Hello There, Guest! Login Register

Rasnita La Cimbali Conik

Cutite conice de 68 mm. 
Motor cu 650 rot/min. Capacitate de 1.8 kg. Greutate 20 kg. Dimensiuni: 250x451x685.
Rasnita este in stare buna ,folosita in regim casnic (de mine) fostul proprietar a utilizat-o la cafenea, ideala pentru cafenea, magazin, unitati de alimentatie.
Am fabricat aditional un con la imprimanta 3d pentru utilizare in regim casnic pe care o includ in pret.

Attached Files Thumbnail(s)

Rancilio Silvia, Eureka Specialita

pret ?

Scuze,

800 lei, negociabil conform principiului de comert.

up!

(18-03-2019, 01:05)catalincretu Wrote: ... Am o râșniță pe care am achiziționat-o sh. Acum 1 luna am făcut o curățare iar după ce am montat piesele la loc râșniță nu mai râșnește la fel. Espresso nu mai are corp nici crema. Măcinătură pare uniforma iar timpul de extracție corespunde cu greutatea însă gustul si aspectul nu.
Am incercat de mai multe ori sa repozitionez cuțitele însă nu am obținut un alt rezultat.
Cuțitele par a fi fără urme de uzura majora.

1. pana la urma cum ai rezolvat "[font]Probleme râșniță La Cimbali Conik" ?[/font]
2. rasnita e stepless, cum se face reglajul, pentru ca nu vad acel buton lateral sus care se practica la unele rasnite La Cimbali?
3. rasnita are vreo placa de identificare cu nr. serial, sau an fabricatie? rasnita pare foarte veche, scoasa desigur din fabricatie...
4. rasnita a fost folosita in regim comercial, ce-ar insemna "urme de uzura majora"? vreau sa spun ca, probabil, cutitele sunt uzate si descentrate; pentru o conica asta e destul de rau...
5. 'camera de iesire' macinatura permite, cu doser-ul montat, accesul cu o pensula pentru golire resturi (lucrul in single dose) - care ar fi dimensiunile sale in mm: sectiune iesire, adancime?

ok, cele de mai sus sunt multe si marunte, dar din pacate pentru tine, isi au locul - parerea mea - in acest forum de entuziasti ai prepararii espresso-ului acasa!
________________________________________________________________________________________
strega_mod/ minima_flow_ctrl(ecm)/ MaraX_flow_ctrl(cs)/ sette_270/ macap_m7/ casadio_enea/ prajitor_diy

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)