Hello There, Guest! Login Register


Rasnita Manuala HG One

#1
HG ONE (primul link din Google)

Probabil destul de usor de facut si in Romania.
 
Reply
#2
Nu merge link-ul.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#3
Am vazut si eu acum. Sper ca isi fac un update la site si o sa isi revina destul de curand.
 
Reply
#4
la mine merge
costa 840$ + 190$ transport si e out of stock ...
 
Reply
#5
(26-01-2013, 14:55)Pascalau Wrote: Nu merge link-ul.

Pe GoogleChrome merge link-ul.
 
Reply
#6
E ciudat link-ul. La mine merge doar din Google, nu direct de aici (folosesc Opera)

Te gandesti sa o importi Radu? Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#7
Importatorii au viata grea in Romania iar eu am deja o viata destul de grea cu Hario. Blush

Oricum sunt convins ca o sa i se gaseasca (nenumarate) hibe si acestei bijuterii.

Cand am vazut-o prima data, eu m-am gandit nu cum as putea-o importa ci cum as putea-o fabrica. Mecanismul de actionare mi se pare destul de simplu de executat pentru un strungar dibaci.
 
Reply
#8
Ce frumos este lucrata...fac pariu ca nu-i china Wink
Expobar Brewtus IV, HONNE, Kinu M-47, pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, site VST + IMS
In trecut: Gaggia Pure, Lelit PL41 TEM, Lelit PL 043MM
 
Reply
#9
Oricum de la Hario/Zasenhaus la aceasta rasnita sau la cea de la Orphan Espresso e distanta mare si nu trebuie comparate. Importatorii trebuie sa aibe viata grea in orice tara, caci altfel nu sunt stimulati sa persevereze Smile

De construit la nivelul de replica e foarte costisitor si cred ca ai sari binisor de 200E in conditiile in care tamperele tale se duceau spre 130-150 de lei.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
Eu ma astept ca prototipul sa coste cel putin cat costa originalul (~1000 dolari).

In China exista fabrici specializate pe produse de nisa. Adica iti fabrica in serie limitata (100, 500 sau 1000 de bucati) tot ceea ce tu doresti. Tu le trimiti prototipul, plansele/desenele si banii iar ei iti executa.

Cam asa functioneaza treaba in capitalism. Unul are ideea, unul are banii, unul stie/poate sa le faca, altul le vinde. Fiecare vine cu partea lui si toti castiga.
In Romania, precum bine stim cu totii, lucrurile stau putin diferit. Big Grin
 
Reply
#11
Mai incet ca intra KrissKross cu link-ul de Alibaba din China Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#12
Mi-ar placea ca romanii ar trebui sa inteleaga si ceva mai multa economie de piata.

Firma X din USA, Y din UK sau Z din Deutschland nu alege de capul ei sa produca in China sau in Asia (India, Pakistan, Bangladesh etc.) . Alege sa produca acolo pentru ca producand acolo obtine profit si astfel poate sa ramana in joc.

Sa te incapatanezi sa produci acolo unde este mai scump de produs (cost de productie mare) si sa vinzi acolo unde este mai scump de vandut (concurenta mare) este calea sigura catre faliment si o dovada certa de prostie. Asta a fost calea pe care multe firme au urmat-o si au dat faliment.

Si apropo de asta ... stiati ca prajitoarele de la Probat se produc de cativa ani buni in China?
 
Reply
#13
Mercedes in China? Nu creeedd...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#14
Eu visez la ziua in care ne vom da seama cu totii ca nu suntem cu nimic mai prejos sau mai presus de altii. Atunci (sper ca) o sa incepem si noi sa facem lucruri de genul asta. Deocamdata le fac altii iar noi le cumparam. Ceea ce e bine pentru ei si e rau pentru noi.
 
Reply
#15
Versalab manual? Smile
Rasnite: La Cimbali Junior, PeDe Dienes, BeHa, Leinbrock's Ideal
Espressor: Gaggia Evolution cu OPV si PID
 
Reply
#16
(26-01-2013, 17:42)Papa Jacques Wrote: Eu visez la ziua in care ne vom da seama cu totii ca nu suntem cu nimic mai prejos sau mai presus de altii. Atunci (sper ca) o sa incepem si noi sa facem lucruri de genul asta. Deocamdata le fac altii iar noi le cumparam. Ceea ce e bine pentru ei si e rau pentru noi.

Sustin !!!
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)