Hello There, Guest! Login Register


Rancilio Silvia + meCoffee (PID, profilare presiune, preinfuzie, timer, Android app)

#1
salut, in vanzare Rancilio Silvia V4 (il am de nou, din ianuarie 2017, adica 7 luni de folosinta casnica), instalat cu meCoffee care ofera functionalitate de
PID performant, cu posibilitate de active PID
- profilare presiune, de ex incepere extractie la 100% pompa si in scadere la 40% in 30 secunde, un fel de lever profile
- preinfuzie
- timer ON/OFF (nu l'am conectat, dar e posibil)
- control din aplicatie Android (telefon/tableta) sau Chrome app (Windows/Mac)

stare perfecta atat exterior si interior (apa folosita din filtru cu osmoza inversa).
in set espressorul, portafiltrul cu 2 picuratoare, sita single si double Rancilio, tamper Rancilio plastic, cutia originala a espressorului, manual de folosire.

dat fiind faptul ca espressorul nou costa 2190 lei (~478 euro) iar meCoffee e 119 Euro, avem in total 597 Euro.
-20% pentru folosirea espressorului cele 7 luni, repet casnic, avem 477 Euro.


**********************

PRET 465 Euro, predat personal in Iasi. nu trimit cu curier, imi pare rau..

**********************
poze:
[Image: HX17wXkh.jpg]

[Image: j2icVfdh.jpg]

[Image: 0vBjyEGh.jpg]

[Image: 4iZu5Fjh.jpg]

aplicatia Google Chrome:
[Image: no7NkGMQqbsohbDYTdpEhzA4mDhZ-4vVApbCACI9...-h400-e365]

aplicatia Android:
[Image: 4876_img_0465.jpg]
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
#2
.....doamne si ce entuziasmat ai fost !!!!
Gaggia Clasic + Pid _ Fiorenzato F5
 
#3
L-ai luat de nou?
 
#4
Păi scrie clar în primul paragraf ca e nou, are doar 7 luni.
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
#5
exact asa
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
#6
Salut,

M-ar interesa doar espressorul, fără PID. Îl vinzi separat? Dacă da, la ce preț?

Mulțumesc,
Paul
 
#7
Salut Paul, 390 euro fara meCoffee.
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
#8
Ofer eu 80 euro pe pid daca are si instructiuni/scheme de montare Smile
 
#9
s'a dar espressomanului StefanF, se poate inchide!

extractii reusite!
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)