarea PF ( anti - alunecare )

      Alte upgreat - uri , protectie transmisie curea  din tabla inox incriptionata cu decupaj ( serie )  ;   optional - switch metalic ( rezistenet la uzura ) cu LED amplasat frontal ... si mai asteptam cutitele cu acoperire (TIN - nitrura de titan ) ...

... banuiesc , ca despre asta este vorba ...



[Image: aBARmwg.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
S-ar putea sa aflam curand de un mare upgrade, cand se termina testele. Nu pot dezvlaui mai multe acum pentru ca e posibil sa mai tina o luna sau un an. Ma rog, ideea este ca proiectul Honne este in continuare de actualitate pentru fabrica, iar Dragos se straduieste in permanenta sa mai aduca ceva nou. Am observat si eu finisajele mai bune in zona de jos, sub tava culisanta, negrul acela fiind similar cu multe rasnite de top ce au adoptat culoarea aceasta. 

Cutite optionale pentru aceasta rasnita nu exista in mod  oficial, practic trebuind ca cineva dintre noi sa se riste si sa cumpere cu 220$ (transport gratuit) o pereche de la coreenii SSP, suflare cu red speed sau Silver coating adica un fel de DLC (PVD + DLC), cutite pe care le foloseste si Titus in rasnita lui de 8000E. I-am aratat lui Dragos dimensiunile si se pare ca sunt sanse foarte foarte mari sa se potriveasca, insa nu poate garanta nimeni asta, pana la montajul propriu-zis, in fabrica Honne.

[Image: fUsrCUe.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
220$ in total (2 conice și 2 plate )?

ssp burrs
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
Doar platele, caci ele conteaza. Conicele stau departate, fixe si presparg la o granulatie foarte mare, deci nu ar avea rost sa iti bati capul sa le inlocuiesti si pe ele.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Poate scot si varianta 2 pentru honne: cutitele fixe cele plate si conicele la munca ( mirror  burrs ) ! Big Grin
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
Nu ar avea sens, nu se pot inversa functional.
 
Reply
Ok..., prefer conicele . Poate exista o solutie! Voi incerca si honne.
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 4 Guest(s)