Hello There, Guest! Login Register


Rasnita Ascaso i-Mini

#1
Buna, 

Im puteti spune, va rog, de unde as putea cumpara rasnita Ascaso i-Mini?

Multumesc
Gaggia classic pro 2019, Lelit PL043MMI 
 
Reply
#2
https://www.olx.ro/d/oferta/rasnita-asca...dbIOs.html
 
Reply
#3
[Image: eqRokbJ.png]
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
#4
Am dat PM vanzatorilor cu anunturi dezactivate si mi-au raspuns... nu costa nimic o incercare...
 
Reply
#5
Multumesc. Mi-as dori totusi una noua
Gaggia classic pro 2019, Lelit PL043MMI 
 
Reply
#6
Luna aceasta stiu sigur de la un espressoman ca mai era una singura la importator. Nu cred ca se vor mai aduce in Romania, pana la eventuale reconfigurari ale modelelor i-mini / i-steel.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#7
Una noua nu merita cat este +1000 lei.
S-a mai discutat in topicele de Kinu, o electrica care sa rasneasca semnificativ peste Kinu care e 700 lei, costa de la dublu in sus.
Ascaso i2 mini este practic Lelit 43 la interior, motor, angrenaje si cutite. Chiar zilele astea au fost postari comparative Lelit versus Kinu, net in favoarea ultimei.
Asa ca pretul de pe olx este corect, atata merita o electrica entry, ca sa poata concura cu Kinu.
 
Reply
#8
@renatoa Scuze dacă o să deranjez cumva, dar sincer mi s-a părut cam ciudată situația. Posturile tale de mai sus, mie(sper că nu sunt singurul) îmi lasă impresia că voiai să pară că nu ai nicio legătură cu anunțul de pe OLX.
Care e șmecheria? Smile

Am înțeles din ce ai mai spus până acum pe forum că nu prea ai recomanda această râșniță (sau altele similare cu ea la construcție) și nu prea ai vrea să o vinzi unui espressoman. Probabil te-ai răzgândit între timp și nu văd o problemă în asta, doar că nu ești sincer cu noi. Tongue
Nu văd de ce nu ai putea să o vinzi pe forum, chiar dacă e model mai "ieftin" cu orice puncte mai slabe ar avea și belelele care pot apărea. Asta e râșnița, nu ai făcut-o tu să fie așa. E un produs cunoscut și se găsesc destule informații de la utilizatori și aici. Așadar se poate documenta fiecare despre produsul dorit înainte să vrea să-l cumpere.

Așa că de ce atâta mister?
Și cred că ai avea mai multe șanse pe forum decât pe OLX sau măcar ar crește mult șansele.

Am ratat 1 aprilie(de atunci am vrut să postez, dar l-am amânat și a rămas ca draft până acum) și nu mai pot glumi acum, dar șansele să nu fi nimerit asocierea cu anunțul de pe OLX cred că sunt minime. Smile
 
Reply
#9
De unde rezulta ca am recomandat-o?
Topicul nu e deschis de mine, s-a intrebat de un Ascaso si i-am indicat un link extern.

Si da, am zis ca nu voi posta vreuna aici pe bursa, acum nici pe olx nu am voie sa o vand ?
Nu e pretul destul de jos, nu pricep care-i dilema...  Confused
 
Reply
#10
(31-03-2021, 12:15)adina.moldovan Wrote: Multumesc. Mi-as dori totusi una noua
Buna ziua! Daca mai este de actualitate, am o rasnita Ascaso I1 mini alb cu timer. Pentru detalii va stau la dispozitie in privat sau aici daca sunt permise detalii precum pret sau numar de telefon.


Attached Files Thumbnail(s)
       
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)